Jump to content
Sign in to follow this  
KraYu

Ile kosztuje ruch / 1 uu ?

Recommended Posts

Po ile cenicie sobie ruch przy dzierdzawie typosow? Mam kilka zwiazanych z grami online i ze wzgledu na niski CTR wolalbym komus sprzedac ten ruch lub nawet domene. Czy 2 grosze za uu to dobra cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie ludzie nie mogą na parkingu zarobić to próbują jelenia znaleźć za 1,5 albo 2 grosze. Co jest sumą zawrotną przy takich śmieciowych domenach. inne bankowe seks itp to można tak cenić ( nawet 10 groszy bywa) -ale te śmiecie to są warte tyle co parking plus 50% jak ktoś da- a jak ktoś głupi to i da więcej. Zawsze jednak się ktoś może znaleźć kto się nie zna.

 

Jak można wołać za ruch więcej niż zarabiasz na parkingu ?- to wszyscy by sprzedawali ruch zamiast parkować jakby to było po 1,5 -2 grosze za u/u .

 

Ale ja widzę tu całą masę takich- zarobi na parkingu przy CTR 4% 1 $ a za ruch chce 1,5 2 grosze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

alexander13, jeżeli nie znasz się na marketingu internetowym to się nie wypowiadaj w takich tematach. Przynajmniej nie nazywaj ludzi jeleniami i nie wyzywaj ich od głupków. To, że Ty nie wiesz, jak zarabiać na takim ruchu, nie znaczy, że inni nie wiedzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słuchaj Michaś jak gość zarobi na parkingu 10 zł na ruchu 5000 uu i więcej nie może to jakim cudem woła 2 grosze za wejście. To jest właśnie szukanie jelenia i pełno tu takich- tak ja się nie znam na marketingu internetowym tak ty się nie znasz na matematyce , tak jak i te jelenie. jak nie wiesz dlaczego to zapytaj "necik".

 

Może ty kupujesz i lubisz przepłacać albo wołać za domenę info.org.net.pl 2 tys zł ale przecież ty wiesz lepiej - może nie umiesz kupić taniej albo nie wiesz gdzie ?

 

ja rozmawiałem z wieloma domeniarzami i pytałem o ich opinie na temat wyceny a nie że mi się to przyśniło.

 

Większość co próbuje sprzedać ruch za uu za ileś tam groszy poprostu jest niezadowolona z zarobków z parkingu lub czasem che mieć szybciej kasę albo coś kombinuje z tym ruchem ( niewiadomego pochodzenia).

 

Pytałem jednego co skupuje od lat i mówi, że nie dał by więcej jak 1 grosz. A ja mu mówię że mam taką to ( literówka allegro) a on na to 1,5 grosza bym dał- i jest to precyzyjnie wyliczone na podstawie zarobek z parkingu podzielony przez liczbę uu = cena za jedno wejście .

 

A przy ofertach typu sprzedam ruch tysiące za cenę 1,5 grosza przeważnie jest wtedy gdy cena tak wyniosłaby 0,2 grosza albo i mniej- bo nie wyciągnei więcej z parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie ludzie nie mogą na parkingu zarobić to próbują jelenia znaleźć za 1,5 albo 2 grosze.

 

Jak można wołać za ruch więcej niż zarabiasz na parkingu ?

 

Spokojnie..., przeciez ja w swoim poscie nic nie sprzedaje. Chcialem tylko orientacyjnie zapytac jak to sie ceni i teraz juz wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

więc staram się podać rzetelnie jak ja wyceniam ruch a głownie to fachowcy w branży - tacy , co nie przepłacają !!!!!!!!!!!!! i jak wyceniają ci co chcą wyciągnąć więcej od tzw jelenia - jak ja to nazywam. ;-)

 

zawsze ruch jest wart tyle ile ktoś za niego da- jak dostaniesz 1 zł za uu to nie ma problemu-ale chciałem tylko pokazać rzetelną optymalna wycenę- inni mogą podać inne zdanie i się na to nie obrażę- wszyscy się tutaj czegoś od siebie uczymy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Alexandrusiu, przestań pieprzyć i zmień ton jak ze mną rozmawiasz.

 

Twierdzenie, że ruch na domenie jest max. tyle wart ile wyciągnie na parkingu, wystarczająco świadczy o Twojej "wiedzy" na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedziałem Michasiu, że jest wart tyle ile jeleń da. czytasz między wierszami. Co innego jak masz ruch i nie parkujesz i nie wiesz co to jest. A co innego jak parkujesz -zarabiasz grosze i gość pisze....................... nie mogę zoptymalizować , mam niskie CTR, zarabiam 1 $ ( tego akurat nie podaje w poście bo wtedy łatwo wyliczyć wówczas zarobek/uu=cena za uu) za 10000 wejść więc sprzedam ruch po 3 grosze za uu. Oferty na priva- wiem ty tak robisz .

