Jump to content
projektor

Wypłaty środków z AfterMArket

Recommended Posts

Cześć,

Nie macie problemów z wypłatą pieniędzy z AfterMarket? Wiecie co się dzieje z pieniędzmi, od czasu zapłaty przez klienta za domenę do czasy wypłaty środków na konto? Gdzie są wówczas pieniądze? Gdzie mieści się tajemniczy "dział księgowości" AM? Nie mogę znaleźć tego w ich regulaminie. 

Może ktoś znalazł? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problemów nigdy nie miałem ale zawsze zastanawia mnie czemu nie może być tak jak w premium.pl, że kasa jest uruchamiana codziennie i następnego dnia na koncie. Czasami 3-4 dni czekania robi duże zamieszanie w portfelu.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minut temu, m00nster napisał:

Problemów brak. Zlecone w niedziele (09.07) -> kasa na koncie w poniedziałek.

 

Może w przypadku kowty kilkuset zł. Zleciłem w sobotę wypłatę kilku .k i do tej pory ani widu ani słychu. Mało tego, brak realnej, rzetelnej informacji, kiedy pieniądze zostaną wysłane, poza informacją:  "Wszystkie wypłaty użytkowników realizowane są przez dział księgowy masowo, jeden lub dwa razy w tygodniu."

 

Jeden lub dwa razy przez tajemniczy "dział księgowy". Wyobrażacie sobie taką odpowiedź z banku? "Może jutro, może za 5 dni?"

 

58 minut temu, vul napisał:

Problemów nigdy nie miałem ale zawsze zastanawia mnie czemu nie może być tak jak w premium.pl, że kasa jest uruchamiana codziennie i następnego dnia na koncie. Czasami 3-4 dni czekania robi duże zamieszanie w portfelu.

 

Problem polega na tym, że w tak zwanym "regulaminie" AM nie ma nic o tym, co dzieje się z pieniędzmi od czasu wpłaty przez klienta, do czasu przelewu na konto właścieciela (byłego) domeny. Kto tymi pieniędzmi zarządza? Kto nimi obraca? W co są inwestowane? Kto czerpie z nich zyski? Na czyim koncie bankowym są? W jakim kraju?

 

Sprawdź.

 

Nic, zero informacji. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że trzeba "prosić" o własne pieniąze. Tak jakbyś poszedł do banku, stanął przy okienku i "prosił", żeby Ci wypłacili Twoją kasę, a jakiś dowcipniś odpowiedział Ci, że "z przyczyn technicznych realizacja wypłaty dzisiaj nie będzie możliwa". Serio, taką odpowiedź otrzymałem poprzenio. Znaczy klawisz "wyślij" na klawiaturze zaciął się na 3 dni.  

 

 

 

58 minut temu, m00nster napisał:

Problemów brak. Zlecone w niedziele (09.07) -> kasa na koncie w poniedziałek.

 

To mogłoby wskazywać również na problemy z płynnością w AM, jeśli Twoja wypłata była relatywnie niewielka. To znaczy, że "wypłaty masowe, jeden lub dwa razy w tygodniu" to bujda na resorach. Oznaczłoby to jeszcze, że przedstawiciele instytucji "parabankowej" kłamią klientom w żywe oczy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z wypłatami AM kuleje, jeszcze kiedyś były wypłaty błyskawiczne ale prowizja była spora. Czasami czas od momentu zlecenia wypłaty do jej wykonania się im przeciąga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minut temu, cannot napisał:

Z wypłatami AM kuleje, jeszcze kiedyś były wypłaty błyskawiczne ale prowizja była spora. Czasami czas od momentu zlecenia wypłaty do jej wykonania się im przeciąga.

 

Co to znaczy "kuleje"? Przeczytałem regulamin AM i tam nie ma jakichkolwiek procedur, regulacji, terminów, zabezpieczeń środków pieniężnych. A z drugiej strony piszą, że obrót ze sprzedaży domen to niemal 20 milionów złotych. Do tego dochodzą ordynarne kłamstwa i jawne kpiny przedstawicieli AM co do pieniędzy, stanowiących własność klientów. 

 

A, że są zarejestrowani na Cyprze, to im się wydaje, że mogą ludziom śmiać się w twarz. Taka sytuacja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, projektor napisał:

 

Co to znaczy "kuleje"?

Kuleje, bo wypłaty są realizowane 1-2 razy w tygodniu ale jeszcze nie spotkałem się z tym, że AM nie wypłaciło komuś pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, projektor napisał:

 

Co to znaczy "kuleje"? Przeczytałem regulamin A....etc

 

To przeczytaj go raz jeszcze skoro nie zauważyłeś że wypłata jest dokonywana w przeciągu 5 dni roboczych. Ani sobota ani niedziela takowym dniem nie jest. A do piątku jeszcze trochę czasu zostało....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, cannot napisał:

Kuleje, bo wypłaty są realizowane 1-2 razy w tygodniu ale jeszcze nie spotkałem się z tym, że AM nie wypłaciło komuś pieniędzy.

