Jump to content
arturw

Skandaliczne praktyki nazwy.pl

Recommended Posts

Mam taki temat i ciekaw jestem Waszej opini.
Umówiłem się z klientem na przeniesienie domeny z az.pl do hekko.pl gdzie jest poprostu taniej.

Rozpocząłem transfer domeny podając kod authinfo oraz dokonałem płatności w hekko.

Przez kilka dni nic się nie zadziało i po @ otrzymałem info, że trzeba wyłaczyć blokowanie whois, żeby mail z linkiem potwierdzającym transfer trafił do klienta (wcześniej mail nie docierał).

W międzyczasie domena miała ostatni dzień do wygaśnięcia, którym okazała się niedziela. Zdecydowaliśmy, że skoro mamy problem z wyłączeniem ochrony a biura obu firm nie pracują, to zapłacimy na wszelki wypadek az.pl, żeby nie było problemów.
Przy płatności az. doliczyło nam za ochronę whois 50zł netto. W koszyku nie dało się tego usunąć a także w panelu (sceenshot). Więc musieliśmy zapłacić 180zł. W tym tygodniu pracownik az - prosił, że aby ręcznie wyłączyć tą opcję trzeba wysłać oficjalnego maila ze skrzynki klienta. Dopiero teraz transfer zoztał potwierdzony.


Czy możemy w jakiś sposób odzyskać pieniądze za usługę, której nie potrzebowaliśmy i nie będziemy z niej korzystać jednak z powodu ułomnego systemu i polityki firmy zmuszeni byliśmy kupić?


 

Przechwytywanie.PNG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wezwij ich listem poleconym do zwrotu kasy pobranej za usługę której nie zamawialeś. Jednak nim to zrobisz, sprawdź czy przypadkiem regulamin który zaakceptowałeś nie przewidywał jakiś automatycznych udogodnień typu...Domena w promocji za 0 zł ale doliczamy 50 zł za głaskanie twojego kota po dupie...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi nowość :D Nazwa.pl to oszuści i złodzieje... wystarczy przejrzeć moje wątki na ten temat na forum.

 

Np: 

 

czy

 

 

czy inne, których obecnie nie potrafię znaleźć i nie mam na to czasu :P Szkoda słów.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×