Jump to content
retro

Domena za 1 mln zł

Recommended Posts

Tytuł trochę przewrotny... ale chciałem zapytać czy jest wg. Was jakaś domena warta 1 mln zł? Bez znaczenia czy jest już zagospodarowana czy wolna. Chodzi o samą domenę a nie serwis, który ewentualnie na niej się znajduje. Gdyby wszystkie domeny były w rękach domainerów, to które miałyby największą wartość?

 

Wg. mnie takimi domenami są m.in.:

 - opony.pl

 - ubezpieczenia.pl

 - wakacje.pl

 - gry.pl

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tym forum wiele takich było, np.

Odpowiedź trochę przewrotna ;)

Edited by Kangur
  • Like 5
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście każda domena może być za milion... dla właściciela

 

Mnie bardziej chodziło o Twoje obiektywne zdanie, które domeny Ty wyceniasz na taką bądź zbliżoną kwotę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieruchomosci.pl

Bez wątpienia domena tyle a nawet więcej warta.

Gdyby była na sprzedaż podejrzewam zażarty bój o nią np. na licytacji czy przetargu.

 

Być może Sex.pl 

 

To moje dwa "milionowe"typy. I moim skromnym zdaniem może jeszcze dwie, trzy domeny a potem długo, długo nic....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twoje pytanie jest mylące. Chodzi Ci o domeny warte DOKŁADNIE 1 mln złotych, czy warte CO NAJMNIEJ 1 mln zł? Moim zdaniem każda domena jednoznakowa jest warta co najmniej jeden milion złotych.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Domenatorix napisał:

Twoje pytanie jest mylące. Chodzi Ci o domeny warte DOKŁADNIE 1 mln złotych, czy warte CO NAJMNIEJ 1 mln zł? Moim zdaniem każda domena jednoznakowa jest warta co najmniej jeden milion złotych.

 

Chodzi o kwotę mniej więcej 1mln zł, to może być 900 tys i 1,1 mln

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Bazyli napisał:

Nieruchomosci.pl

Bez wątpienia domena tyle a nawet więcej warta.

Gdyby była na sprzedaż podejrzewam zażarty bój o nią np. na licytacji czy przetargu.

 

Być może Sex.pl 

 

To moje dwa "milionowe"typy. I moim skromnym zdaniem może jeszcze dwie, trzy domeny a potem długo, długo nic....

 

To podaj jeszcze te 2-3 domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, retro napisał:

Mnie bardziej chodziło o Twoje obiektywne zdanie, które domeny Ty wyceniasz na taką bądź zbliżoną kwotę.

Takie pytania były już tutaj nieraz zadawane. Warto poszukać. Np.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem (prawie) wszystkie domeny są warte tyle, za ile zostały zarejestrowane u rejestratora (+ -  12,-).

To tylko wyobraźnia i instynkt stadny domainerów dodaje im wartości ;)  

Domeny są segregowane na "wartościowe" i "nie wartościowe" generyki i nindże.  W obecnej chwili nazwy generyczne, czyli słowa "potocznie" używane w słowniku a słowa używane w internecie różnią się znacznie od siebie. I owe generyki słownikowe z najwyższej półki z roku na rok tracą swoją szanse i ich światełko przygasa.  Oprócz nielicznych przypadków. 

Co to by było gdyby nagle wszystkie słownikowe domeny zostały zagospodarowane? Było by strasznie głupio wpisywać adres np: samochody.pl lub motoryzacja.pl  zamiast otomoto.pl  albo sklepy.pl  zamiast allegro.pl internet ma już swój własny język i słowa czysto słownikowe w nim raczej rzadko występują ;)

Nie da się. Internety żyją własnym życiem a domeny za milion to tylko złudzenie. Co najwyżej max 300K -  400K za czyste/niezagospodarowane domeny z najwyższej półki.

I tyle w temacie :P

To tylko moje zdanie.

 

... a tu przykładowe nindże:

allegro (no może straszną nindzą akurat nie jest)

onet

interia

o2

wp

emag

morele.net (sprzęt komputerowy?)

i inne podobne. Czy ktoś z Was w ogóle chciałby je rejestrować i stawiać na nich swoje sklepy/firmy? (gdyby były wolne oprócz wp , bo to dwuliterówka i ktoś za to dał jej wartość) 

Edited by epson
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem taka domena musi spełniać warunek, ze sama w sobie jest w stanie wygenerowac taki ruch ( wynikający z samej nazwy a nie historii domeny/serwisu ), na którym w pewnym okreslonym czasie bez innych nakładów jest w stanie zarobić na parkingu lub ( bardziej możliwe w Polsce ) na programie partnerskim kilkadzisiąt ( kilkaset  ) tys pln rocznie. zapewne zatem

 

praca.pl

kredyty.pl

wczasy.pl

hotele.pl

hotel.pl

meble.pl

 

 

teoretycznie moze to tez być np domena empik.pl, booking.pl czy inne pelki adresów popularnych w polsce comów

 

etc

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, epson napisał:

....

allegro (no może straszną nindzą akurat nie jest)

onet

interia

o2

wp

emag

morele.net (sprzęt komputerowy?)

i inne podobne. Czy ktoś z Was w ogóle chciałby je rejestrować i stawiać na nich swoje sklepy/firmy? (gdyby były wolne oprócz wp , bo to dwuliterówka i ktoś za to dał jej wartość) 

 

Te wymienione przez Ciebie domeny nie byłyby nic warte bez marki ( oprócz jak wspomniałeś Allegro.pl WP.pl o2.pl )

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minut temu, networker napisał:

moim zdaniem taka domena musi spełniać warunek, ze sama w sobie jest w stanie wygenerowac taki ruch ( wynikający z samej nazwy a nie historii domeny/serwisu ), na którym w pewnym okreslonym czasie bez innych nakładów jest w stanie zarobić na parkingu lub ( bardziej możliwe w Polsce ) na programie partnerskim kilkadzisiąt ( kilkaset  ) tys pln rocznie. zapewne zatem

 

praca.pl

kredyty.pl

wczasy.pl

hotele.pl

hotel.pl

meble.pl

 

 

teoretycznie moze to tez być np domena empik.pl, booking.pl czy inne pelki adresów popularnych w polsce comów

 

etc

 

 

Wg mnie na parkingu te domeny nie robiłyby dużych pieniędzy. Podobnie sceptyczny jestem co do programów partnerskich czy faktycznie któraś z tych domen mogłaby wygenerować choćby 100k rocznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, networker napisał:

moim zdaniem taka domena musi spełniać warunek, ze sama w sobie jest w stanie wygenerowac taki ruch ( wynikający z samej nazwy a nie historii domeny/serwisu ), na którym w pewnym okreslonym czasie bez innych nakładów jest w stanie zarobić na parkingu lub ( bardziej możliwe w Polsce ) na programie partnerskim kilkadzisiąt ( kilkaset  ) tys pln rocznie. zapewne zatem

 

praca.pl

kredyty.pl

wczasy.pl

hotele.pl

hotel.pl

meble.pl

 

 

teoretycznie moze to tez być np domena empik.pl, booking.pl czy inne pelki adresów popularnych w polsce comów

 

etc

 

 

8 minut temu, tmi napisał:

 

Wg mnie na parkingu te domeny nie robiłyby dużych pieniędzy. Podobnie sceptyczny jestem co do programów partnerskich czy faktycznie któraś z tych domen mogłaby wygenerować choćby 100k rocznie.

 

Pewnie Networker napisał to na bazie jednej ze swoich domen, która ma podpiętą do programu partnerskiego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie gdyby ktoś wytłumaczył jaki jest sens ekonomiczny kupienia takiej domeny za takie pieniądze jak jedna z tych wymienionych w tym wątku, inaczej jest to jedynie koncert życzeń.  Najbliżej uzyskania 7-cyfrowej kwoty są raczej sytuacje, kiedy jakiś duży podmiot znajdzie się w praktycznie bez-alternatywnej sytuacji typu play*pl, ccc*pl, itp.

 

Btw. W ciągu ostatnich kilku dni sprzedała się domena buty*pl, dostępne były gdzieś informacje o tej transakcji?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

Fajnie gdyby ktoś wytłumaczył jaki jest sens ekonomiczny kupienia takiej domeny za takie pieniądze jak jedna z tych wymienionych w tym wątku,

Mniej więcej taki sam jak kupienia domeny za 20k, 50 k, 100k. lub 500k. Cena to rzecz wtórna jeżeli ktoś ma odpowiednio wysoki budżet i potrzebę budowania marki własnego przedsiębiorstwa, strony lub produktu w oparciu o daną domenę. Jeżeli ktoś wydaje rocznie na działania reklamowe setki milionów złotych, to kwota 1 mln zł nie musi na nim robić większego wrażenia. Będzie ułamkiem jego budżetu reklamowego. Warto zauważyć, że największy reklamodawca w Polsce przeznaczył na reklamę w 2016 roku ... 1,83 mld zł ( źródło ). Tylko w mediach tradycyjnych (bez internetu).

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Kangur napisał:

Mniej więcej taki sam jak kupienia domeny za 20k, 50 k, 100k. lub 500k. Cena to rzecz wtórna jeżeli ktoś ma odpowiedni wysoki budżet i potrzebę budowania marki własnego przedsiębiorstwa, strony lub produktu w oparciu o daną domenę. Jeżeli ktoś wydaje rocznie na działania reklamowe setki milionów złotych, to kwota 1 mln zł nie musi na nim robić większego znaczenia. Będzie ułamkiem budżetu reklamowego. Warto zauważyć, że największy reklamodawca w Polsce przeznaczył na reklamę w 2016 roku ... 1,83 mld zł ( źródło ).

Ciężko komentować te banały. Zatem jak widać po sprzedażach, a raczej ich braku nie ma zbyt wielu podmiotów mających potrzebę takiego budowania marki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Pan_Grzegorz napisał:

Ciężko komentować te banały.

Określenie "banały" miało na celu zdeprecjonować moją wypowiedź?
Dla kogoś kto startuje w biznesie z budżetem 10 tys. zł, wydanie na domenę 100 k. to fikcja.
Dla kogoś kto obraca miliardami, 1 mln zł to tylko drobny wydatek.
Może i to banał, ale tak po prostu jest.
 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Kangur napisał:

Określenie "banały" miało na celu zdeprecjonować moją wypowiedź?
Dla kogoś kto startuje w biznesie z budżetem 10 tys. zł, wydanie na domenę 100 k. to fikcja.
Dla kogoś kto obraca miliardami, 1 mln zł to tylko drobny wydatek.
Może i to banał, ale tak po prostu jest.
 

Możesz podać kilka takich transakcji lub choćby sytuacji gdzie potencjalnie mogło dojść do takich sprzedaży?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz, Pan_Grzegorz napisał:

Możesz podać kilka takich transakcji lub choćby sytuacji gdzie potencjalnie mogło dojść do takiej sprzedaży?

Zbaczasz w boczną uliczkę, w stronę domysłów i plotek. Ja się z tego wypisuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gry.pl wg mnie warta >1mln pln i nie ma obawy, że kiedyś straci moc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla kogoś kto ma budżet i pomysł na wyciągnięcie pieniędzy z rynku, domeny sport.pl czy muzyka.pl też mogłyby być tyle warte. Dla dużego dewelopera ciekawsza byłaby z kolei mieszkania.pl, a dla kogoś innego co.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Kangur napisał:

...domeny sport.pl czy muzyka.pl też mogłyby być tyle warte. Dla dużego dewelopera ciekawsza byłaby z kolei mieszkania.pl, a dla kogoś innego co.pl ;)

Mogłyby, ale jeżeli tylko i wyłącznie znajdzie się taki podmiot (teoria), to wtedy będą... póki co, na chwilę obecną nie są warte bańki. ;)

 

Na przykład domena muzyka pl

Największym i najwierniejszym klientem jest młodzież (szeroko rozumiane małolactwo.)

Spore nakłady finansowe trzeba by ponieść, żeby zainteresować tę grupę konsumentów nazwą np. muzyka.pl, skoro w ich świadomości od urodzenia muzyka to mp3, muza, music czy jak oni to nazywają. ;)   

Chociaż wcale nie piszę, że jest to niewykonalne.

Sklepy, portale i inne serwisy skierowane do nich noszą abstrakcyjne nazwy, lub zachodnio-brzmiące, itd... 

 

 

 

.co.pl to jedyna polska domena "oficjalnie kupiona" za bańke :P 

(propagandyści pisząc o tym zakupie przewracali się ze śmiechu)

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×