Jump to content
Sodeko

OVH Problem z transferem domeny

Recommended Posts

Cześć, mam problem z odzyskaniem pieniędzy za transfer domeny .in do którego finalnie nie doszło tzn, chcialem przenieść domeny z Mitsu.in (nie mają akredytacji już) cześć się udało, druga część jest zablokowana przez rejestr (transfer), zleciłem przeniesienie domeny jak się poźniej okazało ze statusem : Object status "serverDeleteProhibited,serverRenewProhibited,serverTransferProhibited prohibits operation" do transferu nie doszło a OVH oszwabiło mnie łącznie na 90zł twierdząc że to nie ich wina tylko problem zewnętrzny. Czy rejestrator pobiera opłatę za próbę transferu czy za transfer domeny ? Jakbym przeniósł wszystkie domeny BULK i opłacił z góry to pewnie byłaby to kwota 4 cyfrowa. Co o tym sądzicie ? Jakieś pomysły ?

D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, FlashT napisał:

Myślimy, że to zależy :-)

 

Możesz rozwinąć swoją myśl bo nie za bardzo rozumiem :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to tak... z punktu widzenia OVH ... jeśli oni opłacili już przez EPP tę domenę zlecając transfer z przedłużeniem, to bardzo ciężko będzie im te pieniądze odzyskać. Teoretycznie nie powinno być to w ogóle możliwe (taka operacja)... jednakże, mogłeś zlecić transfer zanim został on zablokowany... zatem operacja z punktu widzenia OVH się odbyła, mimo tego, że się nie odbyła... to dość skomplikowana sytuacja. Inna sprawa, że jak najbardziej możesz zgłosić to do UOKiKu (Rzecznika Praw Konsumenta) i z pewnością odzyskasz swoje pieniądze... jeśli jednak jest to tylko sprawa ich wewnętrznej księgowości, to OVH po prostu w kulki leci i może warto ich choćby postraszyć UOKiKiem, żeby wzięli się i zajęli swoim klientem jak należy. Co do samej domeny, to sprawę raczej należy zgłosić do podmiotu odpowiedzialnego za te domeny lub bezpośrednio do ICANN. Z pewnością jest to wbrew regulaminowi, że firma jak rozumiem upada i wszelkie domeny zarejestrowane u niej przepadają.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny nie przepadają przynajmniej teoretycznie, bo praktycznie tak się może stać jak przeczytałem maila którego dostałem w odpowiedzi na moje maile od hinduskiego rejestru to myślełem, że spadne z krzesła. Cytucje:

 

Cytuj

Dear .IN Domain Name Registrant (under Mitsu Inc.) 

This is to inform you that in view of the directions passed by the Hon’ble Bombay High Court vide order dated November 7, 2017, in the matter Sanjeev Ramniwas Goyal v National Internet Exchange of India & Ors. [Writ Petition (L) No. 3000 of 2017], directing National Internet Exchange of India (NIXI) not to take further action/steps in pursuance to the impugned order of termination, henceforth NIXI shall not be able to process any transfer request of your .IN domain name presently under “NIXI Holding Account” , till further directions from the Hon’ble Court.

 

Odnośnie OVH, to chyba szkoda mi nerwów, przeniosę te 100 domen do kogoś kto dba o interesy swoich klientów. Niezrealizowanych transferów np w Dynadot mialem kilka i kasa zawsze była zwracana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobnie z domeną .gd. Twierdzą, że jest złe authinfo, obecny rejestrator twierdzi że jest ok, a kasa od dwóch miesięcy wisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovh to w ogole jest ciekawostka, w moim odczuciu tam wszystko jest tak skomplikowane, ze chyba bardziej nie daloby sie wielu prostych rzeczy bardziej pogmatwac... najdziwniejszy rejestrator swiata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×