 

jeszcze raz powtarzam- jest tyle wart ile da Jeleń rosochaty- rozumiesz?

 

W twoim poście tyle merytoryki , że aż w oczy szczypie od informacji na temat wyceny ruchu.

 

Może ktoś ze starszyzny by się wypowiedział i rozstrzygnął spór. Tylko niech uważnie przeczyta nasze posty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że emocje opadły wraz z porannymi mgłami bo ja sam chętnie dowiedziałbym się na ten temat więcej.

Nigdy dotąd nie sprzedawałem ani nie kupowałem domen dla samego ruchu ale z punktu widzenia potencjalnego kupującego wolałbym dać dużo mniej niż mogę zapłacić za najtańszy klik w AdWords. Zwłaszcza jeśli domena nie jest jednorodna z zawartością serwisu.

W Google bowiem prawdopodobieństwo zainteresowania daną ofertą wydaje się dużo większe.

Chętnie poznam wasze doświadczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc ja się tym zajmuję z pozycji kupującego ruch i mam już duże doświadczenie ( ale też nie jestem alfą i omegą) , bo właśnie chcę kupoić jak najtaniej. ;-) Skoro CTR np wynosi 30% to znaczy, że 70% ucieka albo poprawia adres więc nie jest to taki miodzio ten ruch. Długo się zastanawiałem jak zwiększyć CTR na stronie i stwierdziłem, że trzeba dać taką ofertę i tak napisać na www, żeby przyciągnęła jak najwięcej osób, gdyż niestety jest to pomyłka.

 

są strony gdzie człowiek wejdzie np google i nic innego go nie interesuje- więc poprawia odrazu adres. Dlatego jest małe CTR.

 

badania marketingowe dowodzą, że nawet jak NAPRAWDĘ będziesz rozdawał banknoty 100 dolarowe to i tak większość nie uwierzy albo skorzysta co 100 albo co 200-setny.

 

Są strony -banki sex gdzie CTR jest wysoki i łatwiej takiego uu zainteresować ofertą.

 

a są gdzie wchodzą o dziwo POMYKOWO ludzie bardzo wyrobieni i wiedzą co to za rzeczy im się pojawiły na parkingu ;-)- np domena testowana przeze mnie getdota.pl gdzie było 0 kliknięć na ileś -set wejść

 

I to są te niuanse. Nie można wszystkiego zakatalogować a doświadczeni userzy się rzadko z ludźmi dzielą taką wiedzą - bo po co ? ;-) nauka kosztuje ;-) ?

 

Ja od 3 miesięcy testuję na jednej domenie różne formy reklamy itp i efektów nie ma wielkich- bo ludzie traktują to jako MUS- muszą zobaczyć tą stronę bo są do niej przyzwyczajeni jak do oddychania i jak jej nie ma to max 20% się zainteresuje np wyskakującą reklamą ( akurat na tej sprawa jest jeszcze testowana delikatnie), chyba że skierujesz jakąś super ofertę i podasz im to w takiej esencji , że nawet małpa zrozumie i będzie chciała mieć wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że większa liczba uu-pomyłkowych skorzysta.

 

Badam też możliwość zbudowania na pomyłkowej domenie serwisu z różnymi treściami i za jakiś czas będę wiedział jak to wychodzi, bo mam precyzyjne statystki jak klika uu ( click-path) i czasu przebywania.

 

Problem w tym, że dobrze mieć duży ruch aby zbadać takie coś szybciej, ale z drugiej strony szkoda też mi czasem tego ruchu na eksperymenty i dopłacanie do badań. ;-)

 

Znam stronę gdzie ruch jest bardzo duży- przekierowanie a efekt mizerny bardzo ale to bardzo- bo domena pomyłkowa ma się tak do treści przekierowania jak pięść do nosa a ci co to mają nie wiedzą nawet czemu . Można powiedzieć że efekt jest żaden w tej konkretnej sprawie. Poprostu ruch jako wartość pieniężna jest wyrzucany w błoto. Szacuję tu efektywność jak 1 do 1000 w tym konkretnym przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty piszesz o pomyłkowych stronach, parkingu i wskaźnikach na nim.

A ja próbuję się postawić w sytuacji klienta, którego nie interesuje ile zarabiasz na parkingu tylko chce poprawić ruch i zarobki na swojej prawdziwej i nie omyłkowej stronie, na której ma konkretny przekaz, np. serwis lub sklep.

On może nawet nie wiedzieć o żadnym CTRze tylko usłyszał, że Google proponuje mu opłatę w wys. kilku groszy za klik a on się zastanawia czy nie lepiej kupić domeny na przekierowanie ?

I nie wie jaki będzie efekt i jak taki ruch oraz domenę wycenić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×