Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Ja mam pytanie - przetransferowałem domenę,zmieniłem DNSy na ns1/ns2/ppd.pl oraz ustawiłem przekierowanie bezpośrednie. Gdzie w panelu znajdę statystyki odwiedzin tak jak w dropped.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam pytanie - przetransferowałem domenę,zmieniłem DNSy na ns1/ns2/ppd.pl oraz ustawiłem przekierowanie bezpośrednie. Gdzie w panelu znajdę statystyki odwiedzin tak jak w dropped.pl ?

 

https://ppd.pl/stat.html

O ile przy ustawianiu przekierowania zaznaczyłeś "dodaj domenę do statystyk".

Share this post


Link to post
Share on other sites
https://ppd.pl/stat.html

O ile przy ustawianiu przekierowania zaznaczyłeś "dodaj domenę do statystyk".

OK, jak często aktualizowane są statystyki?

 

edit: brakuje statystyk dziennych.

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie odnośnie przekierowania za pomocą "w ramce z dodatkową treścią" - czy oprócz tej dodatkowej treści tekst "kontakt z właścicielem" zawsze musi być wyświetlany?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to jest obecnie rozwiązane. Ale myślę, że nie ma problemu żeby wrzucić to w kod i dać możliwość samodzielnego dostosowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale myślę, że nie ma problemu żeby wrzucić to w kod i dać możliwość samodzielnego dostosowania.

Myślę że to byłoby przydatne. Czasami ktoś może chcieć umieścić tam jakiś tekst / kod niekoniecznie z kontaktem do właściciela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jedna z wielu funkcji serwisu, które póki co będą Tobie zbędne (ze względu na ich mnogość). Musisz się z tym liczyć, taki koszt rozbudowania panelu.

Planujemy umożliwić włączanie i wyłączanie poszczególnych części serwisu, ale to za pewien czas. Póki co są plany o dużo większym priorytecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Co oznacza "Aukcja przerwana" ?

2) Dlaczego zlapane domeny tak dlugo oczekuja na status?

3) Ile czasu mam na usuniecie domeny z kolejki do lapania, przed data wygasniecia? 24h, 48h czy wiecej?

4) Dlaczego po zasileniu konta, w pierwszej kolejnosci, bez mojej zgody i ingerencji sa automatycznie oplacane domeny zlapane?

5) Jakie kryteria obowiazuja, przy punktacji danego konta? Tzn. za co, kiedy, gdzie, w jakiej pozycji dostaje sie okreslone punkty (gwiazdki,kolorki etc)?

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ad 1: Aukcja zakończona przez sprzedawcę przed czasem.

Ad 2: Domeny złapane oczekują około 5 dni na status, czyli tyle, ile trzeba czekać aby móc wykonać transfer między partnerami NASK (czyli od partnera PPD.pl do PPD.pl)

Ad 3: Do 24h przed wygaśnięciem, później do czasu zarejestrowania przez jakiegokolwiek rejestratora.

Ad 4: Domeny są (powinny) być rejestrowane według terminu płatności. Można również wstrzymać daną płatność.

Ad 5: Ilość sprzedaży; ilość zakupów; suma sprzedaży; suma zakupów; czas od rejestracji; ilość nieopłaconych domen (ten punkt jest najsurowiej oceniany) i kilka innych kryteriów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ad 3: Do 24h przed wygaśnięciem, później do czasu zarejestrowania przez jakiegokolwiek rejestratora.

Pytam, bo wczoraj zauwazylem, ze przy jednej z domen, czas do wygasniecia byl ok 30h, a mimo to, nie dalo sie wycofac domeny z kolejki...

 

Ad 4: Domeny są (powinny) być rejestrowane według terminu płatności. Można również wstrzymać daną płatność.

Moglbym prosic o namiary, gdzie mozna wstrzymywac platnosc do okreslonej pozycji? :D

 

Ad 5: Ilość sprzedaży; ilość zakupów; suma sprzedaży; suma zakupów; czas od rejestracji; ilość nieopłaconych domen (ten punkt jest najsurowiej oceniany) i kilka innych kryteriów.

To, co powyzej, to i ja wiem ;-) Chcialem sie dowiedziec jaki jest ten algorytm. Na allegro np mam jasno i klarownie, ze za to i za to, tyle i tyle - u Was niestety moge sie tylko domyslac, a jak z tym bywa, to juz kazdy facet wie, gdy pozniej mu baba marudzi, ze on taki niedomyslny ;-)

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy dodatkowo platne usługi beda uwzgledniane na fakturach? Poki co, ich nie mam wyszczegolnionych/rozliczonych na fakturach.

 

Odnosnie faktur, to przy niektorych wyrazach nie wyswietlaja sie polskie znaki - mi to osobiscie nie przeszkadza, ale jakos to tak nieestetycznie wyglada ;-) Inny bug zauwazylem przy eksporcie do HTML - nie ma dat wystawienia.

 

Mam tez uwage dot. pol wpisywania kwot przy domenach na sprzedaz. Gdy klikne w takie pole, by wpisac kwote, to wyswietla mi sie w nim np'<STRONG class="underline">1234</STRONG>'. Musze kursorem "dojechac" na poczatek, badz koniec napisu, by pole stalo sie puste, badz pojawila sie poprzednia kwota. Strasznie irytujace to jest, tak samo jak i to koleczko. Mozliwe, ze to zalezy od przegladarki i w Operze (nie testowalem na innych) tak to wlasnie dziala. Chcialbym ten ficzer wylaczyc. Uwazam, ze lepszym rozwiazaniem bylby guziczek obok tego pola "Zatwiedz"/"Aktualizuj" i wtedy dopiero takie dane powinny byc wysylane na serwer. Tak jak jest teraz - czasami nie zdaze napisac kwoty. chce wpisac 3050 a skrypt mi blokuje wpisywanie na kwocie 305. Trzeba kliknac jeszcze raz, dopisac zero, badz skasowac niepoprawna kwote i wpisac szybko poprawna - strasznie denerwujace.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moglbym prosic o namiary, gdzie mozna wstrzymywac platnosc do okreslonej pozycji? :D

 

Tyle mogę podpowiedzieć:

wchodzisz w menu 'Giełda Domen' > Kupujący > Wygrane/Kupione > i tu przy domenach jest opcja wstrzymania opłat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytam, bo wczoraj zauwazylem, ze przy jednej z domen, czas do wygasniecia byl ok 30h, a mimo to, nie dalo sie wycofac domeny z kolejki...

 

Napisz mi nazwę na PW (lub ticket), sprawdzę.

 

Moglbym prosic o namiary, gdzie mozna wstrzymywac platnosc do okreslonej pozycji? :D

 

https://ppd.pl/myauction/auction/?type=4 (Kupujący -> Wygrałem)

 

To, co powyzej, to i ja wiem ;-) Chcialem sie dowiedziec jaki jest ten algorytm. Na allegro np mam jasno i klarownie, ze za to i za to, tyle i tyle - u Was niestety moge sie tylko domyslac, a jak z tym bywa, to juz kazdy facet wie, gdy pozniej mu baba marudzi, ze on taki niedomyslny ;-)

 

Progi punktowe:

0, 2, 5 (1-3 zielone)

10, 15, 20 (1-3 niebieskie)

25, 35, 50 (1-3 czerwone)

60, 100, 150 (1-3 fioletowe)

 

Progi ilości dni od rejestracji:

30, 30, 30 (1-3 zielone)

90, 90, 90 (1-3 niebieskie)

180, 180, 180 (1-3 czerwone)

360, 360, 360 (1-3 fioletowe)

 

Każda domena, która nie zostanie opłacona zabiera 15 punktów.

