Jump to content
Guest Lateralus

Domenowa Unia Praw Abonenckich

Recommended Posts

Guest Lateralus

Dzień dobry,

 

Jako że forum niejako przechodzi kryzys, a obecny system doprowadził do bardzo niesprawiedliwego podziału domen wśród abonentów, chciałbym wyjść z inicjatywą założenia Domenowej Unii Praw Abonenckich.

 

Obecny system praktycznie zablokował możliwość wejścia na rynek mniejszych graczy. Ceny domen na aukcjach przechwyconych osiągają zawrotne kwoty (na czym bogaci się jedynie oligarchia), rynek stał się hermetyczny i zamknięty na ludzi pracujących i starających się jakoś żyć w tym internetowym światku. Kwota przedłużeń, mimo wieloletnich starań, stoi na niezmiennym poziomie. Ceny sprzedaży domen są coraz niższe i niejednokrotnie poniżej granicy opłacalności. 


Pomyśleliśmy, że może czas z tym skończyć i wziąć sprawy w swoje ręce! Przygotowaliśmy po krótce założenia naszego programu:

-Ustalenie minimalnej kwoty za jaką może zostać sprzedana domena na 5000 PLN.
-Zmiana zasad przechwytywania domen - wygasłe domeny będą przekazywane (za darmo) użytkownikom wg kolejności zgłoszeń.
-Kolektywizacja już zarejestrowanych domen - każda domena będzie posiadać tylu abonentów ilu aktualnie będzie członków kolektywu. Każdy będzie miał takie sama prawa do domeny jak i będzie mógł wykonywać takie same operacje na domenach (Z wyłączeniem jednak takich działań jak zmiana danych abonenckich, delegacja na własne serwery DNS czy ustalania przekierowań).
-Brak opłat za przedłużenie domen.

-100 darmowych rejestracji miesięcznie dla każdego (niezarejestrowanie 100 domen miesięcznie będzie skutkowało obniżeniem limitu sprzedaży domen o 1 rocznie na każdy miesiąc niewyrobienia normy).

-Możliwość rejestracji domen z końcówką .pl tylko dla posiadaczy polskiego numeru IP.
-Ustalenie górnego limitu ilości sprzedanych domen na maksymalnie 5 rocznie. Środki uzyskane ze sprzedaży domen ponad limit będą zasilać kasę ugrupowania.

-Redystrybucję klików z parkingu pomiędzy członków kolektywu.

 

To tylko wstępne założenia, które będziemy rozwijać wraz z rozwojem ugrupowania. Naszym marzeniem jest by na każdego obywatela naszego kraju przypadała przynajmniej jedna domena (wiem że to wydaje się nierealne ale nie zamierzamy się tym zniechęcać!). Zapraszam wszystkich do dyskusji, dzielenia się pomysłami i ewentualnych uwag do zmian programowych - razem możemy więcej! 

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Maku Maku napisał:

Trenujesz przed 1.04 ?

Maku.. Marzenia rzecz święta. 

 

Pięknie to brzmi, chętnie potestuje gdzieś to 100 rejestracji za free. 

 

No nic odebrane w formie żartu bardziej, ale może kiedyś kiedyś. Pozdrawiam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
2 godziny temu, Maku Maku napisał:

Trenujesz przed 1.04 ?

 

Wybory są w listopadzie, a nie w kwietniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
14 minut temu, smogwawelski napisał:

Staram się jak mogę ale naprawdę mam problem z ogarnięciem czy to żart czy tak serio.

 

Jeśli walka o prawa społeczności domeniarskiej to dla Ciebie "żart" to może czas zmienić forum?

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, smogwawelski napisał:

Staram się jak mogę ale naprawdę mam problem z ogarnięciem czy to żart czy tak serio.

Ale jaka poprawa humoru z samego rana. Grunt to pozytywnie myśleć :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Lateralus napisał:

 

Jeśli walka o prawa społeczności domeniarskiej to dla Ciebie "żart" to może czas zmienić forum?

 

Pozwól, że sam zdecyduję kiedy zmienię forum. Nadal mam wrażenie, że te utopijne założenia to tylko prowokacja dla takich jak ja czyli przecierających oczy ze zdumienia. limity na 5k, wygasłe za darmo, rejestracje za darmo - Kto miałby się na to zgodzić? Idę po kawę czas się dobudzić ^_^

Edited by smogwawelski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
2 minuty temu, smogwawelski napisał:

 

Pozwól, że sam zdecyduję kiedy zmienię forum. Nadal mam wrażenie, że te utopijne założenia to tylko prowokacja dla takich jak ja czyli przecierających oczy ze zdumienia. limity na 5k, wygasłe za darmo, rejestracje za darmo - Kto miałby się na to zgodzić? Idę po kawę czas się dobudzić ^_^

 

A kto by się nie zgodził? Przecież to idealne założenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
1 godzinę temu, smogwawelski napisał:

 

Z tym, że idealne się zgodzę i z tym, że nierealne też :P

 

Nie chcesz pomagać - nie musisz. Przynależność do kolektywu nie jest obowiązkowa (na razie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

... wprowadzić do przedszkoli "świadomość domenową" i każdemu maluchowi dać po jednej subdomenie w domenie nazwy miejscowości  w której mieszka, plus hosting 5 giga z jedną skrzynką email. 

 

Emerytom i weteranom wojennym po jednej subdomenie w w domenie nazwy parafii do której należy plus talon zniżkowy na leki. 

 

Kobietom ciężarnym oraz karmiącym znieść prowizje i wszelkie opłaty przy sprzedaży domen pobieranych przez giełdy. 

 

itd... :P  

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Dzień dobry,

 

Niestety z uwagi na niedojrzałość ekonomiczną użytkowników forum di.pl jestem zmuszony zawiesić działalność D.U.P.A.

 

Niestety minie jeszcze wiele lat zanim dorośniemy do prawdziwego i dojrzałego systemy opartego na wzajemnym poszanowaniu dóbr i pracy. Zachód w tej kwestii wyprzedza nas o całe lata.

 

Wszyscy jesteśmy domeniarzami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×