Jump to content
Mr.Nice

Opcja na domenę

Recommended Posts

Cześć,

 

jeżeli posiadam zarejestrowaną opcję u rejestratora A,  natomiast domena jest zarejestrowana u rejestratora B,

to czy w momencie nieprzedłużenia domeny przez właściciela u rejestratora B mam 100% pewność przechwycenia domeny?

Jest jakiś stopień prawdopodobieństwa, że opcja nie zagwarantuje mi przechwycenia domeny?

 

Jest to oczywiście domena w rozszerzeniu .pl

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku !

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcja daje 100% pewności przejęcia domeny w przypadku nieprzedłużenia - pod warunkiem opłacenia w terminie rezerwacji, która powstanie z opcji po wygaśnięciu domeny.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie korzystałem z opcji - czy obecnie nadal tylko am i premium daja taką mozliwość? Któryś z zagranicznych może też się zajmuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie, jak to wygląda od strony formalnej. Czy którykolwiek z partnerów może świadczyć usługi, które nie są wymienione przy jego nazwie? Albo gdyby któryś z partnerów wprowadził bez wiedzy NASK nowe usługi i NASK się o tym dowiedział, partner może ponieść jakieś konsekwencje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usługi takie jak opcja czy (kiedyś) testy muszą być aktywowane w EPP, więc jeśli ktoś nie podpisał porozumienia w tym zakresie, to po prostu nie ma do takich funkcji dostępu. Usługi takie jak transfer z vinask czy rejestracja book_blocked są deklaratywne, ale myślę że jeśli "oznaczony" rejestrator odmówiłby klientowi takiej usługi, to mógłby mieć nieprzyjemności. ;-) Co do IPv6 i DNSSEC, to nie wiem jak to wygląda od strony formalnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×