Jump to content
Rumen

iPhony.pl Perfumetki.pl Biznes.info.pl

Recommended Posts

iPhony.pl

Nie zapowiada się, aby moda na iPhone'y opadła.

Perfumetki.pl

"Perfumetka, to jak sama nazwa wskazuje, perfumy w miniaturze. Perfumetki zazwyczaj mają niewielkie pojemności od 5ml do 20ml. Mogą być dostępne w wersjach fabrycznych. Wówczas wytwarzane są przez twórców danych perfum i dostępne w mini pojemnościach na sklepowych półkach. Nie każdy jednak rodzaj perfum można nabyć w fabrycznej wersji mini. Znacznie częściej perfumetki to odlewki markowych perfum oferowane przez dystrybutorów i sprzedawców danych perfum."

Biznes.info.pl

Biznes jest biznes

 

Drodzy Forumowicze,

 

w ostatnim czasie złapałem powyższe domeny, trafiły już na giełdę, jednakże przydałaby mi się Wasza pomoc w ich wycenie w celu wyznaczenia KT.

Moje przemyślenia co do każdej z nich:

 

iPhony.pl - Domena spolszczona, ale wydaje mi się, że w zgrabny i zrozumiały sposób. Generuje ruch w wysokości 200-300 wejść miesięcznie.

Perfumetki.pl - Rynek perfumetek jest stosunkowo szeroki, są dostępne stacjonarnie (często wyspy w centrach handlowych) jak i w internecie.

Biznes.info.pl - Mimo, że jest to info.pl, domena brzmi jak dla mnie zgrabnie, a słowa biznes i info idą ze sobą w parze.

 

Jakie są Wasz odczucia? Dajcie znać co o nich myślicie i na ile byście ją wycenili.

 

Dzięki wielkie i pozdrawiam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podbić, może ktoś jednak zechciałby się wypowiedzieć. Pomijając domenę Perfumetki.pl, która zmieniła już właściciela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena iphony.pl dla mnie bez wartości natomiast biznes.info.pl całkiem ok. Nie tak dawno sprzedałem biznes.net.pl za kilkaset zł więc myślę, że ta może być warta podobnie lub nawet trochę więcej.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Maxy za konkretną opinię podpartą własną sprzedażą. O ile na biznes.info.pl przy przejęciu było bodajże 16 chętnych co przedstawia w jakiś sposób jej wartość, to przy iPhony.pl pewności nie mam. Chodzi o spolszczoną odmianę, czy problem leży gdzie indziej? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rumen napisał:

Dzięki Maxy za konkretną opinię podpartą własną sprzedażą. O ile na biznes.info.pl przy przejęciu było bodajże 16 chętnych co przedstawia w jakiś sposób jej wartość, to przy iPhony.pl pewności nie mam. Chodzi o spolszczoną odmianę, czy problem leży gdzie indziej? 

 

Nie ma po prostu takiego słowa jak iphony. Czy to miała być liczba mnoga? Jeżeli tak to spolszczona powinna wyglądać ajfony.pl (co ciekawe zajęta jest :)  ). Po drugie nikt nie otworzył by na tym strony bo Apple mógłby odebrać ją bez problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, iPhony jako liczba mnoga od iPhone, dla mnie wygląda naturalnie i zrozumiale (bardziej niż ajfony) ale faktycznie, nie każdy tak to odbiera, dobrze że mówisz.

 

Dlaczego Apple miałoby się zajmować małą stroną polskiego przedsiębiorcy (prywatny serwis iPhonów/dystrybutor), której nazwa jak sam mówisz nic nie oznacza (może budzić skojarzenia) i nie godzi w ich znaki towarowe? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Rumen napisał:

...

Dlaczego Apple miałoby się zajmować małą stroną polskiego przedsiębiorcy (prywatny serwis iPhonów/dystrybutor), której nazwa jak sam mówisz nic nie oznacza (może budzić skojarzenia) i nie godzi w ich znaki towarowe? 

 

Z tego samego powodu dlaczego zajęła się domenami a.pl ap.pl i paroma innymi...

;)

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre przykłady Bazyli, dzięki za informacje :)

Nie sądziłem, że taki gigant działa w tak nieelegancki sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rumen napisał:

Nie sądziłem, że taki gigant działa w tak nieelegancki sposób.

 

Akurat w Twoim przypadku byłbyś ostatnią osobą która miałaby prawo narzekać na ich działania...Bo nie oni z Twojej ale Ty z ich nazwy korzystasz...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Bazyli napisał:

 

Akurat w Twoim przypadku byłbyś ostatnią osobą która miałaby prawo narzekać na ich działania...Bo nie oni z Twojej ale Ty z ich nazwy korzystasz...

 

Nie do końca się zrozumieliśmy, miałem na myśli to w jaki sposób podchodzą do swojego wizerunku załatwiając poboczne sprawy w taki sposób. Więcej szkód z nagłośnionych spraw o domeny niż pożytku z ich ewentualnych przejęć. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×