Jump to content
damien

Czy AM usuwa domeny z panelu na kilka dni przed wygaśnięciem?

Recommended Posts

Taka teza pojawiła się w poniżej podlinkowanym wątku.
Jeśli to prawda, czy mógłbym prosić o wyjaśnienie tej sytuacji? Co prawda nie zauważyłem tego na swoim koncie, ale lepiej dmuchać na zimne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadna teza...domeny zarezerwowane są usuwane z panelu przed usunięciem z kolejki.

AM tłumaczył mi że to :

 

...Rezerwacje są zawsze usuwane kilka godzin wcześniej. Jeżeli chce Pan opłacić domenę proszę o informację. Zarejestruję ją i dodam do Pańskiego konta....

...Jest to zabezpieczenie mające dać nam czas na ewentualną rejestrację domeny i przeniesienie jej na konto klienta. Klienci często przypominają sobie o rezerwacji dopiero po jej usunięciu....

 

Ni cholery tego nie potrafię zrozumieć ale pewnie chodzi o to aby nie doprowadzać do sytuacji kiedy klient opłaca domenę na sekundy przed jej usunięciem a system nie zdąży jej zarejestrować czy też opłacić przedłużenia...

Rozwiązanie niby dobre ale tak jak pisałem wcześniej, ktoś kto nie pamięta daty faktycznego usunięcia może być przekonany że już jej nie zarejestruje...

Powinno być to jednak inaczej rozwiązane. Np. "blokadą informacyjną" ale domena do końca powinna być widoczna w panelu do opłacenia.

Blokada to informacja że pozostało np. 2h do usunięcia i serwis nie gwarantuje jej opłacenia czy też odnowienia...

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest związane tylko z rezerwacjami? Przestraszyłem się, że chodzi o odnowienia.

Czyli co, trzeba sobie zapisywać w innym miejscu, jakie i do kiedy ma się rezerwacje? A później, przykładowo w nocy ktoś zdecyduje się na rejestrację, to ma pisać do AM?


Nadgorliwość w czystej postaci. Z AM korzystają raczej ludzie zaznajomieni z mechanizmem funkcjonowania domen i wiedzą, co to jest data wygasania. A tak, wprowadza się dodatkową regułę, o której nikt nie wie i która wprowadza zamieszanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku nazwy dotyczy to domen zarejestrowanych wygasających, NIE zarezerwowanych (choć to może też). Jeśli chodzi o AfterMarket, to nie wiem. Jeżeli nawet, to nie jest to raczej kwestia kilku dni (jak w nazwie) a ewentualnie prawdopodobnie do godziny. To wszystko zależy od implementacji. NASK trochę utrudnia sprawę podając w komunikatach POLL wcześniejsze daty wygasania niż w rzeczywistości, zatem musi być jakiś skrypt odpalany periodycznie, który sprawdza datę wygaśnięcia w bazie. Wątpię aby było to tak, że przy wejściu na listę domen to sprawdza, czy, że są tworzone oddzielne eventy dla każdej domeny z osobna, choć też jest to możliwe.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×