Jump to content
keyword

Zmiany na Facebook'u a domeny.

Recommended Posts

2011 zgłosiła się do mnie firma zainteresowana zakupem domen. Podałem ceny a wtedy usłyszałem, że tak naprawdę to te domeny nie są im aż tak bardzo potrzebne, ponieważ w głównej mierze korzystają oni z narzędzi udostępnionych przez FB.

W ubiegłym roku znowu zapytanie tej firmy i tym razem szybka transakcja. Zapytałem skąd ta nagła zmiana w postrzeganiu potencjału domen. Odpowiedź sugerowała wprowadzenie znacznych zmian na FB.

Widzę, że teraz jest już to "oficjalne":

https://www.spidersweb.pl/2018/01/zmiany-na-facebooku-faq.html

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisaliśmy o tym nieraz, że osoby, które opierają swój biznes w oparciu o FB, wcześniej czy później muszą liczyć się z kłopotami. Albo przynajmniej z dużo wyższymi kosztami tego kanału komunikacji To naturalna kolej rzeczy.
Przy tej okazji powraca pytanie kiedy zniknie lub kiedy odejdzie w cień Facebook?

http://antyweb.pl/facebook-zniknie-do-2020-roku-twierdza-analitycy-czy-rzeczywiscie-tak-sie-stanie/

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Kangur napisał:

Pisaliśmy o tym nieraz, że osoby, które opierają swój biznes w oparciu o FB, wcześniej czy później muszą liczyć się z kłopotami. Albo przynajmniej z dużo wyższymi kosztami tego kanału komunikacji To naturalna kolej rzeczy.
Przy tej okazji powraca pytanie kiedy zniknie lub kiedy odejdzie w cień Facebook?

http://antyweb.pl/facebook-zniknie-do-2020-roku-twierdza-analitycy-czy-rzeczywiscie-tak-sie-stanie/

 

To artykuł z 2012 roku. Od tego czasu sporo się zmieniło - lata świetlne. Po tym artykule FB miał debiut i z $30 już obecnie jest $180 za akcję.

Wątpie aby do 2020 coś na chwile obecną zagroziło FB pozycje. Nic takiego się nawet nie wyłania na rynku.

 

Uzależnianie się od FB jest jak wiadomo niebezpieczne, dlatego zawsze lepiej mieć do komunikacji własną stronę. Mimo wszystko wg mnie nie ma trendu aby wychodzić z FB na własne strony. 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, do czego zmierza Facebook, ale sam celowo zaprenumerowałem tam wiele stron dostarczających informacje które mnie interesują. Przypomina mi to coś w rodzaju starego dobrego neswlettera emailowego z zamierzłych czasów, tyle, że w atrakcyjniejszej i nieco bardziej leniwej formie. Osobiście większość moich wejść na "twarzoksiążkę" i przewijanie paskiem w dół było powodowane zapoznianiem się po prostu z tym, co tam się w świecie dzieje. A informacja, że np. znajomy właśnie po raz kolejny w tym tygodniu wyczyścił swój motocykl (z obowiązkową fotką), albo, że jakaś inna znajoma upiekła kolejne ciasto, naprawdę najmniej mnie interesuje... jeśli w ogóle.

Skoro, teraz takich wiadomości na FB ma być właśnie przeważająca większość, to przynajmniej jak dla mnie, nawet dobrze - przestanę tam prawie w ogóle wchodzić... nie wiem, ilu jeszcze jest użytkowników o podobnych zapatrywaniach jak ja, być może mimo wszystko jestem w mniejszości. Ale może się to okazać ruchem nie najlepszym dla tej sieci społecznościowej. Może skończy się to przywróceniem mniej lub bardziej starych proporcji treści? Tak czy owak, trochę zamieszania to chyba wywoła, możliwe też, że zwiększy nieco bezpośredni ruch na głównych stronach niektórych witryn, tak samo, jak (prawdopodobnie) zwiększy chyba i zapotrzebowanie na dobrą domenę... i miejmy w sumie nadzieję :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×