Jump to content
Lucasekk

Brutto czy netto? Sprzedaż domeny

Recommended Posts

Witam. Proszę serdecznie o udzielenie odpowiedzi na moje pytanie. Czy kwota zaproponowana przez nabywcę domeny jest ceną brutto czy netto? Wiem, że zostanie od niej odjęta prowizja, ale czy suma zostanie również pomniejszona o VAT? Np., jeśli klient proponowałby 1000 zł, to ja otrzymam kwotę pomniejszoną o 23 proc. VAT oraz prowizję? Będę wdzięczny za odpowiedź! Nie prowadzę działalności gospodarczej. Mówię o portalu AM

Edited by Lucasekk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś osobą fizyczną to otrzymasz kwotę netto pomniejszoną o prowizję, czyli otrzymasz od sprzedanej za 1000 zł ( netto ) kwotę 950 zł ( w tym przypadku kwotę brutto bo gdybyś prowadził działaność gospodarczą to kwota wypłaty pomniejszona byłaby o VAT ).

 

A tak na marginesie...Tak trudno poszukać tych informacji na stronach AM ?

Edited by Bazyli
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serdecznie dziękuję za odpowiedź! Szukałem na stronach AM odpowiedzi na moje pytanie i nie mogłem nigdzie znaleźć. Dlatego postanowiłem zapytać bardziej doświadczone osoby na forum. Jeszcze raz dziękuję!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie prowadzisz działalności, klient zaproponował Ci przykładowo 1.000 zł, to od tego 1.000 AM odliczy Ci prowizję 5%, następnie 23% VAT, a w kwietniu następnego roku będziesz rozliczał się z podatku dochodowego.

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, zapomniałem o:

"Jeśli zdecydujesz się na wypłacenie środków ze sprzedaży domeny na swoje konto bankowe, kwota ta zostanie doliczona z powrotem do wypłaty. W ten sposób na konto bankowe otrzymasz zawsze taką kwotę za jaką sprzedałeś domenę."

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×