Jump to content
css

Oferta kupna domeny

Recommended Posts

Cześć, dostałem wczoraj takiego e-maila (screen)

Bardzo Was proszę o ocenę, czy to jakaś próba wyłudzenia...?

Czy prawda? I warto ciągnąć to dalej.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam ciepło. Grzesiek.

98845029185451149198.png

Fake. Dostalem niedawno takiego samego maila. Problem w tym, ze pisali do mnie w sprawie domeny ktorej nigdy nie posiadalem. Odpisalem, ze nie nalezy do mnie. Druga odpowiedz od nich czy mam moze nazwe xxxxx.net lub xxxxx.co , obie byly wolne do rejestracji..

• Like 1

10 minut temu, smogwawelski napisał:

Fake. Dostalem niedawno takiego samego maila. Problem w tym, ze pisali do mnie w sprawie domeny ktorej nigdy nie posiadalem. Odpisalem, ze nie nalezy do mnie. Druga odpowiedz od nich czy mam moze nazwe xxxxx.net lub xxxxx.co , obie byly wolne do rejestracji..

Interes życia, a Ty nie korzystasz ;)

• Like 1
  • Haha 1

40 minut temu, Kangur napisał:

Nie wystawiłeś przypadkiem domen na Sedo ? ;)

http://di.pl/topic/95358-początki-w-sedo/?do=findComment&comment=558990

Tak!. W ciągu mniej więcej  ostatniego miesiąca wystawiłem kilkadziesiąt domen, włącznie z TĄ. Tylko,  że ona po kilku dniach na Sedo zaczęła zwyczajnie wygasać i nadal wygasa. Zaś ten zainteresowany twierdził w którymś e-mailu, że z.nalazł  mnie przez WHOIS . Nie wiem, czy to coś zmienia w tym wszystkim.....  Konto na Sedo mam od kilku lat i sprzedałem przez ten czas kilka domen u nich. Ale taką "ofertę" dostałem po raz pierwszy.

Dzięki Ci za link, bo mnie przekonał, że to lipa (choć jeszcze mam małą nadzieję). ;-)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Najnowsze posty na forum

• Domena pod usługi lub portal zwiazany6z weselami, małżeństwem, ślubem itp itd   Bez ceny minimalnej od 1 zł    https://www.aftermarket.pl/aukcja/2503876/
    • Wspomnę może tak nieskromnie, że byłem jednym z pierwszych, którzy zauważyli zmianę w whois przy historia.pl te 11 lat temu To nie jest łatwy czas dla domainingu, systematyczny wpływ serwisów społecznościowych niestety marginalizuje znaczenie domen (nie każdy musi ją teraz mieć, wystarczy profil na FB i sprawa widoczności w sieci wygląda na "załatwioną") To zresztą szerszy temat, poruszany wielokrotnie na forum.   Wrócę do domeny. Tak się składa, że jestem z wykształcenia m.in historykiem. Co prawda pracuje teraz na co dzień w IT,  jednak dla mnie historia.pl to nadal domena marzenie, więc może z obiektywizmem będzie ciężko, ale postaram się. Gdy Przemek sprzedał ją Danielowi, sądziłem, że albo zostanie zagospodarowana (Daniel często to podkreślał, że chce na niej postawić projekt końcowy) Po jakimś czasie pojawiła się ona w serwisie brokerdomen.pl z sugerowaną kwotą 1.000.000 PLN (mało tego ta oferta...nadal tam jest, warto byłoby coś z tym zrobić, nawet jeśli serwis jest nieco "martwy" :))  Link: http://brokerdomen.pl/domeny-na-sprzedaz/historia.pl  Zdziwiłem się wtedy (brak serwisu pod domeną), ale jednocześnie był to taki czas, że mocno wierzyłem, że na tej domenie Daniel będzie mógł sporo zarobić (może nie ten milion, ale na pewno mogła to być inwestycja z dużą stopą zwrotu)   Patrząc na rezultat aukcji ogarnia mnie jedna, smutna myśl. Totalna stagnacja rynku, a wręcz regres. Historia.pl to topowy generyk, gro Polaków (i tych z prawa i z lewa) interesuje się historią, czy to zawodowo, czy to hobbystycznie. Monetyzacja serwisu jest możliwa. Właściwie dlaczego o aukcji tej domeny było tak cicho? Nie kojarzę ani jednej wzmianki w serwisach poświęconych szeroko pojętym mediom na ten temat. Aukcja historia.pl od niemalże zera, bez ceny minimalnej, a sprzedającym była osoba znana w środowisku, która raczej gwarantowała prawidłowy przebieg aukcji (brak odwołania, brak kombinacji z przebijaniem ofert z innych kont etc.) Dla mnie chyba ta kwestia jest najbardziej zastanawiająca... Jestem zdania, że nagłaśniając aukcję (na zasadzie sensacji, że taką domenę może licytować każdy), można było zyskać więcej. Czemu Daniel tego nie zrobił? Nie mam pojęcia. Nie zamierzam jednak zaglądać w jego portfel, jeśli jest zadowolony ze sprzedaży, to OK, nic nam do tego.
    • @Edit Ludzie kierując się emocjami wydają kwoty idące nieraz w miliony USD a Ty opowiadasz bajki o jakiś "poważnych" licytacjach na poziomie 60K PLN. Nie znam możliwości Daniela ale w przeciągu 10 kolejnych lat strzelam iż bez problemu zamieniłby to 100K (które mógł mieć już 10 lat temu gdyby nie odrzucił świetnej oferty) w przynajmniej w 200K albo i dużo dużo więcej - zwłaszcza inwestując w opcje w tamtym czasie. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko trzeba wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Nie zmienia to faktu iż dość droga to była lekcja.   Jeśli chodzi o kupującego - jestem przekonany iż domena ta skończy tak samo jak wiele innych kupionych za podobne i jeszcze większe pieniądze. Bo o ile domena fajna - o tyle potencjał komercyjny jest znikomy i tu po raz kolejny zgadzam się z @Bazyli   Czas pokaże kto miał rację  
    • Przemo, zaciekawił mnie temat i z tego co udało mi się zorientować to widzę iż do programów które wymieniłeś dużo bardziej będzie odpowiedni Ryzen niż i9 - zwłaszcza jeśli chcesz się zamknąć w 7K PLN. I przy takich zaleceniach faktycznie 64 GB na pokładzie na start z możliwością dalszej rozbudowy. Jak wsadzisz potężną kartę graficzną trzeba i dać mocniejszy zasilacz 700-800W. Zwróć uwagę iż Mac Pro niewiele lepiej wypada od 9900K a różnica w cenie wyjdzie znaczna    Zobacz może na porównanie:       Źródło: https://pixelkom.pl/jaki-komputer-do-edycji-wideo-premierepro-after-effects-davinci-resolve/      
    • Bardzo lubię iMac's ale nie lubię ich cen  Mimo, że moja studencka zniżka z UNIDAYS nadal działa i mam 2500 pln rabatu to nadal do zapłaty zostaje 14 000 PLN co podwaja mój budżet 
    • Nie jestem zwolennikiem apple'a i uważam, że produkty są przeszacowane ale branża chwali  sobie iMac.
    • Dzięki, ale ja nie szukam laptopa ( które są znacznie droższe) tylko komputer stacjonarny.   Dzięki za poradę. W przypadku Premiere Pro to jest bardzo pamięciożerny program. W specyfikacji Adobe Premiere Pro pisze: tak więc fajnie by było mieć zapas. Tym bardziej, że chcę być w stanie dodać w miarę zaawansowane efekty.      Ale RTX 3080 nie ma na rynku. Premiera miała miejsce 2 dni temu, ludzie powariowali i wykupili wszystko na pniu  Mówi się, że powinny wrócić na rynek w październiku / listopadzie. Chętnie bym rzucił okiem na tę opcję ale nie wiem jaki procesor i płytę główną do tego dobrać. 
  • Oferty sprzedaży użytkowników

• Member Statistics

• Total Members
      18636
    • Most Online
      20372

Newest Member
    AfterMarketHosting