Jump to content
Sign in to follow this  
Warszawiak

Aftermarket.pl - osoby niepowołane mogły uzyskać dostęp do Twojego konta

Recommended Posts

Cytuj

Drogi użytkowniku,

 

W wyniku audytu bezpieczeństwa naszego serwisu, wykryliśmy iż osoby niepowołane mogły uzyskać w ostatnich dniach dostęp do Twojego konta w serwisie AfterMarket.pl.

Ze względu bezpieczeństwa, zablokowaliśmy dostęp do konta. Aby przywrócić dostęp do konta, musisz skorzystać z opcji ustalenia nowego hasła:

 

https://www.aftermarket.pl/lostpass.php

 

Nowe hasło musi być inne od poprzedniego. Jeśli używałeś w innych serwisach takiego samego hasła jak w Aftermarket.pl, należy je również zmienić.

Z poważaniem,


zespół AfterMarket.pl

 

Wielu z nas dostało dzisiaj podobnego maila. Nie tylko treść maila, ale również tytuł wyglądają dosyć niepokojąco. Wszystkie konta które otrzymały powyższego maila zostały tymczasowo zablokowane do czasu zmiany hasła. Myślę, że w interesie aftermarket.pl byłoby wyjaśnić tę sytuację, a w szczególności opisać do jakiego rodzaju danych uzyskały dostęp osoby trzecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też dostałem email i musiałem zresetować hasło. Wygląda na to, że ktoś włamał się do AM i wykradł dane części kont i profilaktycznie AM zablokowało hasła?

 

AM powinno wprowadzić dodatkowe uwierzytelnienie w postaci Google Authenticator, żeby wzmocnić bezpieczeństwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdyby nie forum to bym nie wiedział o zadnym włamaniu.. 

nie wiem jakie dane zostały przejęte ale z mojego konta zniknęło kilka k PLN  .....

 

 

.... aaaaa, przypomniałem sobie. Robiłem odnowienia domena a że takie ceny to i szok jak potrafi się saldo zmienić po takiej operacji :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minut temu, tomon napisał:

gdyby nie forum to bym nie wiedział o zadnym włamaniu.. 

nie wiem jakie dane zostały przejęte ale z mojego konta zniknęło kilka k PLN  .....

 

 

.... aaaaa, przypomniałem sobie. Robiłem odnowienia domena a że takie ceny to i szok jak potrafi się saldo zmienić po takiej operacji :D

 

Dlatego dla bezpieczeństwa zmienię również hasło. Nawet jeśli nic nie dostałem. 

 

A co do zabezpieczania aftermarket.pl przydała by się jakaś dodatkowa opcja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Maku Maku napisał:

Może włamywali się tam gdzie warto :) Kurczę do mnie nie... :)

 

Widzę że żałesz...bo jakiś taki rozczarowany jesteś...

;)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×