Jump to content
Kamis086

Rejestracja końcówek .se

Recommended Posts

Witam wszystkich może i głupie pytanie mam dla nie których jednak nie wiem i zastanawiam się dlaczego jest tyle wolnych domen ciekawych z końcówką Szwecji? 

 

Ciężko sprzedać, czy może ciężko coś z rejestracją. Pozdrawiam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domen .se jest 1,4 miliona, więc może te wolne nie są wcale takie ciekawe? W Szwecji są też popularne domeny .nu (nu = po szwedzku "teraz"), które są również zarządzane przez szwedzki rejestr - a ich jest kolejne 300 tys. Dla porównania domen .pl (drugiego poziomu)  jest niecałe 2 mln, a .com.pl niecałe 400 tys. Gdy zestawisz to z populacją (PL = 38 mln, SE = 10 mln), okaże się, że w Szwecji jest zajętych relatywnie więcej domen niż u nas. Wracając do początku, zastanowiłbym się jeszcze, czy te wolne aby na pewno są takie atrakcyjne. No chyba że chodzi o domeny typu obejrzyj.se, posłuchaj.se itp. ;-)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka (powiedzmy 5) lat temu chciałem kupić ksiegowy.se dla mojego ojca, który był w Szwecji księgowym. W końcu tego nie zrobiłem, a domena nadal wolna. Dużo Polaków tam jest, a domeny typu samochody.se, lekarz.se - takie dwie z palca sprawdziłem - wolne. Widać nasi emigranci na północ nie mają żyłki internetowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony każdy Szwed angielski zna, z drugiej strony bardzo dbają o swój język (na przykład w radiu na Michaela Jacksona mówią - piszę fonetycznie - Miki Jakson), więc może nie ma tam obecnej u nas mody na anglojęzyczne marki i hasła.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×