Skocz do zawartości
przemowild

Dzierżawa domen - czy warto?

Promowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak wiele osób korzysta z usług dzierżawy domen w AM. Zaletą jest dochód pasywny, domena zarabia pieniądze a nadal pozostaje w naszym portfolio. Największym zagrożeniem jest działalność dzierżawcy, która może doprowadzić do bana w Google, umieszczenia na listach spamowych. Przypuszczam jednak, że to raczej problem marginalny. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z dzierżawą? Jakie są wady i zalety?

Edytowane przez przemowild

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja miałem jeden przypadek, ale szybko skończyło się na przejściu na raty. Zawsze jak proponuje dzierżawę, zdecydowanie klient wybiera raty. Moim zdaniem, dzierżawa może być dobra pod domeny sezonowe, pod kampanię, czy wydarzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeszcze nie mam takich doświadczeń, choć niedawno zaproponowałem zainteresowanym takie (lub nieco inne) rozwiązania dla kilku moich domen. Niedozwoloną działalność dzierżawcy można zabezpieczyć w umowie, a nawet zaproponować kary umowne i w razie potrzeby bezzwłocznie rozwiązać umowę. Może i ktoś wydzierżawi domenę pod jakąś krótką kampanię, ale osobiście widzę też inną możliwość. Tzn. prowadzenia stałej działalności pod dzierżawioną domeną na podstawie zawartej, dwustronnie korzystnej umowy. Przy dobrej domenie i stosunkowo niskiej cenie za jej dzierżawę, ktoś może prowadzić działalność na top adresie, bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. A druga strona może próbować uzyskać w ten sposób dochód porównywalny z pasywnym, przy jednoczesnym podniesieniu wartości domeny, na której budowana jest pozytywna historia.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta