Jump to content
mirekm

Sedo - przeniesienie zakupionej domeny

Recommended Posts

Hej, kupiłem dla klienta domenę .com na Sedo. Klient trzyma wszystkie domeny w az.pl (nie dyskutujmy o tym wyborze). W panelu Sedo dostałem kod authinfo, w az.pl rozpocząłem transfer domeny do az.pl (po opłaceniu proformy) i teraz wszystko stoi. Przyznam się, że z transferem domen .com nie mam za wiele wspólnego (mam swoja jedną i od 15 lat jej nie ruszałem), ale czy tutaj nie powinien pójść email do obecnego rejestratora do Sedo w linkiem do rozpoczęcia transferu? Bo i w Sedo i w az.pl informują mnie, że czekają na rozpoczęcie transferu tej domeny. Bo z domenami pl jest tak, że obecny rejestrator wysyła link do właściciela domeny w celu transferu. Czy ja czegoś nie rozumiem  tutaj. Pls help, bo trzeba site stawiać klientowi na domenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy w największej mierze od (obecnego) rejestratora, ale w większości przypadków jest tak, że przy globalnych trzeba odczekać ~tydzień *po* potwierdzeniu transferu, że niby obecny właściciel ma jeszcze czas się rozmyślić i anulować. U niektórych rejestratorów można to przyspieszyć, ale u niektórych nie.

 

Nie wiem czy tak właśnie jest w tyk konkretnym przypadku, musiałby to sprawdzić AZ w swoich statusach (powinno być napisane coś takiego, że transfer zainicjowany, oczekiwanie na rejestr).

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, znowu ja, w końcu w az.pl dostałem info, że nie mogą jej przetrasnferować bo nei zgadzają się dane właściciela we whois (tam są "sedowskie") z danymi właściciela konta w az. Czy mogę taką domenę przenieść najpierw do AM czy Premium, tam zrobić szybką cesję i dać właścicielowi w az? Czy AM i Premium też jej nie przyjmą ze względu na inne dane? Napisałem do opiekuna w sedo w temacie tych danych, ale nie odpisuje od kilku dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy transferze do premium.pl na inne dane, przeklikujesz po prostu e-cesję (mail wysyłany na dane obecnego, a następnie nowego abonenta) i domena ląduje na Twoim koncie z nowymi danymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×