Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

zawsze Ty możesz okazać się na domenkę chętny :)

 

To prawda, ale nigdy nie 'biorę' domen dodanych przez innych jeśli już wcześniej nie znajdowały się na mojej liście. Więc dodając domenę nic nie ryzykujesz. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zleciłem przechwycenie kilkunastu domen, jak na razie nie udało mi się nic złapać :) Jeśli patrzeć na to w %, to ile wynosi szansa na przejęcie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zleciłem przechwycenie kilkunastu domen, jak na razie nie udało mi się nic złapać :) Jeśli patrzeć na to w %, to ile wynosi szansa na przejęcie ?

 

Trudno powiedzieć, to zależy od wielu czynników. Nie liczyłem tego procentowo, ale każdego dnia przechwytywanych wiele domen – większość lub w najgorszym razie około połowy tych, które znajdują się w kolejce. Natomiast cały czas pracuję nad zwiększeniem skuteczności przechwytywania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że we wrześniu, najpóźniej w październiku. Współpraca z płatności.pl jest już nawiązana, ale trochę potrwa wdrożenie, tym bardziej że to sezon urlopowy...

 

@Noname: w przypadku drobnych kwot mogę się zgodzić na paypal, ale nie chciałbym wprowadzać tego na stałe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie odnośnie ofert w aukcjach.

Nie ma tego chyba w regulaminie.

Rozumiem, że w sytuacji gdy dochodzi do zakończenia aukcji a domena jednak z jakiś powodów nie zostanie sprzedana osoba której oferta była 2 z kolei nie jest zobowiązana do zakupu?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że w sytuacji gdy dochodzi do zakończenia aukcji a domena jednak z jakiś powodów nie zostanie sprzedana osoba której oferta była 2 z kolei nie jest zobowiązana do zakupu?

Nie może tak być ;) Dobrze, że PB pilnuje, żeby każda domena była należycie opłacana przez zwycięzcę - aukcji Allegro myślę, że wszyscy mamy już dość :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie może tak być ;) Dobrze, że PB pilnuje, żeby każda domena była należycie opłacana przez zwycięzcę - aukcji Allegro myślę, że wszyscy mamy już dość :)

 

DD

 

Wolałem się upewnić. Generalnie nie chodzi mi o to czy ktoś opłaci czy nie i dlaczego. Tylko o to czy w tej czysto teoretycznej sytuacji jest to jednak dla mnie prawnie wiążące? Może dobrze by było dodać w regulainie taki zapis?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolałem się upewnić. Generalnie nie chodzi mi o to czy ktoś opłaci czy nie i dlaczego. Tylko o to czy w tej czysto teoretycznej sytuacji jest to jednak dla mnie prawnie wiążące? Może dobrze by było dodać w regulainie taki zapis?

Wydaje mi się, że nie ma takiej potrzeby, bo wiadomo, że skoro aukcji nie wygrałeś, to nie musisz domeny kupować. Wtedy trzeba byłoby napisać również, że jeśli pierwsze 10 osób nie kupi, to 11 też nie musi :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko zwycięzca aukcji jest zobowiązany do jej opłacenia. ;-)

 

Jak do tej pory wszystkie wysoko zlicytowane domeny były opłacane, najwyższa niezapłacona kwota to, jeśli pamiętam, 240 zł (samotnik.pl). Pozostałe nie przekraczały 60 zł. Jeśli kiedyś zdarzy się jakaś wyższa kwota, co mam nadzieję nigdy nie nastąpi, będę próbował ją najpierw pozyskać po dobroci, a w razie niepowodzenia zwrócę się do firmy windykacyjnej lub sprzedam dług i niech się ktoś inny martwi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy weryfikujesz jakoś osoby? bo nie zauważyłem - teoretycznie każdy może się zarejestrować jako Pani Krystyna z Gazowni i zalicytować wysoko - komu wtedy sprzedaż dług?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy weryfikujesz jakoś osoby? bo nie zauważyłem - teoretycznie każdy może się zarejestrować jako Pani Krystyna z Gazowni i zalicytować wysoko - komu wtedy sprzedaż dług?

 

Weryfikuję poprawność danych, np. adresu, w razie wątpliwości dzwonię, ale przecież nie będę tam jechał i sprawdzał czy rzeczywiście dana osoba tam mieszka. A dług Pani Krystyny z Gazowni sprzedam Panu Krystianowi z Windykacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co oznacza konkretnie dopisek "Przekazanie na drodze cesji", tylko dla jednej z domen.

 

Większość domen jest wstawiana na aukcję w stanie rezerwacji – tak aby mogły być zarejestrowane bezpośrednio na zwycięzcę aukcji oraz aby nie tracić czasu rejestracji (później zarejestrowana = na dłużej wystarczy ;-). Niewielka część domen trafia na aukcję już po zarejestrowaniu, tak jest np. z domenami które zamówione były w stanie rezerwacji lub które po przechwyceniu długo czekały na swoją kolej i była groźba że przed końcem aukcji rezerwacja wygaśnie. Chodzi tylko o to, że po aukcji odbędzie się zmiana abonenta, nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi formalnościami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weryfikuję poprawność danych, np. adresu, w razie wątpliwości dzwonię, ale przecież nie będę tam jechał i sprawdzał czy rzeczywiście dana osoba tam mieszka. A dług Pani Krystyny z Gazowni sprzedam Panu Krystianowi z Windykacji.

 

 

Jak weryfikujesz poprawny adres?

 

Pan Krystian z Windykacji moze nie odnalezc Pani Krysi z gazowni jesli ta bedzie mieszkala na ulicy "fake".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak weryfikujesz poprawny adres?

 

Zumi, Poczta Polska (wyszukiwarka kodów), Google itp. itd.

 

Pan Krystian z Windykacji moze nie odnalezc Pani Krysi z gazowni jesli ta bedzie mieszkala na ulicy "fake".

 

Dziękuję za troskę, poradzę sobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Jak do tej pory wszystkie wysoko zlicytowane domeny były opłacane, najwyższa niezapłacona kwota to, jeśli pamiętam, 240 zł (samotnik.pl). Pozostałe nie przekraczały 60 zł. Jeśli kiedyś zdarzy się jakaś wyższa kwota, co mam nadzieję nigdy nie nastąpi, będę próbował ją najpierw pozyskać po dobroci, a w razie niepowodzenia zwrócę się do firmy windykacyjnej lub sprzedam dług i niech się ktoś inny martwi.

 

To może jednak wprowadzić jakieś ograniczenia co do wysokości licytowanych kwot dla np. nowych i nie sprawdzonych użytkowników?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może jednak wprowadzić jakieś ograniczenia co do wysokości licytowanych kwot dla np. nowych i nie sprawdzonych użytkowników?

 

Można o tym pomyśleć gdy zostanie uruchomiony system płatności, ale na razie naprawdę nie było takiej potrzeby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako, że domeny są tylko rezerwowane a nie zarejestrowane, czy mogę ich nie opłacić jeśli zrobiłem pomyłkę dodając domeny do przechwycenia?

 

Teoretycznie nie, praktycznie jestem w stanie przymknąć na to oko raz czy dwa (ale nie więcej!). Napisz (mail/pm) o jaką domenę chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego masz pretensje swoj-chlop? A czy napisałeś kiedyś z taką prośbą i PB Ci odmówił? Napisał przecież wyraźnie, że teoretycznie nie, a więc nie ma tego w regulaminie i obowiązkiem jest opłacenie domeny. Jeżeli jednak zdarzy się to przypadkowo to również jak zostało napisane można raz czy dwa przymknąć oko i nie napisał "Tylko Sylyx'owi", a ogólnie, co zapewne tyczy się wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że jeśli ktoś nie opłaci dwóch domen na sto, to trochę co innego niż jak ktoś nie opłaci trzech domen na trzy. Nie bardzo wiem dlaczego jest to problemem, przecież każda firma dba o klientów - rejestratorzy oferują zniżki jak ktoś ma dużo domen, niektórzy przedłużają termin płatności gdy klient jest godny zaufania, inni dorzucają jakieś gadżety... dlaczego ja nie mogę odpuścić jednej zarezerwowanej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×