Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

skarbonka.pl

Witam

Mam na sprzedaż domenę skrbonka.pl. Ile myślicie, ze mozna dostać?

Chciałbym ją także gdzieś wystawić ale 10% w aftermarket to raczej przegięcie.

Dzięki za sugestie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prowizja od sprzedaży w AM dla domeny wewnętrznej to 5%, Przegięcie to jest na alledrogo.

Domena moim zdaniem bardzo fajna. Moje oczekiwania byłby na poziomie niskiego xx.xxx

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, kotos00 napisał:

na przykład w nazwa.pl jest 0,1% może ją tam wystawię , choc nie wiem czy warto

Tu https://sferadomen.pl/sprzedaz-domen-w-aftermarket-premium-i-home-jednoczesnie/ opisałem jak domenę wystawić na  na sprzedaż u 3 rejestratorów. 

Jeżeli nie chcesz płacić prowizji zamieść na domenie informację, że jest na sprzedaż i jak znajdzie się klient wtedy np. spiszecie umowę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, kotos00 napisał:

na przykład w nazwa.pl jest 0,1% może ją tam wystawię , choc nie wiem czy warto

https://www.nazwa.pl/gielda-domen/cennik/ 0,1% to opłata za publikację oferty na giełdzie (domena wyceniona powyżej 10 tys. zł), prowizja za sprzedaż domeny to 10% jej wartości brutto

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 minuty temu, kotos00 napisał:

image.png.ca7ea1afc7a11a5f9f38073d8d9c8dae.png

napisali też że 0 w promocji. Ciekawe jak to rozumieć :)

https://www.nazwa.pl/pomoc/regulaminy/  <--- raczej tu poszukaj co autor miał na myśli. To powyższe to tylko bełkot marketingowy. 

A tak między nami, to nie baw się w giełdę w  nazwa.pl ;) 

Są inne wygodniejsze i sprawdzone giełdy. 

ps. domenka nawet fajna :P

Edytowane przez epson

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, epson napisał:

Są inne wygodniejsze i sprawdzone giełdy. 

Np? Nie jestem handlarzem więc się nie za bardzo znam. Gdzie dać ogłoszenie żeby nie płacić 10% zdzierskiej prowizji ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam uruchomić pod domeną formularz kontaktowy z jasną, czytelną informacją, że domena jest na sprzedaż. Jak będzie klient to robisz escrow przez giełdę np. premium.pl i wtedy płacisz za wszystkie formalności 2% ceny.

To nie jest wg mnie wygórowana cena na full obsługę.

Domena bardzo fajna. Myślę, że nie jeden klient by się znalazł za przyzwoite pieniądze.

Wyceny liczbowej jednak się nie podejmę.

Edytowane przez vul
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, szmiko napisał:

...Wystawiłbym za średnie xx.xxx zł i czekał.

Trafione w sedno...za średnie xx xxx na pewno będzie czekał...i to bardzo długo. Może mu życia nie starczyć.. Ta domena nawet w czasie boomu nie była tyle warta.

Kotos, skąd wziąłeś 10% prowizji w AM? Przecież przenosząc ją do AM płacisz tylko 5%..

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I w ogóle czemu "zdzierskiej"? Ktoś Ci ma za darmo dać obsługę giełdy od strony technicznej i całe zaplecze potrzebne do sprzedaży i obrotu domenami ? Co to w ogóle jest za myślenie. Spróbuj dać ogłoszenie w gazecie w takim razie, tam nie płacisz prowizji od sprzedaży, zobaczymy jaki będzie skutek. A domena dobra.

Edytowane przez Deacon
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Bazyli napisał:

Trafione w sedno...za średnie xx xxx na pewno będzie czekał...i to bardzo długo. Może mu życia nie starczyć.. Ta domena nawet w czasie boomu nie była tyle warta.

Bazyli, wincyj wiary ;)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Bazyli napisał:

Kotos, skąd wziąłeś 10% prowizji w AM? Przecież przenosząc ją do AM płacisz tylko 5%..

Kiedy był ten boom? 10 lat temu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, szmiko napisał:

Kiedy był ten boom? 10 lat temu?

