Jump to content
FlashT

Nazwa*pl usuwa domeny z panelu kilka dni przed wygaśnięciem

Recommended Posts

AM też tak robi...

Robią to dlatego żeby zmobilizować klienta do przedłużenia domeny czy też opłacenia zarezerwowanej.

Czy  jest to niezgodne z prawem?

Raczej nie.

Oni nie usuwają tej domeny z rejestru bo nadal przez te parę dni czy godzin do usunięcia jesteś abonentem domeny.

Ale faktem jest że nie jest to moim zdaniem etyczne postępowanie.

 

Regulaminy bym jednak przejrzał dokładnie czy coś na ten temat w nich jest...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może do NASKU po prostu napiszę... kto by tam czytał regulaminy :D

 

Nie zauważyłem, żeby w AM tak było... ale może łatwiej mi jest wydać 60 za przedłużenie niż 120 :D 

 

Nazwa dodatkowo robi sobie jaja z kodami authinfo... chciałem przenieść te domeny do siebie, ale sk****syny mi przesłały błędne kody authinfo. No i teraz nie mam wyboru. Za mało czasu zostało, żeby wysyłać ponownie wniosek. Dla mnie to są nieuczciwe praktyki... nie wiem czy nie zgłoszę tego do UOKIK.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, FlashT napisał:

Może do NASKU po prostu napiszę... kto by tam czytał regulaminy :D

 

Trochę tym wprowadzają w błąd bo niektórzy opłacają domeny w ostatniej chwili. I jak nie pamiętasz dat to klops. Chcesz opłacić domenę a tu jej nie ma...

Większość niestety nie sprawdza czy jeszcze ja mają czy nie. Dochodzą do wniosku że jak nie ma domeny w panelu to już po terminie.

W AM wystarczy napisać że chcesz ją opłacić i nie ma żadnego problemu. W Nazwa.pl nie wiem.

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto w ogóle trzyma domeny w nazwa.pl?

Rozumiem zielonych w temacie, którzy wybierają pierwszą firmę z góry wyszukiwarki, ale starego wyjadacza?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenistwo :D Nie chciało mi się ich przenosić do siebie. A jak już to zacząłem robić, to połowa kodów authinfo nie działała... tak wiem...

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×