 

Właśnie. Gdzie jest napisane, że 1-2 razy w tygodniu, przez kogo są wypłacane, na jakiej podstawie, w jakiej kolejności? Kol m00nster napisał powyżej, że "Zlecone w niedziele (09.07) -> kasa na koncie w poniedziałek." 

 

Ja zleciłem wypłatę w sobotę i do tej pory, jest środa, południe, ani widu, ani słychu, zero kasy, zero informacji. Poza ściemami.

 

A to nie są ich pieniądze. Wyobrażasz sobie taką sytuację w banku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Bazyli napisał:

 

To przeczytaj go raz jeszcze skoro nie zauważyłeś że wypłata jest dokonywana w przeciągu 5 dni roboczych. Ani sobota ani niedziela takowym dniem nie jest. A do piątku jeszcze trochę czasu zostało....

 

No i co z tego, że jest napisane 5 dni? A gdzie są opisane pozostałe kwestie? Co w tym czasie dzieje się z pieniędzmi klienta? jak są zabezpieczone? na czyim są koncie? w którym kraju? kto nimi obraca? gdzie jest osławiony "dział księgowy", który robi wypłaty? kto zleca działowi księgowemu robienie wypłat? na jakiej podstawie ustalana jest kolejność wypłat? czy koledzy i znajomi królika dostają kasę pierwsi? 

 

Zakładałeś kiedyś najprostsze, podstawowe konto w banku? Widziałeś regulamin PayPal, PayU, Escrow.com? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, projektor napisał:

 

No i co z tego, że jest napisane 5 dni? A gdzie są opisane pozostałe kwestie? Co w tym czasie dzieje się z pieniędzmi klienta? jak są zabezpieczone? na czyim są koncie? w którym kraju? kto nimi obraca? gdzie jest osławiony "dział księgowy", który robi wypłaty? kto zleca działowi księgowemu robienie wypłat? na jakiej podstawie ustalana jest kolejność wypłat? czy koledzy i znajomi królika dostają kasę pierwsi? 

 

Zakładałeś kiedyś najprostsze, podstawowe konto w banku? Widziałeś regulamin PayPal, PayU, Escrow.com? 


Paypal może zamrozić Tobie środki bez podania powodu na X czasu i nic z tym nie zrobisz, więc przykład trochę średni. Wydaje mi się również, że w żadnym regulaminie nie znajdziesz odpowiedzi na w/w pytania, choćby w regulaminie banku, w jaki sposób pieniądze są zabezpieczane to informacja najczęściej poufna, a w przypadku AM najprawdopodobniej zabezpiecza je bank :P Niemniej jednak zgadzam się z tym, że w dzisiejszych czasach wypłaty w przeciągu 5 dni roboczych to sporo i powinien ten proces zostać zautomatyzowany. Zapewne takie rozwiązanie nie jest też wdrożone bez powodu.

 

 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, szogun napisał:


Paypal może zamrozić Tobie środki bez podania powodu na X czasu i nic z tym nie zrobisz, więc przykład trochę średni. Wydaje mi się również, że w żadnym regulaminie nie znajdziesz odpowiedzi na w/w pytania, choćby w regulaminie banku, w jaki sposób pieniądze są zabezpieczane to informacja najczęściej poufna, a w przypadku AM najprawdopodobniej zabezpiecza je bank :P Niemniej jednak zgadzam się z tym, że w dzisiejszych czasach wypłaty w przeciągu 5 dni roboczych to sporo i powinien ten proces zostać zautomatyzowany. Zapewne takie rozwiązanie nie jest też wdrożone bez powodu.

 

 

 

Jeśli jakaś firma przetrzymuje nie swoje pieniądze- pieniądze klientów, to zgodnie z polskim prawem musi wypełniać określone regulacje prawne, kryteria techniczne, formalne, standardy. A jeśli taka firma dodatkowo obraca tymi pieniędzmi, lub korzysta z tych pieniędzy, np. na własne potrzeby, to mamy do czynienia z grubszą sprawą. Obydwa opisane tu przypadki podlegają nadzorowi i kontroli KNF. 

 

Inna rzecz to standard obsługi, i traktowanie "klientów". Nie może być tak, że przedstawiciele danej firmy kłamią w żywe oczy, albo nie są w stanie powiedzieć, kiedy firma wypłaci Twoje pieniądze. Nie wiedzą, czy pieniądze wypłacane są 1 raz, 2 razy, 3 razy w tygodniu, w które konkretnie dni? i od czego to zależy? Ściema goni ściemę. A rzecz dotyczy nie darmowych próbek keczupu czy pasty do zębów, ale pieniędzy. Nie może być tak, że firma urządza sobie kpiny, i działa w poczuciu bezkarności, bo teoretycznie jest zarejestrowana na Cyprze, i co im zrobisz? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@projektor

 

Troszkę za bardzo generalizujesz. Masz też wysokie wymagania, na tę chwilę nierealne do spełnienia w tej branży, choć to oczywiście wadą nie jest.

