Jump to content
projektor

Wypłaty środków z AfterMArket

Recommended Posts

16 godzin temu, vul napisał:

Ja myślę, że to rozumiem. To nie jest wszystko trudne przecież ^_^

 

Tak? To kto od Ciebie kupuje domenę, gdy wystawiasz ją w opcji "kup teraz"? Kto realnie? Kto dokonuje faktycznej czynności zakupu? Od kogo kupuje tę domenę? Kiedy? W którym momencie? Na czyje konto trafiają pieniądze? Realne pieniądze? Kiedy? Kto pobiera prowizję? Dlaczego? Kto wystawia fakturę? Za co? Dlaczego? Kto przetrzymuje pieniądze do momentu wypłaty tych środków na podane przez Ciebie konto bankowe? Kto decyduje o momencie Twoich wypłaty? Dlaczego tak decyduje a nie inaczej? Kto obraca Twoimi pieniędzmi w międzyczasie? W co inwestuje? Co nimi opłaca? itd.

 

Masz taką wiedzę? Potrafisz rozpisać to krok po kroku? Masz podane, opisane podstawy prawne na każdą z tych czynności, z tych kroków? Gdzie? Śmiało :)  

 

15 godzin temu, przemek30 napisał:

Zleciłem wypłatę w sobotę 8 lipca... dzisiaj jest środa, a środków brak. Mam nadzieję, że jutro lub w piątek otrzymam wypłatę zgodnie z regulaminem 5 dni.

 

Proszę Aftermarket.pl o wypowiedź oraz odniesienie się do ww. informacji na temat wypłat środków dla klientów AM.

 

Też jestem ciekaw. Chyba komuś nagle przestało zależeć na tym biznesie. 

 

16 godzin temu, przemowild napisał:

Nawet Yarówie się dostało chociaż chciał być pomocny. 

 

Miotasz się Projektor w amoku i złości bo jesteś zły na AM. Jak ci nie odpowiada coś to zrezygnuj z ich usług i nie wywalaj swojej frustracji na innych. Teraz się obudziłeś? W AM zawsze trzeba było czekać na wypłaty. Nic nowego, to trwa lata. Albo to akceptujesz albo zabieraj domeny i nara. Po cholerę się pieklisz tutaj?  

 

A gdzie Ty tu widzisz amok i złość? Zadaję proste, konkretne pytania, których większość z Was boi się zadać, albo nawet o nich pomyśleć. Tylko dajecie się wodzić za nos, i musicie się dopraszać swoich własnych pieniędzy, a w odpowiedzi dostajecie, jak to napisał powyżej kol. PiotrSz "nic nie znaczący bełkot marketingowy". To nie jest zabawa w "koci łapci". To obrót gotówką na skalę dochodzącą do 20 milionów złotych, jak chwiali się AM. I co? Bez regulacji? Bez gwarancji? Bez zabezpieczeń? Na słowo, które jest "bełkotem marketingowym"? 

 

Strach, że nic się nie da zrobić, bo firma na Cyprze?

 

Oj naiwne chłopię, naiwne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket.pl odniesie się do zapewnienia klientów, że wszystko z wypłatami jest ok i max. 5 dzień roboczy zgodnie z regulaminem to standard w polityce wypłat firmy do użytkowników ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, projektor napisał:

 

Tak? To kto od Ciebie kupuje domenę, gdy wystawiasz ją w opcji "kup teraz"? Kto realnie? Kto dokonuje faktycznej czynności zakupu? Od kogo kupuje tę domenę? Kiedy? W którym momencie? Na czyje konto trafiają pieniądze? Realne pieniądze? Kiedy? Kto pobiera prowizję? Dlaczego? Kto wystawia fakturę? Za co? Dlaczego? Kto przetrzymuje pieniądze do momentu wypłaty tych środków na podane przez Ciebie konto bankowe? Kto decyduje o momencie Twoich wypłaty? Dlaczego tak decyduje a nie inaczej? Kto obraca Twoimi pieniędzmi w międzyczasie? W co inwestuje? Co nimi opłaca? itd.

 

Bełkot marketingowy AM to pikuś w porównaniu do tego bełkotu powyżej. Na tym etapie zakańczam dyskusję z trollem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@przemek30: przelewy dla użytkowników są realizowane zawsze w ciągu 5 dni roboczych, nic się nie zmieniło w polityce firmy. I każdy użytkownik, również założyciel tematu, który zgłaszał się do supportu z takim pytaniem, otrzymał podobną odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, AfterMarket.pl napisał:

@przemek30: przelewy dla użytkowników są realizowane zawsze w ciągu 5 dni roboczych, nic się nie zmieniło w polityce firmy. I każdy użytkownik, również założyciel tematu, który zgłaszał się do supportu z takim pytaniem, otrzymał podobną odpowiedź.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, AfterMarket.pl napisał:

@przemek30: przelewy dla użytkowników są realizowane zawsze w ciągu 5 dni roboczych, nic się nie zmieniło w polityce firmy. I każdy użytkownik, również założyciel tematu, który zgłaszał się do supportu z takim pytaniem, otrzymał podobną odpowiedź.

 

Zgłaszałem cały szereg innych bardzo konkretnych pytań, na które nie uzyskałem jakichkolwiek odpowiedzi.

 

Co do wypłat... Ile razy w tygodniu zlecane są przelewy? Przez którą z waszych firm? W które konkretnie dni? Kto decyduje o kolejności wypłaty środków? Dlaczego przelewy zlecone w niedzielę docierają do klientów w poniedziałek, a przelewy zlecone w sobotę, nie docierają do dziś (środa)? Od czego to zależy? Kto osobowo decyduje, które przelewy zostają wysłane a które zostają zatrzymane? Prezes? Dyrektor? Tajemnicza Pani księgowa?

 

Macie na tyle odwagi, żeby konkretnie, po kolei odpowiedzieć tu publicznie na powyższe pytania? 

 

13 godzin temu, vul napisał:

 

Bełkot marketingowy AM to pikuś w porównaniu do tego bełkotu powyżej. Na tym etapie zakańczam dyskusję z trollem.

 

Świadomość biznesu godna uwagi. Powodzenia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie dyskusja jest zbędna. Regulamin mówi jasno, że wypłaty są realizowane do 5 dni roboczych i jeśli Aftermarket.pl się z tego wywiązuje, będzie wywiązywał i wywiąże się z moją wypłatą to jest wszystko ok. Chciałem mieć zapewnienie, że nic się nie dzieje złego i max. w piątek będzie zrealizowany przelew - wypłata., a kto o tym decyduje i jakie wypłaty są realizowane to nie ma takiego znaczenia... istotne jest zachowanie 5-dniowego terminu wypłat licząc dni robocze od zlecenia wypłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, projektor napisał:

 

Co do wypłat... Ile razy w tygodniu zlecane są przelewy? Przez którą z waszych firm? W które konkretnie dni? Kto decyduje o kolejności wypłaty środków? Dlaczego przelewy zlecone w niedzielę docierają do klientów w poniedziałek, a przelewy zlecone w sobotę, nie docierają do dziś (środa)? Od czego to zależy? Kto osobowo decyduje, które przelewy zostają wysłane a które zostają zatrzymane? Prezes? Dyrektor? Tajemnicza Pani księgowa?

 

 

Czytasz to co piszesz ? bo odnoszę wrażenie, że wyłączasz myślenie w trakcie pisania.  Zasady na AM są określone jest - wypłata trwa do 5 dni - jak Ci to nie odpowiada to pakuj zabawki i zmień piaskownice.

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zabaco napisał:

 

Czytasz to co piszesz ? bo odnoszę wrażenie, że wyłączasz myślenie w trakcie pisania.  Zasady na AM są określone jest - wypłata trwa do 5 dni - jak Ci to nie odpowiada to pakuj zabawki i zmień piaskownice.

 

Już spakowałem i zmieniam. Rzecz polega na tym, że zasady wcale nie są jasno określone. Co do najbardziej wrażliwych i istotnych operacji, na środkach pieniężnych, w całym regulaminie jest jedna, może dwie linijki. Sprawdź dla własnego dobra, żebyś kiedyś nie płakał.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, projektor napisał:

 

Cały ten temat to zbędne pier........  żeby chociaż raz TAK podyskutować o domenie  o wycenach  o tym co zrobić żeby lepiej było to by było coś  : )

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, przemek30 napisał:

Według mnie dyskusja jest zbędna. Regulamin mówi jasno, że wypłaty są realizowane do 5 dni roboczych i jeśli Aftermarket.pl się z tego wywiązuje, będzie wywiązywał i wywiąże się z moją wypłatą to jest wszystko ok. Chciałem mieć zapewnienie, że nic się nie dzieje złego i max. w piątek będzie zrealizowany przelew - wypłata., a kto o tym decyduje i jakie wypłaty są realizowane to nie ma takiego znaczenia... istotne jest zachowanie 5-dniowego terminu wypłat licząc dni robocze od zlecenia wypłaty.

 

W sumie tak. Jak pójdziesz do banku, i będziesz chciał założyć konto lub lokatę, powiedz dokładnie to samo. Warunki, zabezpieczenia, regulamin, oprocentowanie, forma prawna, procedury bezpieczeństwa, poziom obsługi, wiarygodność nie są przecież ważne. Wpłać od razu ze 100k i czekaj.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM udzieliło odpowiedzi więc temat do zamknięcia.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam na wypłatę z Aftermarket.pl do jutra (piątku) jako 5 dnia roboczego od dnia zlecenia/dyspozycji wypłaty i mam nadzieję, że nic się nie zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Bazyli napisał:

AM udzieliło odpowiedzi więc temat do zamknięcia.

 

Nie tak prędziutko. AM nie odpowiedziało na szereg postawionych tu, konkretnych pytań. Jeśli ich nie rozumiesz, to nie czytaj. Nie rozliczyło się jeszcze z kilkoma osobami na znaczne kwoty. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że nie jest dla Ciebie ważne, którym palcem ktoś klika Enter autoryzując przelew...

 

Ja też bym wolał przelewy codziennie i jest to minus, ale takie mają zasady i albo je się akceptuje, albo sprzedawaj domeny bez pośrednika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, projektor napisał:

 

Nie tak prędziutko. AM nie odpowiedziało na szereg postawionych tu, konkretnych pytań. Jeśli ich nie rozumiesz, to nie czytaj. Nie rozliczyło się jeszcze z kilkoma osobami na znaczne kwoty. 

 

Też czekam na większą kwotę do wypłaty, ale czas jest do jutra jako 5 dzień roboczy. Mam nadzieję, że założony przez Ciebie wątek/temat to tylko niepotrzebne straszenie innym użytkowników Aftermarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

@przemek30 Ten wątek nie ma na celu straszenia kogokolwiek. Ma na celu pokazanie, że 95% z użytkowników tego forum i klientów AfterMarket.pl nie ma bladego pojęcia na czym tak naprawdę polega usługa "pośrednictwa w sprzedaży domen na AM", jakie są jej etapy, jak przebiegają poszczególne czynności faktyczne, a wreszcie jak wyglądają procedury, a właściwie ich brak, co do zabezpieczenia, zarządzania, przetrzymywania i obrotu środkami finansowymi klientów. Na ten temat jest jedna, lub góra dwie linijki w regulaminie AM. 

 

Zadziwiające jest to, że ani "starym wyjadaczom- domainerom", ani samemu AM nie zależy na tym, by rozwiać istotne wątpliwości, zaledwie zasygnalizowane w tym wątku. A chodzi przecież o grubsze pieniądze. Wasze pieniądze. 

Edited by projektor

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, przemek30 napisał:

 

Też czekam na większą kwotę do wypłaty, ale czas jest do jutra jako 5 dzień roboczy. Mam nadzieję, że założony przez Ciebie wątek/temat to tylko niepotrzebne straszenie innym użytkowników Aftermarket.pl

 

Jeśli firma mniejsze kwoty wypłaca "od ręki", a kwoty większe przetrzymuje, co wynika choćby z wpisów w tym wątku, to robi to z jakichś konkrentych powodów. Jakie to mogą być powody? Jakie reguły temu towarzyszą? Kto o tym decyduje? Nie wiadomo. Czeski film. 

 

Zobaczymy, czy np. jutro nie pojawią się jakieś nowe "przyczyny techniczne" czy "obiektywne powody" przetrzymania środków klientów znacznej wysokości. Nie otrzymałem jakiegokolwiek potwierdzenia w tej sprawie, co już zakrawa na kpinę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ktoś ostatnio nie miał wypłaconych większych pieniędzy w okresie 5 dni roboczych od zlecenia wypłaty ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja napiszę w ten sposób: żaden regulamin, przepis czy nawet najbardziej precyzyjna procedura nie zagwarantuje, że element ludzki będzie zgodnie z nią postępował. 100 % automatyzmu wykona maszyna, co w przypadku platformy działającej online oznacza, że muszą istnieć stosowne skrypty. Napisanie w pełni automatycznego systemu jest bardzo kosztowne, a skoro obecni klienci w większości akceptują istniejący system, to zdaję sobie sprawę, że powstanie takiego skryptu nie należy do celów priorytetowych osób decyzyjnych, szczególnie jeżeli zamyka się to im finansowo.

 

@projektor Sprzedałeś domenę, ale dokumenty potwierdzające sprzedaż wystawia aftermarket. Z tego co się orientuję, to fakturę możesz otrzymać od jednej z 3 firm. To samo dotyczy osoby, która od Ciebie kupiła domenę. Bardzo prawdopodobne zatem jest, że faktury za tą samą sprzedaż wystawiają 2 różne firmy, co prawda powiązane, ale jednak każda z nich ma osobny byt prawny, a księgowo wszystko musi się zgadzać. Wymaga to stosownych przeksięgowań itd. Takich sprzedaży dziennie masz setki (sprzedaż za 1 zł na aukcji to też sprzedaż). Dla każdej z takich transakcji może wystąpić sytuacja opisana powyżej. Oznacza to sporą papierologię. Do tego dochodzą Tobie wypłaty. Jak spojrzy się na to w ten sposób, to te 5 dni roboczych nie wydaje się nieuzasadnionym przedłużaniem wypłat.

Edited by dezso

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, dezso napisał:

To ja napiszę w ten sposób: żaden regulamin, przepis czy nawet najbardziej precyzyjna procedura nie zagwarantuje, że element ludzki będzie zgodnie z nią postępował. 100 % automatyzmu wykona maszyna, co w przypadku platformy działającej online oznacza, że muszą istnieć stosowne skrypty. Napisanie w pełni automatycznego systemu jest bardzo kosztowne, a skoro obecni klienci w większości akceptują istniejący system, to zdaję sobie sprawę, że powstanie takiego skryptu nie należy do celów priorytetowych osób decyzyjnych, szczególnie jeżeli zamyka się to im finansowo.

 

@projektor Sprzedałeś domenę, ale dokumenty potwierdzające sprzedaż wystawia aftermarket. Z tego co się orientuję, to fakturę możesz otrzymać od jednej z 3 firm. To samo dotyczy osoby, która od Ciebie kupiła domenę. Bardzo prawdopodobne zatem jest, że faktury za tą samą sprzedaż wystawiają 2 różne firmy, co prawda powiązane, ale jednak każda z nich ma osobny byt prawny, a księgowo wszystko musi się zgadzać. Wymaga to stosownych przeksięgowań itd. Takich sprzedaży dziennie masz setki (sprzedaż za 1 zł na aukcji to też sprzedaż). Dla każdej z takich transakcji może wystąpić sytuacja opisana powyżej. Oznacza to sporą papierologię. Do tego dochodzą Tobie wypłaty. Jak spojrzy się na to w ten sposób, to te 5 dni roboczych nie wydaje się nieuzasadnionym przedłużaniem wypłat.

 

Regulamin nie zagwarantuje, ale zwykle mówi o tym, z czym i z kim mamy do czynienia, jak wyglądają poszczególne etapy transakcji, procedury, zabezpieczenia, odpowiedzialność w razie problemów, polityka informacyjna, itd. W regulaminie AfterMarket co do środków finansowych KLIENTÓW jest jedna linijka, a firma chwali się obrotem z transakcji domenowych na poziomie niemal 20 milionów złotych. I to jest wg Ciebie ok? Zero regulacji co do pieniędzy należących do klientów? Na słowo, na maile, które, jak ktoś tu napisał, są bełkotem marketingowym? 

 

Klienci akceptują- może tak. Ale są jeszcze przepisy prawa obowiązujące w PL, nakładające na taki biznes konkretne obowiązki. O tym nikt nie mówi. Zadziwiające jest to, że starzy wyjadacze, którzy muszą się orientować w tym co tak naprawdę się dzieje, milczą. 

 

Faktury otrzymuję od jednej z trzech firm... Czy możesz napisać na jakiej podstawie prawnej? Konkretnie? Z kim klient tak naprawdę zawiera transakcję? Komu klient powierza pieniądze? Na jakiej podstawie? Kto za co odpowiada? Czeski film. A do tego presja, żeby morda w kubeł, bo jak Ci się nie podoba, to zabieraj zabawki i wynocha. Tak to wygląda. 

 

Tylko w tym roku AM zarobił na mnie z prowizji kilka .k.

 

Dziwię się, że takich wyjaśnień nie przedstawia nikt oficjalnie ze strony AfterMarket, tylko jak rozumiem, ktoś zorientowany i z nimi zaprzyjaźniony. 

 

Edited by projektor

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, przemek30 napisał:

A czy ktoś ostatnio nie miał wypłaconych większych pieniędzy w okresie 5 dni roboczych od zlecenia wypłaty ?

 

Zastanawiam się na co AfterMarket liczy i czeka, skoro moje pieniądze ma u siebie na koncie od soboty, tj. od 6 dni? Co tam się musi dziać? W takich wypadkach najprostsze odpowiedzi bywją najbardziej sensowne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, projektor napisał:

 

Zastanawiam się na co AfterMarket liczy i czeka, skoro moje pieniądze ma u siebie na koncie od soboty, tj. od 6 dni? Co tam się musi dziać? W takich wypadkach najprostsze odpowiedzi bywją najbardziej sensowne. 

 

jeśli zleciłeś przelew w sobotę to policz 5 dni roboczych. Tego to już nie chciałeś doczytać ?

Dziś dostaniesz pieniądze i mam nadzieję, że więcej lamentować nie będziesz, bo kompletnie nic Twoje posty nie wnoszą.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam na koniec jeszcze, że jeśli ktokolwiek ma wątpliwości czy to aby naprawdę jest subkonto,

mogę dla sprawdzianu udostepnić :D mój numer rachunku w celu dokonywania wpłat.

 

5968aaac9917e_ScreenHunter_109Jul_1413_21.jpg.0f4910448fe87b2b57e6f9ee3972b3f3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×