Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Tu najlepiej umieszczać pytania i opisywać problemy związane z funkcjonowaniem serwisu Złapane.pl. Można je także wysyłać na mail: info@zlapane.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

co do kolorów, które poruszył Tobi, design serwisu jest ok, więc te kolory nawet nie pasują, i nie są zbyt czytelne, można przykładowo: zmniejszyć kolumnę Usuń, tylko do 1 słowa, i dodać kolumnę: wygrana przy wygranych aukcjach (przy przegranych można nic nie podawać, po co psuć komuś humor <_< ), albo same litery W/P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można by aukcje, w których bierze się udział automatycznie dodawać do obserwowanych?

W obecnym momencie, jest tak, że są one jedynie kolorowane przy wyświetlaniu wszystkich aukcji, ale przy dużej liczbie aukcji nie będzie to najczytelniejsze.

Co prawda radzę sobie, samemu dodając do obserwowanych "moje" aukcje, ale przyzwyczaiłem się do pełnej automatyzacji i dlatego wolałbym aby robiło się to samo, za mnie :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy można by aukcje, w których bierze się udział automatycznie dodawać do obserwowanych?

 

Zobaczę co się da zrobić. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z opisu serwisu:

 

Serwis nie oferuje możliwości wystawiania domen na aukcję przez użytkowników, takie aukcje mogą być jednak wystawione przez administratora serwisu, lecz tylko po dokładnym sprawdzeniu domeny i oferenta. Jest to konieczne aby zachować pełne bezpieczeństwo transakcji dla obu stron

 

Czy beda brane pod uwage domeny rejestrowane w promocji czyli wymagajace doplat w celu uzyskania auth info?

Czy sa jekies inne kryteria poza jakością samej nazwy?

Jakie opłaty ew obowiązują?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie nie ma możliwości wystawiania, w tym celu będzie zmodyfikowany regulamin i dodana szczegółowa polityka prywatności (przy braniu udziału w aukcjach innych osób, co będzie zaznaczone w opisie domeny, zgoda na przekazanie danych zwycięzcy osobie wystawiającej).

 

Czy beda brane pod uwage domeny rejestrowane w promocji czyli wymagajace doplat w celu uzyskania auth info?

 

Obecnie widzę to tak: domena przed wystawieniem będzie musiała być przetransferowana do polskiedomeny.pl, tak aby po wiadomości że pieniądze dotarły, można było od razu przekazać domenę nowemu właścicielowi. Nie widzę innej możliwości zabezpieczenia interesu obu stron. Oczywiście w razie niepowodzenia sprzedaży lub transakcji, domenę będzie można z powrotem wytransferować. Tylko ten naskowy okres 21-dniowej blokady może być trochę uciążliwy...

 

Czy sa jekies inne kryteria poza jakością samej nazwy?
Sprzedawca musi być pewny. ;-)

 

Jakie opłaty ew obowiązują?

 

Na pewno nic za wystawienie, co do prowizji, to cały czas myślę, zapewne będzie na poziomie paru procent. Dodatkowych opłat nie będzie, bo kwestie finansowo-rozliczeniowe (w tym cesja itp.) będą załatwiane bezpośrednio między kontrahentami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie widzę to tak: domena przed wystawieniem będzie musiała być przetransferowana do polskiedomeny.pl, tak aby po wiadomości że pieniądze dotarły, można było od razu przekazać domenę nowemu właścicielowi. Nie widzę innej możliwości zabezpieczenia interesu obu stron.

 

mysle ze moznaby rozwazyc sytuacje ze sprzedajacy dostarcza kod do polskidomeny.pl

po sprzedazy domeny ...tak jak jest to na sedo.....tam tez natychmiast nie dostaje sie domeny!

 

wiec sprzedajacy musi wliczyc sobie w cene, ew koszt kodu authinfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mysle ze moznaby rozwazyc sytuacje ze sprzedajacy dostarcza kod do polskidomeny.pl

po sprzedazy domeny ...tak jak jest to na sedo.....tam tez natychmiast nie dostaje sie domeny!

 

Sedo to akurat przykład jak *nie powinno się* sprzedawać domen, przynajmniej na polu .pl działają tragicznie.

Oczywiście mógłbym ustalić, że ja tylko udostępniam miejsce do wystawienia aukcji, pobieram prowizję i nic więcej mnie nie obchodzi, ale bardziej interesuje mnie reputacja platformy Złapane.pl niż ewentualne zyski z prowizji od takich transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie widzę to tak: domena przed wystawieniem będzie musiała być przetransferowana do polskiedomeny.pl, tak aby po wiadomości że pieniądze dotarły, można było od razu przekazać domenę nowemu właścicielowi. Nie widzę innej możliwości zabezpieczenia interesu obu stron.