 

AM ma osobowość prawną na Cyprze, w Polsce i w Stanach, wszystkie spółki łączy pewnie osoba Michała, więc z dochodzeniem swoich praw w przypadku nadużyć byłoby bardzo podobnie, jak z dowolną losową spółką z o.o. w Polsce. W kwestii wypłat: od kilku lat zawsze mam je do 5 dni roboczych. Resztę komunikatów płynących z AM powinienneś traktować jako nic nie znaczący bełkot marketingowy - sam wiele się nasłuchałem i po mnie to spływa. Nie trzeba geniusza aby zauważyć, że AM to kadrowo malutka firma, zapewne z większością pracowników zatrudnionych zdalnie i nie mających żadnych kompetencji w kluczowych kwestiach finansowych/organizacyjnych.

 

W kwestii obracania środkami klientów, tego nie wiemy. W przypadku uzasadnionych (czyt. jest argumentacja) wątpliwości masz w Polsce co najmniej kilka odrębnych instytucji, którym możesz podrzucić temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, projektor napisał:

 

No i co z tego, że jest napisane 5 dni? A gdzie są opisane pozostałe kwestie? Co w tym czasie dzieje się z pieniędzmi klienta? jak są zabezpieczone? na czyim są koncie? w którym kraju? kto nimi obraca? gdzie jest osławiony "dział księgowy", który robi wypłaty? kto zleca działowi księgowemu robienie wypłat? na jakiej podstawie ustalana jest kolejność wypłat? czy koledzy i znajomi królika dostają kasę pierwsi? 

 

Zakładałeś kiedyś najprostsze, podstawowe konto w banku? Widziałeś regulamin PayPal, PayU, Escrow.com? 

 

Te...Projektor...Idź podłącz się do sieci i wyświetlaj swoje wizje gdzieś indziej...

Zerknij w swoje finanse na AM i sprawdź na subkoncie jakiego banku leżą twoje drobne i masz odpowiedź na te bezsensowne pytania. Zerknij w regulamin owego banku i masz tam również odpowiedź na inne problemy

Myślenie nie boli ale jak widzę niektórzy mają dość mocny problem z tą funkcją życiową. Mam nadzieję że chociaż oddychanie idzie sprawnie...

Tak że wrzuć na luz i nie zaśmiecaj tego forum.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi tylko o mnie. Każda firma, która przetrzymuje, przechowuje, zarządza, obraca, dysponuje cudzymi pieniędzmi, powinna spełniać najwyższe kryteria i wymagania prawne, formalne, techniczne, programistyczne, itd. Zgodnie z polskim prawem nie ma tu miejsca na wyjątki. Przyjrzyj się choćby regulaminowi AM pod kątem przetrzymywania pieniędzy klientów. Co to są te cyferki w prawym górnym rogu, gdy zalogujesz się do panelu AM? Kody promocyjne z supermarketu?

 

Serio doradzasz, że komunikaty, płynące z AM, dotyczące sum znacznej wysokości, mam traktować jak nieznaczący bełkot marketingowy? To są, Twoim zdaniem, odpowiednie metody pracy firmy, której powierza się, jak sama pisze, dziesiątki milionów złotych? Bełkot? 

 

Co do dochodzenia roszczeń, to nie jest do końca tak jak piszesz. Jeśli chodzi o instytucje w PL, to z pewnością tak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Bazyli napisał:

 

Te...Projektor...Idź podłącz się do sieci i wyświetlaj swoje wizje gdzieś indziej...

Zerknij w swoje finanse na AM i sprawdź na subkoncie jakiego banku leżą twoje drobne i masz odpowiedź na te bezsensowne pytania. Zerknij w regulamin owego banku i masz tam również odpowiedź na inne problemy

Myślenie nie boli ale jak widzę niektórzy mają dość mocny problem z tą funkcją życiową. Mam nadzieję że chociaż oddychanie idzie sprawnie...

Tak że wrzuć na luz i nie zaśmiecaj tego forum.

 

 

Te, Bazyli... na czyim subkoncie :) jakiego banku leżą moje pieniądze, no? Tak konkretnie? Gdzie jest ta tajemnicza zakłądka w panelu z moim "subkontem bankowym"? Jakieś konkrety? Podaj link do "subkonta bankowego", gdzie znajdują się pieniądze klienta AM. 