Gdzieś tak albo i dalej. Sam pamiętam, że przy pozycjonowaniu google i inne wyszukiwarki brały bardzo wysoko przy pozycjonowaniu nazwę domeny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Domena fajna, ale te średnie xx.xxx to chyba ciut przesadzone.Bank nawet za lokatę o tej nazwie tyle nie zaplaci bo wklei coś do nazwy ze swojego brandu lub wymysli jakąś głupią "skapetkę u dziadka" czy cuś..:D ja bym wyceniał do 10k przy dobrych porywach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie to jeden z tych przykładów, kiedy przespało się najlepszy okres na sprzedaż takiej domeny. Wiadomo że możemy sobie powypisywać różne iksy przy wycenie, ale ciekawe ile osób byłoby w stanie dać taką gotówkę w realu. A no właśnie ;)

Jak dla mnie to chłopakowi krzywdę z tymi wycenami robicie, bo napali się na duże pieniądze i ucieknie mu dobra sprzedaż. Za kwoty które tutaj podajecie można kupować całe strony z zapleczem, bazą, niezłą domeną i pozycją w Google. Ja bym autorowi proponował pozbierać od ludzi ich oferty/propozycje (chociażby wypowiadających się w tym temacie) i wybrać sobie tą najlepszą. Nie ma innej drogi na skróty.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajna domena, ale nie blokuj się na sprzedaże przez odrealnione troszkę tutaj zaproponowane kwoty. Jeżeli chcesz wystawić na aukcję to najlepiej AM (najwięcej klientów, najmniejsza prowizja), w Nazwa.pl, czy w jakiś Az.pl to do nikogo nie dotrzesz, a jeszcze tylko stracisz nerwy.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Marus napisał:

Dla mnie to jeden z tych przykładów, kiedy przespało się najlepszy okres na sprzedaż takiej domeny. Wiadomo że możemy sobie powypisywać różne iksy przy wycenie, ale ciekawe ile osób byłoby w stanie dać taką gotówkę w realu. A no właśnie ;)

To jest dział wyceny a nie składania ofert. Domenę wyceniamy zazwyczaj dla KK. Jeżeli ktoś z nas, miałby ją kupić to wiadomo, że nie zaoferuje tyle bo przecież na domenie musi zarobić.

Moim zdaniem świetna domena z branży finansowej i powinna znaleźć KK za dobre pieniądze. Ja bym jej na aukcji nie wystawiał.

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja myśle ze dotarliśmy już do punktu bez odwrotu..

proponuje zamknąć forum i rozdać wszystkie domeny..

jak widać na domenach to już nawet na przysłowiowe waciki się nie zarobi...

takze wszyscy nowi nie idźcie ta droga...

niewiem może drzewa tlenowe to dobry biznes...

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, panh napisał:

A ja myśle ze dotarliśmy już do punktu bez odwrotu..

proponuje zamknąć forum i rozdać wszystkie domeny..

jak widać na domenach to już nawet na przysłowiowe waciki się nie zarobi...

takze wszyscy nowi nie idźcie ta droga...

niewiem może drzewa tlenowe to dobry biznes...

Nie, to po prostu Bazyli sieje wieczny defetyzm. Później networker, Daniel, czy kilofek sprzedają domenę za dobre pieniądze i są zachwyty. Uważam, że trzeba doceniać swoje domeny, oczywiście to wymaga cierpliwości i nie każdego na to stać. Skarbonka na pewno nie jest serwetką.

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, szmiko napisał:

Nie, to po prostu Bazyli sieje wieczny defetyzm. Później networker, Daniel, czy kilofek sprzedają domenę za dobre pieniądze i są zachwyty. Uważam, że trzeba doceniać swoje domeny, oczywiście to wymaga cierpliwości i nie każdego na to stać. Skarbonka na pewno nie jest serwetką.

Zejdź chłopie na ziemię i przestań bujać w obłokach. Owszem, sporadycznie zdarzają się mega sprzedaże za kwoty nawet 6 cyfrowe, ale w czasach kiedy sprzedaż domeny za kwotę 10k staje się długo komentowanym wydarzeniem to chyba super nie jest. Jak myślisz? 

Defetyzmem nazywasz obecne realia?

NASK notuje spadek ilości zarejestrowanych domen, Premium i AM z miesiąca na miesiąc notuje spadek sprzedaży domen na swych giełdach, Sedo spadek obrotów a Ty mi piszesz głodne kawałki o defetyzmie...

Czas przejrzeć na oczy i zrewidować swoje oczekiwania.

Szogun ma racje...wystaw ją na aukcje bez ceny minimalnej...przy sprzyjających wiatrach może z 10k wpadnie, choć bardzo wątpię...

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta