Skocz do zawartości
Warszawiak

Aftermarket.pl - osoby niepowołane mogły uzyskać dostęp do Twojego konta

Promowane odpowiedzi

Drogi użytkowniku,

W wyniku audytu bezpieczeństwa naszego serwisu, wykryliśmy iż osoby niepowołane mogły uzyskać w ostatnich dniach dostęp do Twojego konta w serwisie AfterMarket.pl.

Ze względu bezpieczeństwa, zablokowaliśmy dostęp do konta. Aby przywrócić dostęp do konta, musisz skorzystać z opcji ustalenia nowego hasła:

https://www.aftermarket.pl/lostpass.php

Nowe hasło musi być inne od poprzedniego. Jeśli używałeś w innych serwisach takiego samego hasła jak w Aftermarket.pl, należy je również zmienić.

Z poważaniem,

zespół AfterMarket.pl

Wielu z nas dostało dzisiaj podobnego maila. Nie tylko treść maila, ale również tytuł wyglądają dosyć niepokojąco. Wszystkie konta które otrzymały powyższego maila zostały tymczasowo zablokowane do czasu zmiany hasła. Myślę, że w interesie aftermarket.pl byłoby wyjaśnić tę sytuację, a w szczególności opisać do jakiego rodzaju danych uzyskały dostęp osoby trzecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, nikolas napisał:

Dziwne, nic nie dostałem.

Nie wszystkich dotyczył ten komunikat, tym bardziej sprawa jest interesująca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też dostałem email i musiałem zresetować hasło. Wygląda na to, że ktoś włamał się do AM i wykradł dane części kont i profilaktycznie AM zablokowało hasła?

AM powinno wprowadzić dodatkowe uwierzytelnienie w postaci Google Authenticator, żeby wzmocnić bezpieczeństwo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

gdyby nie forum to bym nie wiedział o zadnym włamaniu.. 

nie wiem jakie dane zostały przejęte ale z mojego konta zniknęło kilka k PLN  .....

.... aaaaa, przypomniałem sobie. Robiłem odnowienia domena a że takie ceny to i szok jak potrafi się saldo zmienić po takiej operacji :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, tomon napisał:

gdyby nie forum to bym nie wiedział o zadnym włamaniu.. 

nie wiem jakie dane zostały przejęte ale z mojego konta zniknęło kilka k PLN  .....

.... aaaaa, przypomniałem sobie. Robiłem odnowienia domena a że takie ceny to i szok jak potrafi się saldo zmienić po takiej operacji :D

Dlatego dla bezpieczeństwa zmienię również hasło. Nawet jeśli nic nie dostałem. 

A co do zabezpieczania aftermarket.pl przydała by się jakaś dodatkowa opcja. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, Maku Maku napisał:

Może włamywali się tam gdzie warto :) Kurczę do mnie nie... :)

Widzę że żałesz...bo jakiś taki rozczarowany jesteś...

;)

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta