Jump to content
Uzytkownik_z_Ire

Telewizja.ie

Recommended Posts

19 minut temu, szmiko napisał:

Ile straciłeś na nią $?

Dobre. Konkretna odpowiedź. 

 

17 minut temu, Uzytkownik_z_Ire napisał:

Straciłeś? Dlaczego tak uważasz? 

 

Kolega szmiko chciał Ci uświadomić, że nic nie warta jest ta rejestracja. Pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny mądrala. Ja zrozumiałem jego przekaz, pytam dlaczego on tak uważa. Rozumiesz? Dlaczego obaj uważacie, że jest nic nie warta? To ja może powiem od siebie dlaczego uważam inaczej. 

Codziennie na forach i grupach Polaków mieszkających w Irlandii pojawia się pytanie: "jaką Polska tv polecacie?" // "gdzie za darmo obejrzę to lub tamto" etc. Bardzo dobrze mają się również wszelkiej maści handlarze bardziej lub mniej legalnym dostępem do telewizji satelitarnej oraz iptv. Reklamują się w różnych miejscach, starają się podbierać sobie klientów itd. No i taka domena mogłaby im pomóc, tak myślę. Rozumiesz? A teraz któryś z was powie dlaczego myśli inaczej, czy tylko dziecinne "ile straciłeś?"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Uzytkownik_z_Ire napisał:

Codziennie na forach i grupach Polaków mieszkających w Irlandii pojawia się pytanie: "jaką Polska tv polecacie?" // "gdzie za darmo obejrzę to lub tamto" etc.

 

Polacy mieszkający w Irlandii będą szukać polskiej telewizji na domenie .ie ?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak. Polskich instalatorów anten, polskich dostawców wszelkiej maści android boxow z załadowanymi rapidami i innymi iptv, magików, którzy potrafią ustawić dekodery, na których można ustawić card sharing. Tak, Polacy w Irlandii szukaja polskich produktów i usług na domenach .IE. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Uzytkownik_z_Ire napisał:

Tak. Polskich instalatorów anten, polskich dostawców wszelkiej maści android boxow z załadowanymi rapidami i innymi iptv, magików, którzy potrafią ustawić dekodery, na których można ustawić card sharing. Tak, Polacy w Irlandii szukaja polskich produktów i usług na domenach .IE. 

 

Rozumiem, tylko, że Polacy w Irlandii są już naście lat i nikt wcześniej domeny tej nie rejestrował, więc pojawia się pytanie dlaczego akurat teraz ktoś ją będzie chciał i jeszcze będziesz musiał ją odkupić drożej niż koszty rejestracji ?

Wg mnie  domena się nie sprzeda niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już tłumaczę dlaczego. Jeszcze do niedawna rejestrowanie domen IE było bardzo restrykcyjne. Trzeba było między innymi pisać claim to the name letter. Teraz niby też trzeba, ale już wystarczy jedno ogólne zdanie, a od marca claim to the name bedzie zlikwidowany zupełnie. Być może to odstraszało potencjalnych nabywców. Być może nie zwrócili uwagi na tę domenę. Bardzo dużo mamy tutaj polskich biznesów pod jakimiś mega dziwnymi adresami, które nikomu nic nie mówią, gdzie dostępne są od ręki dużo prostsze do zapamiętania  i ciekawsze adresy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, moje osobiste odczucia są takie, że łączenie polskich słów z domenami zagranicznymi średnio wygląda, średnio się czyta, do tego z końcówką .ie średnio wymawia. Oczywiście nie wyklucza to, że ktoś tam coś stworzy - ma prawo.

Nie wiem jak wygląda sytuacja w Irlandii, ale byłbym bardzo wdzięczny jakbyś podał kilka przykładów takich mieszanek, tj. polskich generyków z końcówką .ie

Na szybko wklepałem kilka i tylko meble.ie odpowiedziały.

Dla mnie to strata pieniędzy, nie wierzę w dużą sprzedaż. Na zwrot z inwestycji możesz sobie poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawszę jest ten case, że jak powiesz komuś, że jego domena jest mało/nic nie warta to się zaczyna rzucać i przekonywać Cię, że jest inaczej ^^ Po co w ogóle pytać w takim razie o opinię jak i tak się wie lepiej niż wszyscy. Moim zdaniem 0zł.