Każda kupiona i sprzedana domena, dodają do sumy jeden punkt.

 

Usługi, które z płatnych zmieniają się w darmowe, po uzyskaniu danych gwiazdek, znajdziesz na stronie: https://ppd.pl/myauction/portfolio/level/

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy dodatkowo platne usługi beda uwzgledniane na fakturach? Poki co, ich nie mam wyszczegolnionych/rozliczonych na fakturach.

 

Praktycznie za wszystkie płatne transakcje jest (powinna) być wystawiana faktura. Jeżeli jakiejś nie otrzymałeś, napisz mi nazwę operacji na PW (lub ticket), a wystawimy ręcznie.

 

Odnosnie faktur, to przy niektorych wyrazach nie wyswietlaja sie polskie znaki - mi to osobiscie nie przeszkadza, ale jakos to tak nieestetycznie wyglada ;-) Inny bug zauwazylem przy eksporcie do HTML - nie ma dat wystawienia.

 

Wyślij screen, wersję programu czytającego, wersję przeglądarki (idzinski[at]interson.pl).

 

Mam tez uwage dot. pol wpisywania kwot przy domenach na sprzedaz. Gdy klikne w takie pole, by wpisac kwote, to wyswietla mi sie w nim np'<STRONG class="underline">1234</STRONG>'. Musze kursorem "dojechac" na poczatek, badz koniec napisu, by pole stalo sie puste, badz pojawila sie poprzednia kwota. Strasznie irytujace to jest, tak samo jak i to koleczko. Mozliwe, ze to zalezy od przegladarki i w Operze (nie testowalem na innych) tak to wlasnie dziala. Chcialbym ten ficzer wylaczyc. Uwazam, ze lepszym rozwiazaniem bylby guziczek obok tego pola "Zatwiedz"/"Aktualizuj" i wtedy dopiero takie dane powinny byc wysylane na serwer. Tak jak jest teraz - czasami nie zdaze napisac kwoty. chce wpisac 3050 a skrypt mi blokuje wpisywanie na kwocie 305. Trzeba kliknac jeszcze raz, dopisac zero, badz skasowac niepoprawna kwote i wpisac szybko poprawna - strasznie denerwujace.

 

Dodam możliwość decydowania o tym, czy mają być zapisywane dynamicznie, czy po kliknięciu buttonu. Ale to pod wieczór będziesz miał.

 

I podkreślam żeby pisać tickety, obsługujemy je równie szybko, a ze zgłoszeniami na forum jest zwykle tak, że albo zrobić od razu, albo się zapomni, przez co część jest zapominana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Progi punktowe:

0, 2, 5 (1-3 zielone)

10, 15, 20 (1-3 niebieskie)

25, 35, 50 (1-3 czerwone)

60, 100, 150 (1-3 fioletowe)

...

Progi ilości dni od rejestracji:

30, 30, 30 (1-3 zielone)

90, 90, 90 (1-3 niebieskie)

180, 180, 180 (1-3 czerwone)

360, 360, 360 (1-3 fioletowe)

 

Każda domena, która nie zostanie opłacona zabiera 15 punktów.

Każda kupiona i sprzedana domena, dodają do sumy jeden punkt.

...

 

Wg powyzszego przykladowo mam 11 domen kupionych/sprzedanych i uplynelo 45 dni od rejestracji - co daje 1 niebieska z domen i jedna zielona z rejestracji, czyli sumarycznie wychodzi jedna niebieska?

 

I jeszcze jedno - czy do punktacji dochodza domeny rejestrowane i/lub zlapane, czy tylko domeny z aukcji i gieldy?

 

[edit]

Przydaloby sie, aby na stronie "Domeny do przechwycenia" mozna bylo niektore domeny ukrywac, tak, jak to jest np na liscie posiadanych domen.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punkty zdobywa się przy zakupach na giełdzie (przechwytywanie i oferty z giełdy, aukcje).

Co do Twojego ratingu to musiałbym sprawdzić historię Twoich punktów. Jeżeli to dla Ciebie istotne, napisz ticket, a w tygodniu na spokojnie sprawdzę i odpiszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie można usunąć z listy domen do przechwycenia domen złapanych w innym serwisie i pozostających w stanie rezerwacji?

 

Zdarzyło mi się dodać przypadkowo pewną ninję w Dropped i PPD. Została przechwycona w Dropped, wolałem zapłacić karę i jej nie rejestrować a wygląda na to, że za 14 dni jak wygaśnie to zostanie złapana w PPD i znowu będę musiał się z nią bujać.

 

Rozumiem, iż na 24h przed złapaniem nie można usunąć, ale na kilkanaście dni przed wygaśnięciem rezerwacji?

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partnerzy łapiący dla PPD.pl otrzymują listę domen, które mają złapać. Próbują je łapać od czasu wygaśnięcia do czasu rejestracji. Dlatego też nie może być sytuacji, w której użytkownik usuwa domenę, a serwis jest narażony na dodatkowe koszta z powodu złapania domeny, na którą nie ma zainteresowanego. W normalnym przypadku jeśli ktoś chce złapać daną domenę, to tego problemu nie ma. Gdy nastąpiła pomyłka, to już trzeba przeboleć. Teraz już będziesz wiedział, by taką pomyłkę opłacić w jednym lub drugim serwisie, a nie w dwóch ;-).

 

Pomyłki przy zakupach i zleceniach przechwycenia domen zawsze będą budziły kontrowersje, ale to chyba oczywiste, nikt nie chce być stratny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego nie można usunąć z listy domen do przechwycenia domen złapanych w innym serwisie i pozostających w stanie rezerwacji?

 

Zdarzyło mi się dodać przypadkowo pewną ninję w Dropped i PPD. Została przechwycona w Dropped, wolałem zapłacić karę i jej nie rejestrować a wygląda na to, że za 14 dni jak wygaśnie to zostanie złapana w PPD i znowu będę musiał się z nią bujać.

 

Rozumiem, iż na 24h przed złapaniem nie można usunąć, ale na kilkanaście dni przed wygaśnięciem rezerwacji?

 

mi to tez srednio pasuje - nawet pisalem dzis o tym do supportu.

tym bardziej, ze mozliwy jest scenariusz 14 dni wygasania + 14 dni rezerwacji w innym serwisie. Po 28 dniach to ja juz moge kompletenie zapomniec o domenie ktora dalem do przechwycenia. Moge tez kupic od kogos inna, przechwycic inna z podobnej tematyki. Ruch na domenie tez pewnie sie zmienil, a ja nie nie moge z tym zrobic.

 

A co do lapania przez partnera, to z tego co zdazylem zauwazyc - domeny wygasajace po rezerwie lapie samo PPD, a nie partner wiec ryzyko male.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W wyjątkowych przypadkach (pomyłka, inny zakup) można napisać do supportu i domena zostanie usunięta ręcznie z list do przechwycenia.

Ale tak jak piszę - ręcznie, więc pewnie do czasu, aż nie będzie to nagminne.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby się dało w ogłoszeniach zrobić tak aby po kliknięciu na dane ogłoszenie przenosiło nas do punktu gdzie pojawiły się nowe odpowiedzi (coś jak przeglądanie tematów na forum) to byłoby super ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakby się dało w ogłoszeniach zrobić tak aby po kliknięciu na dane ogłoszenie przenosiło nas do punktu gdzie pojawiły się nowe odpowiedzi (coś jak przeglądanie tematów na forum) to byłoby super ;)

 

 

Już od jakiegoś czasu jest na liście TODO, jednak jeszcze nie udało się tej poprawki wprowadzić. Zapewniam jednak, że wkrótce będzie tak jak piszesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×