Skocz do zawartości
cannot

Gdzie przechwytywać domeny - mój mały test

Promowane odpowiedzi

Przeprowadziłem mały test przechwytywania domen. Na pytania jak wygląda proces przechwytywania domen oraz od czego jest uzależniona jego skuteczność zwróciłem się do Aftermarket oraz Premium. O wynikach i odpowiedziach możecie przeczytać tutaj: https://sferadomen.pl/gdzie-przechwytywac-domeny-ranking-lapaczy/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Post opublikowany 9.10, więc zakładam, że "badanie" dotyczy ostatnich 34 przechwyconych domen - jeśli tak, to wyniki nie odzwierciedlają rzeczywistości; poniżej zestawienie z ostatniego miesiąca (37 domen trzyliterowych bez qxvz). Przy "badaniu" brak informacji o metodologii, więc trudno powiedzieć skąd rozbieżność, niemjniej ilustracja powinna rozwiać wątpliwości.

Ej7zDU1.png

Edytowane przez pb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, pb napisał:

Post opublikowany 9.10, więc zakładam, że "badanie" dotyczy ostatnich 34 przechwyconych domen -

Nad tym wpisem pracowałem od ok 2 miesięcy więc nie są to ostatnie 34 przechwycenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, cannot napisał:

Nad tym wpisem pracowałem od ok 2 miesięcy więc nie są to ostatnie 34 przechwycenia.

To warto by o tym napisać, bo z mojego zestawienia widać, że np. ostatnie 30 dni (10.09-10.10) sytuacja wygląda zupełnie inaczej (premium.pl 56,5%, dropped 39,1%). Kolejne 30 dni znów będą wyglądały inacze itd. Skoro dane są sprzed dwóch miesięcy i w żaden sposób nie odzwierciedlają stanu obecnego, to zamieszczenie takiej informacji jest wymogiem rzetelności dziennikarskiej.

Edytowane przez pb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta