Jump to content
Rumen

Po jakim czasie na aukcje?

Recommended Posts

Cześć,

 

nurtuje mnie pytanie, po jakim czasie wystawiacie swoje świeżo przechwycone domeny na aukcje? 

Trzymacie je przez pewien czas, czekając na oferty, a na aukcji lądują dopiero przed wygaśnięciem? 

Czy żeby nie zamrażać kasy staracie się je szybko odsprzedać z zyskiem?

 

Ciekawi mnie to, jako nowicjusza.

Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie trzymam na AM/Premium, z racji tego że do przedłużenia zostało jeszcze sporo czasu, potem polecą na seohosta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika, że warto trzymać na SEDO. Ceny sprzedaży są tam znacznie wyższe... Nie wiem czy wynika to z tego, iż kupują tam osoby z zagranicy (wątpię), czy po prostu ceny w EUR wyglądają na mniejsze... bo co łatwiej wydać? 2000 EUR czy 10000 PLN? :-) Tak czy siak dodatkowo masz jeszcze teoretycznie szansę na pewne zarobki z reklam.

 

PS. Nie jestem pewien co do innych tego typu serwisów jak NameDrive, Parking Crew itp. SEDO jednak jest jednym ze starszych i pewnie przez to trochę bardziej znanych. Co ma swoje dobre i złe strony. Dobre - większe zaufanie potencjalnego klienta, złe - prawdopodobnie mniejsza klikalność, bo jednak może występować już efekt "O nie! Znowu strona SEDO? Nic nie klikam!".

 

PPS. Można również parkować na SEDO przez AfterMarket... nie wiem jak to działa, nie wiem jakie są z tego faktu bonusy... nie korzystałem.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś jeszcze się wypowie?

Jaką zwykle stosujecie technikę sprzedaży? Ile czasu musi minąć, żebyście zmienili cenę / metodę?

  1. Cena wyjściowa i oczekiwanie na klienta
  2. Oczekiwanie na klienta i propozycję ceny
  3. Wystawienie na aukcji z ceną minimalną
  4. Wystawienie na aukcji od 0zł

Proszę o opinię co do każdej z nich :) 

P.S.: Ile najdłużej trzymaliście domenę nim znalazła kupca?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuj

Jaką zwykle stosujecie technikę sprzedaży? Ile czasu musi minąć, żebyście zmienili cenę / metodę?

  1. Cena wyjściowa i oczekiwanie na klienta
  2. Oczekiwanie na klienta i propozycję ceny

 

Dwa-trzy razy w miesiącu porządkuję i wystawiam domeny, które w tym czasie przybyły do portfolio - zwykle staram się ustalić cenę KT, chyba że nie mam pomysłu. Dzięki ustawieniu KT czasem domena się sprzeda bez negocjacji, a jeśli już ktoś chce negocjować, to przynajmniej ma jakiś punkt zaczepienia. Jeśli nie ma KT, to konkretne oferty są bardzo rzadkie, najczęściej są to zapytania o cenę, więc tak czy inaczej trzeba jakąś ustalić. Czasem zmieniam ceny, zazwyczaj w górę, ale nie robię tego regularnie.

 

Cytuj
  • Wystawienie na aukcji z ceną minimalną
  • Wystawienie na aukcji od 0zł

 

Nigdy. Kiedyś wystawiałem aukcje, ale ogólnie myślę, że to strata czasu. Licytować też nie lubię, zwykle zapominam i przegapiam.

 

Cytuj

P.S.: Ile najdłużej trzymaliście domenę nim znalazła kupca?

 

Ciekawe pytanie i nie wiem czy udałoby mi się to konkretnie ustalić, na szybko w swoich ostatnio sprzedanych znalazłem kilka 7-8-letnich.

Edited by pb
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×