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mistrzu, case jest taki, że na kilka odpowiedzi mamy tylko dwie osoby, które spróbowały wytłumaczyć swoje zdanie. Ja to mam generalnie gdzieś, nie zbiednieje od wydania 5e na domenę. Serio, dasz wiarę? Jeśli ta domena jest nic nie warta to jej nie odnowię i tyle. Nie rzucam się, bo mi ktoś powiedział, że domena jest nic nie warta tylko rzucam się, że pierwsze wpisy były typowymi forumowymi glupiomdrościami. Rozumiesz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Uzytkownik_z_Ire napisał:

 Na szybko najstarsza polska strona gazeta.ie oraz apteka.ie, polskaprzychodnia.ie, ksiazki.ie

 

I pewnie wiele innych stron, ale czy możesz podać choćby jeden przykład sprzedanej domeny z polskim słowem w domenie .ie ?

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli wiesz, że Polacy mieszkający w IRL szukają/potrzebują tego typu rozwiązań to nic innego tylko zakasać rękawy i robić porządny serwis a potem czerpać korzyści.

Na co sprzedawać samą domenę? (wg. mnie sprzedać będzie b.ciężko). Reasumując: tylko na własne zagospodarowanie.

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takich adresów to możesz sobie wypisać i 500 nawet, i nic to dalej nie znaczy. Te domeny w momencie rejestracji były tak samo gówno warte jak Twoja, teraz może być inaczej bo ktoś na nich postawił serwisy/sklepy etc. Jest różnica między wartością domeny po rejestracji a takiej na której ktoś zbudował sobie markę. Xbewawk.com może być warte za 10 lat nawet i 100 milionów jeżeli tylko ktoś wymyśli coś przełomowego i wypromuje, w momencie rejestracji warta będzie równiusieńkie 0 USD, czyli tyle ile Twoja. W ogóle po co pytasz kogokolwiek o zdanie skoro jesteś najmądrzejszy. Sprzedają ją, pochwal się za ile, może posypiemy głowy popiołem i wrócimy do sensownej rozmowy. 

Edited by Deacon

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, zabaco said:

 

I pewnie wiele innych stron, ale czy możesz podać choćby jeden przykład sprzedanej domeny z polskim słowem w domenie .ie ?

 

Sprzedaż domen .IE była do grudnia 2016 zabroniona, więc tak ogólnie ciężko podać jakieś przykłady z tego rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, vul said:

Jeżeli wiesz, że Polacy mieszkający w IRL szukają/potrzebują tego typu rozwiązań to nic innego tylko zakasać rękawy i robić porządny serwis a potem czerpać korzyści.

Na co sprzedawać samą domenę? (wg. mnie sprzedać będzie b.ciężko). Reasumując: tylko na własne zagospodarowanie.

Między "wiem, że potrzebują" a chęcią udostępnienia im danej usługi lub produktu jest granica, której nie przekroczę, ponieważ nie chcę się tym zajmować. Jeśli domena jest warta zero, to po prostu będzie sobie ze mną nieużywana i tyle. Może ktoś się kiedyś skusi. A jeśli nie, to nie. Dziękuję za wszelkie uwagi merytoryczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Deacon said:

Takich adresów to możesz sobie wypisać i 500 nawet, i nic to dalej nie znaczy. Te domeny w momencie rejestracji były tak samo gówno warte jak Twoja, teraz może być inaczej bo ktoś na nich postawił serwisy/sklepy etc. Jest różnica między wartością domeny po rejestracji a takiej na której ktoś zbudował sobie markę. Xbewawk.com może być warte za 10 lat nawet i 100 milionów jeżeli tylko ktoś wymyśli coś przełomowego i wypromuje, w momencie rejestracji warta będzie równiusieńkie 0 USD, czyli tyle ile Twoja. 

Ojejku. I co teraz, panie case? Wiesz, że ja nie spodziewałem się kokosów, szybkich milionów na koncie lub tym podobnych rzeczy? Nie szukałem kwot xx.xxx. Raczej myślałem o tym, że któryś z handlujących "polską tv" mógłbym sobie wykorzystać taki łatwy adres podpinając pod prowadzoną już swoją działalność. W tej chwili trochę unikalnych użytkowników wchodzi pod ten adres, no i myślę, że łatwiej byłoby zapamiętać adres telewizja.ie niż np. sat-anteny-instalacja.ie czy jakieś tego typu, pod którymi obecnie działają dotychczasowi handlarze. Chciałem sprawdzić czy takie coś ma jakąś wartość pytając was, bardziej doświadczonych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Uzytkownik_z_Ire napisał:

 Chciałem sprawdzić czy takie coś ma jakąś wartość pytając was, bardziej doświadczonych.