Jakaś możliwość to kaucja od sprzedającego żeby była pewność że nie wycofa oferty. Druga możliowść to świadectwo moralności dla uczestników forum <_<

W ten sposob zlapane miałoby jakąś przewagę nad dropped. Dopłata do authinfo dla domeny wartej 200, 300zł to jest jakas kwota.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakaś możliwość to kaucja od sprzedającego żeby była pewność że nie wycofa oferty. Druga możliowść to świadectwo moralności dla uczestników forum <_<

W ten sposob zlapane miałoby jakąś przewagę nad dropped. Dopłata do authinfo dla domeny wartej 200, 300zł to jest jakas kwota.

 

Ale zasady muszą być takie same dla wszystkich domen, nie może być tak że potencjalny kupiec będzie się zastanawiał co i w jaki sposób będzie musiał załatwić po wygraniu aukcji. Od tego jest allegro... Można to załatwić na zasadzie obowiązku przekazania authinfo dopiero po pomyślnym zakończeniu aukcji, ale mimo wszystko nie wiem czy to takie dobre rozwiązanie. Kupiec przeniesie sobie taką domenę do Nazwy i potem lataj za nim z dowodem osobistym i jakimiś pisemnymi oświadczeniami że nie jesteś wielbłądem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do rozważenia: do osób, które udzielają sie na forum, powinno być większe zaufanie, wystarczy ich zgoda (o ile w ogóle potrzebna), że w wypadku jakiś problemów (ja nie widzę powodu by były), sprawa zostaje opisana w tym dziale, zaufanie w biznesie jest bezcenne, a więcej zaufania czasem by sie przydało,

 

i wtedy w przypadku domen na dropped nie dokonywałbym przeniesienia, bo kod jest dostępny od ręki, jeżeli kod jest trudny do pozyskania, wtedy warto pomyśleć o zabezpieczeniach

 

i najistotniejsze, w przypadku domen na dropped i zastosowania Escrow, sprzedaż nie powinna być fakturowana przez serwis, nie byłoby 22% vat, bo fakturę oferuje Escrow na dropped

 

w przypadku domen prywatnych, nie powinno być informacji kto konkretnie sprzedaje, skoro są takie wnioski co do ukrywania nicków w licytacji <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

i wtedy w przypadku domen na dropped nie dokonywałbym przeniesienia, bo kod jest dostępny od ręki, jeżeli kod jest trudny do pozyskania, wtedy warto pomyśleć o zabezpieczeniach

[...]

A może rozszerzyć tę zasadę ogólnie na rejestratorów, którzy bez problemów i bezpłatnie wydają AuthInfo do domen i wtedy domeny zarejestrowane w takich serwisach mogłyby być dodawane do platformy aukcyjnej? Plus dodatkowo znaczenie miałaby reputacja sprzedawcy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsumuję tak: każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, aczkolwiek w regulaminie będzie musiało to być zrównane w dół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję zrezygnować z refererów do przekierowań. Osobiście nie lubię gdy mnie zmuszają do włączenia refererów (pozdrawiam Wykop.pl ;), to jest uciążliwe. Sądzę też, że prędzen czy później się to zemści i będzie trzeba przebudować serwis. Lepiej wcześniej i po dobroci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję zrezygnować z refererów do przekierowań. Osobiście nie lubię gdy mnie zmuszają do włączenia refererów (pozdrawiam Wykop.pl ;), to jest uciążliwe. Sądzę też, że prędzen czy później się to zemści i będzie trzeba przebudować serwis. Lepiej wcześniej i po dobroci. ;)

 

Przepraszam, ale nie zrozumiałem pytania. O co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruch w serwisie oparty jest na referrerach z nagłówka HTTP, czyli informacji skąd internauta kliknął. Np. by dodać aukcję do obserwowanych trzeba kliknąć link... i tu pojawiają się schody, a raczej referrer. Jeśli przeglądarka nie wysyła referrera to akcja zostaje wykonana, ale serwis nie przekierowuje dalej (na stronę skąd user przyszedł) i pojawia się piękna biała strona.

 

Prędzej czy później się to zemści i będzie trzeba przebudować cały serwis. Ja osobiście nie wysyłam referera prócz Wykopu i teraz Złapane.pl.

 

Edit: Może korzystasz z jakiegoś frameworka i nie zwróciłeś uwagi. Sprawa ta prawie na pewno zemści się w przyszłosci, przy rozbudowie serwisu albo korzystaniu z alternatywnych user-agentów (siakeś komórki, itp.). Ja na swoim lisku mam wyłączone referrery.

Post nie jest pytaniem, powinien pójść do wątku z błędami, więc jako moderator możesz przesunąć moje i twoją wypowiedzi do tamtego wątku.

 

btw, fajna sprawa, dodaj tylko aukcje użytkowników. Powodzenia.

Edited by MiKeyCo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ruch w serwisie oparty jest na referrerach z nagłówka HTTP, czyli informacji skąd internauta kliknął. Np. by dodać aukcję do obserwowanych trzeba kliknąć link... i tu pojawiają się schody, a raczej referrer. Jeśli przeglądarka nie wysyła referrera to akcja zostaje wykonana, ale serwis nie przekierowuje dalej (na stronę skąd user przyszedł) i pojawia się piękna biała strona.

 

Prędzej czy później się to zemści i będzie trzeba przebudować cały serwis. Ja osobiście nie wysyłam referera prócz Wykopu i teraz Złapane.pl.

 

Nadal nie wiem o co chodzi, więc przekazałem programiście. ;-)

 

Post nie jest pytaniem, powinien pójść do wątku z błędami, więc jako moderator możesz przesunąć moje i twoją wypowiedzi do tamtego wątku.

 

Przecież to nie błąd, z tego co zrozumiałem, to po prostu jakieś tam rozwiązanie programistyczne.

 

btw, fajna sprawa, dodaj tylko aukcje użytkowników. Powodzenia.

 

Będą niedługo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to nie błąd, z tego co zrozumiałem, to po prostu jakieś tam rozwiązanie programistyczne.

 

Znaczy ta biała strona bez żadnej treści to taki ficzer? Może jednak nie korzystaj z dorobku MS, słyszałem, że oni na swoje kolorowe strony mają patent i mogą żądać opłat licencyjnych. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@pb, w jakim banku masz konto?

 

Volkswagen Bank Polska S.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie doczytałem chyba nigdzie ale jak wygląda sprawa nieopłacania domen po aukcjiach?

Nie widzę żadnego sposobu ocen. Chociażby takiego jak rating w dropped.

Co za tym idzie to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kaucji np. 5k lub więcej celem uniknięcia dziwnych zagrywek na aukcjach. No i jak dla mnie poukrywanie nicków licytujących.

Prowadzone są jakieś statystyki nieopłaconych domen (aukcji)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie doczytałem chyba nigdzie ale jak wygląda sprawa nieopłacania domen po aukcjiach?

Nie widzę żadnego sposobu ocen. Chociażby takiego jak rating w dropped.

Co za tym idzie to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kaucji np. 5k lub więcej celem uniknięcia dziwnych zagrywek na aukcjach. No i jak dla mnie poukrywanie nicków licytujących.

Prowadzone są jakieś statystyki nieopłaconych domen (aukcji)?

 

Jak na razie tylko kilka domen jest nieopłaconych, jeden użytkownik dostał już ostrzeżenie, ze względu na długi weekend konta na razie nie są zawieszane, ale w przyszłym tygodniu będą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak na razie tylko kilka domen jest nieopłaconych, jeden użytkownik dostał już ostrzeżenie, ze względu na długi weekend konta na razie nie są zawieszane, ale w przyszłym tygodniu będą.

 

A nie lepiej rzeczywiście wprowadzić kaucje? I np. mozliwość licytowania tylko do kwoty kaucji? Albo banowania użytkownika już po 1 nieopłaconej aukcji? Nie mówię tu o spóźnieniach w opłacaniu bo tu czasami jest wina banku. A tak na marginesie w jakim terminie trzeba opłacać na zlapane? Tez 72 jak w dropped?

Może też wprowadzić mozliwość obniżania swojej maksymalnej oferty? Z tego co wiem to chyba nie ma mozliwości obniżenia oferty. Może dobrze by było coś takiego wprowadzić. Np. daję maksymalnie 3k ale na drugi dzień się rozmyślam. Aktualna cena to p. 1,2k więc mogę obniżyć do 1,2 ale oczywiście nie niżej. Może to wyeliminowałoby osoby, które sobie tylko testują aukcje albo sztucznie podbijają bez zamiaru kupna. Pewnie wiele osób licytuje naraz w kilku aukcjach i może nie zawsze są przygotowane na kupno kilku domen :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie lepiej rzeczywiście wprowadzić kaucje? I np. mozliwość licytowania tylko do kwoty kaucji?

 

Nie sądzę, kaucje to moim zdaniem nie jest dobre wyjście.

 

Albo banowania użytkownika już po 1 nieopłaconej aukcji?

 

Tak właśnie będzie, jeden kandydat już jest (i na razie tylko jeden).

 

A tak na marginesie w jakim terminie trzeba opłacać na zlapane? Tez 72 jak w dropped?

 

Pięć dni, jest w regulaminie.

 

Może też wprowadzić mozliwość obniżania swojej maksymalnej oferty? Z tego co wiem to chyba nie ma mozliwości obniżenia oferty. Może dobrze by było coś takiego wprowadzić.

 

Nie ma i nie będzie takiej możliwości.

 

Pewnie wiele osób licytuje naraz w kilku aukcjach i może nie zawsze są przygotowane na kupno kilku domen :lol:

 

Zawsze mogą napisać do mnie i poprosić o rozłożenie na raty. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propozycja do rozważenie, bo aukcji jest coraz więcej:

obserwowane > informacje takie jak dla aktywnych,

aktywne/archiwalne > informacja, które dodaliśmy aukcje już do obserwowanych > kolumna z O albo kolor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×