Skocz do zawartości
pb

Pytania dotyczące serwisu

Promowane odpowiedzi

lufthansa    513

Podanej domeny nie można transferować, ponieważ jest w stanie wygasania.

Edit: Tak wewnętrzny.

Dzięki za info.

Edytowane przez lufthansa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pb    1 753

Podanej domeny nie można transferować, ponieważ jest w stanie wygasania.

Czy przypadkiem nie próbujesz jej transferować *między* kontami w premium.pl? W takim przypadku nie można, bo dla transferów wewnętrznych nie jest dostępne odnowienie, a bez odnowienia nie da się dla takiej domeny zmienić abonenta.

Edytowane przez pb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vul    825

Czy to "łapacz" Premium - "Rejestrator: dp africa" ?

Dobre pytanie, też się od 9:15 zastanawiam nad tym :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zabaco    1 158

Dobre pytanie, też się od 9:15 zastanawiam nad tym :P

To mamy podobnie ;) Wszystko wskazuje na to, że domena powinna pojawić się na aukcji, bo adres rejestratora jest identyczne jak Premium.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
CzarnyElo    262

Kiedyś już wyjaśniałem tą sprawę, która jest dość ciekawa, bo nawet BOK się pomylił, ale później sprostował:

Uprzejmie informuję, iż partnerami premium.pl są następujące firmy DP Asia, DP Europe, DP Poland, VARIA i ABRYS. Firma DP Africa Sp. z o.o. świadczy usługi wyłącznie dla AZ.pl i nie mamy wpływu na jej działanie.
Jeszcze raz przepraszamy za mylną informację.

Napiszcie na PW o jaką domenę chodzi, bo pewnie jakiś rodzynek ;) Swoją drogą możecie jeszcze dodawać do przechwycenia domeny w starym AZ? Czy żądają od Was zapłaty już w chwili dodawania?

Edytowane przez CzarnyElo
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zabaco    1 158

Kiedyś już wyjaśniałem tą sprawę, która jest dość ciekawa, bo nawet BOK się pomylił, ale później sprostował:

Napiszcie na PW o jaką domenę chodzi, bo pewnie jakiś rodzynek ;) Swoją drogą możecie jeszcze dodawać do przechwycenia domeny w starym AZ? Czy żądają od Was zapłaty już w chwili dodawania?

Nie mogę napisać jaka domena, bo jest szansa, że ktoś nie opłaci skoro jest zarezerwowana :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vul    825

Screen.

O co dokładnie chodzi w tej nowej wersji? Jak to ustawiam to nie widzę żadnej różnicy? Chyba, że o czymś nie wiem. Najbardziej zastanawia mnie to co pisze o kupowaniu bez rejestracji...

Proszę o wyjaśnienie :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
necik    94

Po jakim czasie edycja strony parkingu powinna zacząć działać? Czekam już około godzinę i nic, zero zmian w wyglądzie strony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bdudzik    73

Czy działa support premium?

1. Sprawa dot. statystyk które nagle stanęły dla kilkudziesięciu domen w miejscu - nic, zero odpowiedzi, zero reakcji w panelu.

2. Wydawało mi się że dość szybka (bo tak zazwyczaj było) - zero odpowiedzi, jakaś reakcja na serwisie była ale trochę dla mnie nielogiczna. Brak też odpowiedzi po 'pingu' w rozpoczętej konwersacji mailowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szmiko    161

Mam pytanie odnośnie sprzedaży ratalnej. Sprzedający nie chce fakturowania, wybiera rozliczenie ze mną. Czy jest możliwość sprzedania domeny osobie fizycznej bez doliczenia vat-u?

Po złożonej propozycji w zakładce negocjacji kwota brutto i netto są takie same. W wiadomości e-mail jest podana kwota netto, a w nawiasie kwota netto powiększona o vat.

