Jump to content
vul

Samoistne przekierowanie?

Recommended Posts

Zarejestrowałem przed momentem domenę zagrywajmy*PL , domena z linkami, DNS'y ustawione na premium.pl a przekierowuje na jakieś wygraj iphon'a i inne syfy. Ktoś wyjaśni o co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, niby sprawdzałem na dwóch różnych komputerach i czyściłem ale nie pomogło więc stwierdziłem, że coś kompletnie dziwnego ale jak tak piszesz to ok, dzięki.

 

edit: dziwne to wszystko, teraz sprawdziłem na koncie PC i jest ślad wejścia (mojego). Serwery premium.pl były wpisane od samego początku jako domyślne przy rejestracji. Jak to więc możliwe, że staty poszły do PC? Dlatego miałem ten spam, o którym wcześniej pisałem. Pierwszy raz takie cuda widzę. Jak ktoś rozwiąże tę zagadkę to kłaniam się w pas.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote]nameservers:           domain.for.sale.at.premium.pl. 
                       domena.do.kupienia.w.premium.pl. [/quote]

 

W teorii wszystko OK. W praktyce propagacja DNSów trwa powiedzmy do 24h, i po zmianie miejsca na które wskazywać ma domena przez pewien czas może jeszcze na niektórych komputerach (w zależności od dostawcy Internetu) występować przeniesienie na poprzednio przypisane DNSy, ale w tym przypadku to trochę dziwne, bo domena dziś została dopiero utworzona, i to godzinę temu. Skoro przekierowanie kieruje na strony typu "wygraj iPhona" to zastanawiałbym się, czy przeglądarka/komputer z której się korzysta nie jest czymś zainfekowana... możliwe, że jeśli strona lokalnie wciąż nie jest odnajdywana (propagacja DNSów nie doszła jeszcze wszędzie), to zamiast właściwej strony o błędzie ładuje się coś właśnie takiego co otrzymujesz... a zdecydowanie nie powinno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×