No to przecież napisało Ci już jakieś 5 osób, że nic nie jest warta :D:D A Ty się dalej awanturujesz próbując udowodnić swoją rację. Pamiętaj, że tutaj nikt nie ma interesu w tym żeby Ci pisać nieprawdę.

Edited by Deacon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telewizja.ie jest warta tyle samo w zasadzie, co telewizja.ch, telewizja.jp, telewizja.br i inne wynalazki. Takich słów i domen razem wziętych jest wciąż wolne tysiące. Teoretycznie możnaby to sprzedać jako adres dla TV dla polonii na wyspach irlandzkich, ale jak będą chcieli domeny to znajdą o wiele więcej lepszych. Może wybiorą nawet markę własną, typu IrlandzkiTV.com albo inny piękny jaś. Właściwie możesz przedłużać tę domenę jeszcze z 5 lat i klienta nie znaleźć nigdy wcale. Na własne zagospodorowanie jak znalazł, na odsprzedaż - będą z tego śliwki na wierzbie i kulfony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Deacon said:

No to przecież napisało Ci już jakieś 5 osób, że nic nie jest warta :D:D A Ty się dalej awanturujesz próbując udowodnić swoją rację. Pamiętaj, że tutaj nikt nie ma interesu w tym żeby Ci pisać nieprawdę.

Jaki dureń. xD Specjalnie dla ciebie cepie jeszcze raz napiszę, żebyś zrozumiał. Chciałem wiedzieć jaka jest wartość i dlaczego właśnie tak, a nie inaczej. Napisać możesz sobie cokolwiek, wartość dla mnie ma kwota z informacją dlaczego - i z tym nie mam żadnego problemu. Problem stanowią durnie tacy jak ty i ten od pierwszego postu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mieszkałem 7 lat w Irlandii i nie widzę większej wartości w tej domenie. Podpisujesz kontrakt z n lub polsatem, na forum gazeta.ie znajdujesz Rysia co ci za zamontuje talerz i tyle.

Restrykcje w rejestracji były jedynie po to aby ograniczyć rejestrację domen dla podmiotów z Irlandii. Sam byłem kiedyś abonentem domeny irlandzkiej jiujitsu.ie i process jej rejestracji to pikuś jeśli mieszkasz w Irlandii więc dla polskiej firmy w irlandii rejestracja telewizja.ie nie stanowiłaby żadnego problemu gdyby tylko ktokolwiek ją chciał. Ze względu na te ograniczenia jednak, trudno jest sprzedać irlandzkie domeny dlatego rynek wtórny .ie praktycznie nie istnieje. Do końca 2016 w ogóle nie można było sprzedać domeny ie a teraz jest to możliwe ale jest dużo zachodu przy transferze. 

 

Swoją drogą to mi wstyd trochę w imieniu (byłej ale jednak) irlandzkiej polonii za takiego młotka jak ty i twoje zachowanie wobec innych użytkowników tego forum no ale umówmy się, że przecież nie trzeba być bystrzakiem aby wyjechać na wyspy.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyliście koledzy, że coraz częściej ten dział służy w większej części do obrzucania się g@#!em i przekrzykiwaniem kto ma rację a niżeli do merytorycznej dyskusji na tematy domenowe? Zastanawiam się czy nie obiecać sobie aby już nigdy ani jednego posta nie napisać w tym dziale.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, przemowild said:

Mieszkałem 7 lat w Irlandii i nie widzę większej wartości w tej domenie. Podpisujesz kontrakt z n lub polsatem, na forum gazeta.ie znajdujesz Rysia co ci za zamontuje talerz i tyle.

Restrykcje w rejestracji były jedynie po to aby ograniczyć rejestrację domen dla podmiotów z Irlandii. Sam byłem kiedyś abonentem domeny irlandzkiej jiujitsu.ie i process jej rejestracji to pikuś jeśli mieszkasz w Irlandii więc dla polskiej firmy w irlandii rejestracja telewizja.ie nie stanowiłaby żadnego problemu gdyby tylko ktokolwiek ją chciał. Ze względu na te ograniczenia jednak, trudno jest sprzedać irlandzkie domeny dlatego rynek wtórny .ie praktycznie nie istnieje. Do końca 2016 w ogóle nie można było sprzedać domeny ie a teraz jest to możliwe ale jest dużo zachodu przy transferze. 

 

Swoją drogą to mi wstyd trochę w imieniu (byłej ale jednak) irlandzkiej polonii za takiego młotka jak ty i twoje zachowanie wobec innych użytkowników tego forum no ale umówmy się, że przecież nie trzeba być bystrzakiem aby wyjechać na wyspy.

Z doświadczenia własnego najlepiej się pisze, co nie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×