Edytowane przez szmiko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szmiko    161

Chodzi mi o zapis odnośnie fakturowania:

Jeśli sprzedającym domenę jest osoba fizyczna z Polski, wówczas do każdej transakcji sprzedaży domen, kupujący może wybrać fakturę VAT od premium.pl lub może pozostać przy bezpośrednim rozliczeniu ze sprzedającym. Poprzez pozostawienie wyboru w gestii kupującego, możliwe są transakcje między osobami fizycznymi bez doliczania VAT(!), a jednocześnie wprowadzona została możliwość uzyskania faktury VAT przez te podmioty, którym na otrzymaniu faktury zależy. Oczywiście przy wyborze otrzymania faktury VAT od premium.pl, kupujący obciążony będzie kwotą netto oferty powiększoną o obowiązujący podatek. Jeśli więc kupujący wybierze wariant rozliczenia z fakturą VAT od premium.pl, a domena wystawiona była za 1000 zł netto - zapłaci on 1000 zł + VAT (23% dla firm polskich oraz dla osób fizycznych z Polski i Unii Europejskiej - dla pozostałych 0%) i otrzyma od premium.pl fakturę na taką kwotę. Z kolei sprzedający wystarczy że pobierze wygenerowaną przez system umowę, opiewającą na kwotę pomniejszoną o prowizję (np. 950 zł dla prowizji 5%), podpisze ją i wgra skan lub zdjęcie umowy w swoim panelu, a kwota z umowy zostanie przypisana do jego salda. Jeśli zaś kupujący wybierze zakup domen bez faktury od premium.pl, wówczas zapłaci jedynie kwotę transakcji, a jej rozliczenie formalne pozostanie w gestii stron.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem powyższy zapis. Myślałem, że przy wyborze tej formy kwota transakcji to wyłącznie kwota netto. Że podatek vat dochodzi w przypadku wyboru fakturowania od Premium.pl.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez szmiko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vul    825

Każdy by chciał chciał płacić w sklepie bez vat-u, jednak do większości produktów jest doliczany. Opcja bez vat w AM jest dla firm z europejskim NIP. Link

To nie jest o AM tylko o premium.

Myślałem, że przy wyborze tej formy kwota transakcji to wyłącznie kwota netto. Że podatek vat dochodzi w przypadku wyboru fakturowania od Premium.pl.

Proszę o pomoc.

Bo tak to działa. Przypuszczam, że Twój klient wybiera opcję, że chce fakturę od premium.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szmiko    161

To nie jest o AM tylko o premium.

Bo tak to działa. Przypuszczam, że Twój klient wybiera opcję, że chce fakturę od premium.

Dzięki Vul, też tak myślę. A jak wygląda kwestia sprzedaży na raty?

Pierwszy raz mam z tym do czynienia. Rozumiem, że jak klient chce kupić na raty, to ja otrzymuje o tym informację. Bo otrzymałem tyko wiadomość o ofercie na kwotę Kup Teraz.

Ciężki klient, bo robi pierwszy zakup przez giełdę i boję się że coś namiesza. A ja nie chcę później odkręcania, że on chciał na raty a tego gdzieś nie zaznaczył... Opcję na raty udostępniłem.

edit.

Okej, wszystko jest okej. Rozliczenie bezpośrednie kończy sprawę. Dzięki za pomoc:)

Edytowane przez szmiko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vul    825

Można skontaktować się z abonentem domeny, która jest w premium.pl ale registrarem jest DP Asia Sp. z o.o.?

Pisze w wyszukiwarce premium, że domena nie jest dostępna ale nie ma tak jak przy innych domenach "możesz skontaktować się z jej abonentem". Da się jakoś to zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tuśka    18

Można skontaktować się z abonentem domeny, która jest w premium.pl ale registrarem jest DP Asia Sp. z o.o.?

Pisze w wyszukiwarce premium, że domena nie jest dostępna ale nie ma tak jak przy innych domenach "możesz skontaktować się z jej abonentem". Da się jakoś to zrobić?

Będzie można jak domena zostanie przeniesiona już do premium.pl.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
necik    94

Czy w premium.pl możliwa jest sprzedaż na raty, ale w ten sposób że pierwsza rata (np. 10k) płatna jest od razu a druga (ostatnia, też 10k) będzie do zapłaty dopiero za pół roku?

PS. Czy jest gdzieś opis jak działa giełda domen? Chodzi o link który mógłbym wysłać do klienta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pb    1 753

Transfer wewnętrzny jest możliwy tylko dla aktywnej domeny, więc jeśli wygasa, to trzeba by ją najpierw odnowić i dopiero transferować.

Edytowane przez pb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta