Jump to content
pb

Czy nicki użytkowników powinny być ukryte?

Czy nicki użytkowników powinny być ukryte?  

52 members have voted

  1. 1. Nicki użytkowników podczas licytacji...

    • powinny być ukryte
      28
    • powinny być widoczne
      24


Recommended Posts

Czy, Waszym zdaniem, nicki (loginy) użytkowników podczas licytacji powinny być widoczne (jak na dropped) czy może ukryte (jak na sedo)? Ta druga opcja dostarcza chyba nieco więcej emocji, tak mi się zdaje. ;-)

 

Ale przede wszystkim może to być przydatne ze względów bezpieczeństwa – w przypadku domen kontrowersyjnych i wartościowych pewien poziom anonimowości (taki dostarczany przez ukrycie nicka i danych we whois) może być pożądany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

powinny byc ukryte.....nie bedzie np. sztucznego podpijania cen nielubianym userom, lub o takich co sie wie ze moga dac duzo za domene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10:2, widzę że całkiem sporo osób myśli podobnie. Dziś na 18:00 zaplanowałem pierwszą aukcję z ukrytymi nickami, tak testowo. Myślę że do wieczora będzie wystarczająco dużo głosów aby zdecydować co od jutra, czy ukrywać czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio licytowałem w jednej aukcji na Sedo i też nasunęło mi się to pytanie w kontekście zlapane.pl czy dropped.pl - faktycznie lepiej (dla kupujących), jeśli nicki będą ukryte. Natomiast dla serwisu aukcyjnego jest chyba lepiej jak są jawne <_< Większe prawdopodobieństwo "podbijania" aukcji z powodów, które przytoczył ryskadow.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio licytowałem w jednej aukcji na Sedo i też nasunęło mi się to pytanie w kontekście zlapane.pl czy dropped.pl - faktycznie lepiej (dla kupujących), jeśli nicki będą ukryte. Natomiast dla serwisu aukcyjnego jest chyba lepiej jak są jawne <_< Większe prawdopodobieństwo "podbijania" aukcji z powodów, które przytoczył ryskadow.

 

Czy ja wiem? Równie dobrze można powiedzieć, że widok niektórych nicków odstrasza innych od udziału w licytacji. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ja wiem? Równie dobrze można powiedzieć, że widok niektórych nicków odstrasza innych od udziału w licytacji. :-)

Tak - pewnie po części ten miecz jest obosieczny <_< Tylko nikt nie wie w jakim stopniu. Tak czy inaczej chyba lepiej będzie jednak, jeśli informacja na temat tego, kto licytuje będzie jednak ukryta.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak - pewnie po części ten miecz jest obosieczny <_< Tylko nikt nie wie w jakim stopniu. Tak czy inaczej chyba lepiej będzie jednak, jeśli informacja na temat tego, kto licytuje będzie jednak ukryta.

 

Tak jak pisałem, pierwsza, testowa aukcja z ukrytymi nickami pójdzie dziś o 18:00 (a domena moim zdaniem jest bardzo ciekawa), mam nadzieję że ukrywanie zadziała jak należy. :-)

 

W razie zakończenia ankiety z przewagą głosów na rzecz ukrycia nicków, czy mam ukryć je także w trwających aukcjach, czy tylko w nowych?

 

Jeszcze mi przyszło do głowy, że przy ukrytych nickach może zachodzić podejrzenie anonimowego podbijania ofert np. przeze mnie. Dlatego oficjalnie zapewniam, że nie planuję tego robić. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W razie zakończenia ankiety z przewagą głosów na rzecz ukrycia nicków, czy mam ukryć je także w trwających aukcjach, czy tylko w nowych?

To już chyba bez różnicy - parę aukcji nie robi znaczenia, także wydaje mi się, że powinieneś zrobić jak Ci wygodniej <_< Dla porządku można chyba zacząć ukrywać nicki dopiero w nowych aukcjach.

 

Jeszcze mi przyszło do głowy, że przy ukrytych nickach może zachodzić podejrzenie anonimowego podbijania ofert np. przeze mnie. Dlatego oficjalnie zapewniam, że nie planuję tego robić. ;-)

Hehe - OK - wierzę Ci :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ja wiem? Równie dobrze można powiedzieć, że widok niektórych nicków odstrasza innych od udziału w licytacji. :-)

 

Mnie nie odstrasza z jednego powodu - mam okreslona sume do jakiej licytuje i to wszystko, bez wzgledu na to, czy widze tam Szejkow.

 

A poza tym nie ma znaczenia, tak jak w przypadku Dropped, bo nicka mozna sobie zmienic w kazdej chwili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepiej jak beda jawne

 

 

nie kazdy musi chciec robic z kazdym interesy, jezeli osoba licytujaca bedzie z grupy o "podwyzszonym ryzyku" to sprzedajacy moze zwrocic sie z prosba o zaprzestanie przez nia licytacji i na odwrot kupujacy moze nie chciec licytowac domeny okreslonej osoby ze wzgledu na mozliwosc pozniejszych problemow

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
lepiej jak beda jawne

nie kazdy musi chciec robic z kazdym interesy, jezeli osoba licytujaca bedzie z grupy o "podwyzszonym ryzyku" to sprzedajacy moze zwrocic sie z prosba o zaprzestanie przez nia licytacji i na odwrot kupujacy moze nie chciec licytowac domeny okreslonej osoby ze wzgledu na mozliwosc pozniejszych problemow

 

Nie rozumiem, przecież sprzedający jest jawny, jest to PB.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem, przecież sprzedający jest jawny, jest to PB.

 

no tak, a pytanie chyba dotycz tego czy ukryc ta informacje w nastepnych aukcjach?? moze nie zrozumialem czegos <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze mi przyszło do głowy, że przy ukrytych nickach może zachodzić podejrzenie anonimowego podbijania ofert np. przeze mnie. Dlatego oficjalnie zapewniam, że nie planuję tego robić. ;-)

 

A nieoficjalnie ... ? <_<

 

Dzieki PB za poprawienie humoru po ciezkim dniu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nieoficjalnie ... ? <_<

 

A nieoficjalnie będę sprawdzał w sql ile ktoś dał max i będę podbijał do oporu. ;p

 

[żartowałem]

 

@Pan_Grzegorz

Ustawienia dotyczące nicków nie są globalne, dla każdej aukcji mogę nicki ujawnić lub utajnić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował rozwiązanie takie jak na sedo. Nicki niejawne, tylko dla każdej aukcji przydzielane w stylu "licytujący1", "licytujący2" itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i na aukcji pokazuje Licytujacy NR.1 itd itd ale w podgladzie aukcji dalej pokazuje kto wylicytowal najwyzsza kwote:

 

cadillac.pl 30 PLN W trakcie 2008-04-26 18:00:00 sukces

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze i na aukcji pokazuje Licytujacy NR.1 itd itd ale w podgladzie aukcji dalej pokazuje kto wylicytowal najwyzsza kwote:

 

Zgadza się, błąd jest w trakcie poprawiania. :-)

 

[edit] Już zrobione. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
powinny byc ukryte.....nie bedzie np. sztucznego podpijania cen nielubianym userom, lub o takich co sie wie ze moga dac duzo za domene.

 

 

Też tak sądzę. Wolałbym, żeby wszystkie były ukryte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyśl - jaki tego byłby sens? Wymyśl sobie dowolny login jak chcesz "sam być ukryty", który nic o Tobie nie mówi i po sprawie.

Według mnie po prostu albo wszystkie widoczne albo żadne, nie ma sensu bawienie się w "ukrywanie" kilku osób.

Edited by eprojekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomyśl - jaki tego byłby sens? Wymyśl sobie dowolny login jak chcesz "sam być ukryty", który nic o Tobie nie mówi i po sprawie.

Według mnie po prostu albo wszystkie widoczne albo żadne, nie ma sensu bawienie się w "ukrywanie" kilku osób.

 

 

wg mnie by miało

 

licytujesz otwarcie te domeny, które chcesz czasem sie trafia jakaś, którą chcesz kupić "po cichu " to nie kombinujesz tylko kupujesz w ukryciu.

 

a co do nowego nicka to teraz taki przepływ informacji jest, że wystarczy jedna domena i nick zdemaskowany :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
wg mnie by miało

 

licytujesz otwarcie te domeny, które chcesz czasem sie trafia jakaś, którą chcesz kupić "po cichu " to nie kombinujesz tylko kupujesz w ukryciu.

 

a co do nowego nicka to teraz taki przepływ informacji jest, że wystarczy jedna domena i nick zdemaskowany :D

 

 

Dlaczego zdemaskowany?

Jeżeli chcesz być ukryty w aukcji, to zapewne i we WHOIS dane masz ukryte. Jeżeli kupowane domeny nie ukazują Twojego nicka (prawdziwego), ani we WHOIS nie ma widocznych danych to jednak nie zdradza. Oczywiście jest wiele sytuacji w których mogło by to mówić o danej osobie. Jednak uważam, że nie ma sensu się w takie praktyki bawić, jak już to lepiej ukryć wszystkich (co według zapowiadanych zmian będzie domyślne)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem w końcu jak lepiej. Niby większość za ukryciem, ale różnica głosów nie taka wielka. Wiele argumentów jest za i przeciw. Np. za ukryciem przemawia podejrzenia o podbijanie kwot „nielubianym użytkownikom”, ale przeciw przemawia... też podejrzenie podbijanie kwot, tyle że w tym przypadku nie wiadomo kto podbija i komu. W tym pierwszym przypadku wyraźnie widać kto „gra”, a ten drugi rodzi niezdrową atmosferę, której chciałbym uniknąć. No i nie wiem co lepsze, a przecież nie będę na zmianę włączał i wyłączał, ot tak dla testu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinna być taka opcja jak jest na forum że jak masz taki kaprys albo potrzebę to logujesz się ukryty i nikt nie widzi twoich transakcji kupna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×