Jump to content
entersite

Płatność kryptowalutami za domenę

Recommended Posts

Uważam, że gdyby można było kupić domeny za kryptowaluty to domeny sprzedawałyby się lepiej i za większe kwoty.

Sam dzisiaj chciałem kupić domenę i chętnie bym ją kupił, ale chciałbym zapłacić btc, nie przelewem z banku.

Dziwię się, że nie ma takiej opcji w płatnościach AM tym bardziej, że Michau twórca aftermarket jest też założycielem bitmarket i z kryptowalutami jest na bierząco już od lat.

 

Dobrą opcją byłby wybór czy chce kupić za złotówki czy za BTC, oraz saldo na koncie oprócz złotówkowego również w kryptowalutach.

 

Kiedy polskie giełdy domen wprowadzą płatności kryptowalutami?

Pytanie kieruję przede wszystkim do PB i Michaua, ale proszę też resztę domenowego społeczeństwa o wypowiedzenie się.

 

Edited by entersite

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Maku Maku napisał:

Zacznijmy od tego, że aby coś mogło być realnym środkiem płatniczym musi być stabilne... a tak nie jest... 

 

Nie ma to znaczenia dla domen. Gdybyśmy chcieli kupić chleb to mógłbym się zgodzić, ale ceny domen też nie są stabilne. Nie raz się zdarzyło się kupić domenę za kilkanaście złotych i sprzedać za kilka tysięcy w ciągu kilku dni. Według mnie możliwość sprzedaży domen za kryptowaluty byłaby świetnym rozwiązaniem

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No widzisz a dla mnie jest różnica czy zapłacisz mi btc o wartości dzisiejszej czy tej wystarczy sprzed miesiąca... a w ogóle do takiej transakcji nie dojdzie bo nie rozumiem, dlaczego mam brać na siebie dodatkowe ryzyko...

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Maku Maku napisał:

No widzisz a dla mnie jest różnica czy zapłacisz mi btc o wartości dzisiejszej czy tej wystarczy sprzed miesiąca... a w ogóle do takiej transakcji nie dojdzie bo nie rozumiem, dlaczego mam brać na siebie dodatkowe ryzyko...


Raczej bez różnicy by Ci to było, jeśli BTC byłoby zamienione na złotówki po obecnym kursie sprzedaży przez operatora płatności :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akceptowanie płatności w BTC wydaje mi się bardzo ryzykowne ze względu na niestabilny kurs. Dochodzi do tego czas na potwierdzenie transakcji. Przy opóźnieniach rzędu nawet 6-8 godzin wartość BTC w PLN przy złożeniu oferty zakupu domeny może być diametralnie różna od tej w chwili potwierdzenia transakcji. Przeliczanie na PLN więc raczej nie wchodzi w grę. Musiałbyś mieć konto kryptowalutowe w AM gdzie możesz trzymać BTC i przesyłać do swojego portfela. Przy całym stopniu komplikacji i potencjalnych nakładów pracy ze strony AM aby zapewnić bezpieczenstwo transakcji, nie widzę powodu aby AM miałoby sobie tym głowę zawracać. Skórka nie warta wyprawki. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minut temu, przemowild napisał:

Akceptowanie płatności w BTC wydaje mi się bardzo ryzykowne ze względu na niestabilny kurs. Dochodzi do tego czas na potwierdzenie transakcji. Przy opóźnieniach rzędu nawet 6-8 godzin wartość BTC w PLN przy złożeniu oferty zakupu domeny może być diametralnie różna od tej w chwili potwierdzenia transakcji. Przeliczanie na PLN więc raczej nie wchodzi w grę. Musiałbyś mieć konto kryptowalutowe w AM gdzie możesz trzymać BTC i przesyłać do swojego portfela. Przy całym stopniu komplikacji i potencjalnych nakładów pracy ze strony AM aby zapewnić bezpieczenstwo transakcji, nie widzę powodu aby AM miałoby sobie tym głowę zawracać. Skórka nie warta wyprawki. 

 

Słusznie. Poza tym za chwile ktoś inny będzie chciał płacić nie BitCoinem tylko inna krypto waluta i robi się syf...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czasami na zapytania ofertowe o domeny odpowiadam z ceną podaną w bitcoinach. Szczególnie, jeśli podana przeze mnie oferta wynosi 1 BTC lub więcej ;) To też trochę tak dla uzmysłowienia, że np. 60 tys. zł to wcale nie tak dużo jak na dobrą domenę, to tylko 1 BTC :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz, DD napisał:

Ja czasami na zapytania ofertowe o domeny odpowiadam z ceną podaną w bitcoinach. Szczególnie, jeśli podana przeze mnie oferta wynosi 1 BTC lub więcej ;) To też trochę tak dla uzmysłowienia, że np. 60 tys. zł to wcale nie tak dużo jak na dobrą domenę, to tylko 1 BTC :P

 

DD

 

Ma to swoje plusy - może kontrahent przeczyta ofertę z opóźnieniem i uda się sprzedać domenę za milion złotych :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, szogun napisał:


Raczej bez różnicy by Ci to było, jeśli BTC byłoby zamienione na złotówki po obecnym kursie sprzedaży przez operatora płatności :)

No tak ale co jak płatność byłaby opóźniona o kilka dni albo transakcja bylaby na chwilę przed korektą czy krachem :) więc wolę nie podejmować takiego ryzyka...

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Maku Maku napisał:

No tak ale co jak płatność byłaby opóźniona o kilka dni albo transakcja bylaby na chwilę przed korektą czy krachem :) więc wolę nie podejmować takiego ryzyka...

 

Zawsze można dodać zastrzeżenie, że oferta jest ważna jakiś czas lub dotyczy równowartości kursu z obecnej chwili. Są sposoby.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, masz rację... można już nawet zabezpieczyć ryzyko kursowe kontraktami terminowymi... mimo wszystko do stabilizacji kursu podziekuję...

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Maku Maku napisał:

Tak, masz rację... można już nawet zabezpieczyć ryzyko kursowe kontraktami terminowymi... mimo wszystko do stabilizacji kursu podziekuję...

 

Ba, zawsze możesz dodać zapisek, że oferta ważna np. dla kursu nie mniejszego niż 1 BTC = 15k USD :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×