 

To ja mam "indywidualne subkonto bankowe" w AM? Serio? Ty też? To jest news! Tylko, że nikt nigdy o tym nie napisał, ani w regulaminie AM, ani w jakiejkowiek informacji. Top secret!

 

Chłopaku, chyba nie rozumiesz powagi sytuacji. Nie cwaniakuj i nie zachowuj się jak pospolity troll. Masz coś napisać, to operuj konkretami a nie obelgami. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie to ty trolujesz i śmiecisz.

Nie będę za ciebie odrabiał lekcji ale znalezienie mojego subkonta w banku zajęło mi 2 ( słownie : DWIE ) sekundy. Wysil mózg i sam je znajdź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serio? Znalazłeś swoje "subkonto bankowe" w panelu AM? Gerniusz! Podziel się z narodem tym odkryciem! 

Albo nie ośmieszaj się publicznie! Znalazłeś chyba nr swojego konta bankowego, które sam wcześniej wpisałeś, i na które zleciłeś wypłatę środków, a właściwie wypłatę "cyferek", ew. pokazujących się w prawym górnym roku w penelu. Jeśli jakieś w ogóle są.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minut temu, projektor napisał:

Serio? Znalazłeś swoje "subkonto bankowe" w panelu AM? Gerniusz! Podziel się z narodem tym odkryciem! 

Albo nie ośmieszaj się publicznie! Znalazłeś chyba nr swojego konta bankowego, które sam wcześniej wpisałeś, i na które zleciłeś wypłatę środków, a właściwie wypłatę "cyferek", ew. pokazujących się w prawym górnym roku w penelu. Jeśli jakieś w ogóle są.

 

Umiesz czytać ze zrozumieniem czy i z tym masz wielki problem?
Czy ja napisałem o swoim koncie czy o subkoncie ? 

Zatem zamiast wypisywać bzdury i się ośmieszać rusz d...pe i poszukaj w swoim panelu tego o czym od godziny piszę.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak. Jeśli subkonto nazywane jest czasem i zamiennie "kontem" to oczywiście można nadal uznawać, że subkonta nie ma ;) bo jest nazywane kontem.

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00513/0/Jak-mogę-zasilić-swoje-konto-w-serwisie.html

 

A w panelu ścieżka: "Do opłacenia/Domeny do oplacenia/stan konta

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minut temu, yarowa napisał:

No tak. Jeśli subkonto nazywane jest czasem i zamiennie "kontem" to oczywiście można nadal uznawać, że subkonta nie ma ;) bo jest nazywane kontem.

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00513/0/Jak-mogę-zasilić-swoje-konto-w-serwisie.html

 

A w panelu ścieżka: "Do opłacenia/Domeny do oplacenia/stan konta

 

 

 

Nie, no, bez żartów. Gdzie tam masz nr rachunku bankowego? To ma być "konto bankowe"? To jest "licznik cyferfek", licznik zebranych "punktów" przypisany do loginu w AM, którymi możesz np. opłacić domenę, zamplementowany do systemu AM. To nie jest "konto bankowe", a i z pieniędzmi ma niewiele wspólnego. To jest "kalkulator, przelicznik cyferek". 

 

Gdzie masz podany konkretny numer tego rachunku? nazwę banku,? zasady korzystania z rachunku? oprocentowanie? zasady bezpieczeństwa? itd? 

 

Jeśli tak doświadczony domainer, jak yarowa nie potrafi tego rozróżnić, to pokazuje w jakim matriksie funkcjonuje ten rynek. 

 

A przechodząc do ad remu, czy ktoś zlecał wypłatę z AM np. w ostatni weekend i dostał już kasę na konto? (prawdziwe, realne, bankowe, swoje) :) 

 

Czy ktoś w ogóle przeczytał cały regulamin AM i wie dokładnie, jak przebiegają tam "transakcje sprzedaży domen"? Cały cykl, krok po kroku? Ciekaw jestem, kto z Was to rozumie. 

 

Edited by projektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że to rozumiem. To nie jest wszystko trudne przecież ^_^

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet Yarówie się dostało chociaż chciał być pomocny. 

 

Miotasz się Projektor w amoku i złości bo jesteś zły na AM. Jak ci nie odpowiada coś to zrezygnuj z ich usług i nie wywalaj swojej frustracji na innych. Teraz się obudziłeś? W AM zawsze trzeba było czekać na wypłaty. Nic nowego, to trwa lata. Albo to akceptujesz albo zabieraj domeny i nara. Po cholerę się pieklisz tutaj?  

  • Like 4
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zleciłem wypłatę w sobotę 8 lipca... dzisiaj jest środa, a środków brak. Mam nadzieję, że jutro lub w piątek otrzymam wypłatę zgodnie z regulaminem 5 dni.

 

Proszę Aftermarket.pl o wypowiedź oraz odniesienie się do ww. informacji na temat wypłat środków dla klientów AM.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×