Jump to content
Maciej Rogacki

Gnum.pl Problemy

Recommended Posts

Witam, ponad 2 lata temu zakupiłem domenę na Gnum.pl. Ostatnio miałem potrzebę zmiany nameserverów, 8 marca wysłałem w panelu request do zmiany i do dzisiaj nic się nie zmieniło. Próbowałem kontaktować się z supportem pisząc przez stronę oraz bezpośrednio na maila(wysłałem ~4 maile), zero odpowiedzi... Dzisiaj postanowaiłem przenieś domenę na inny hosting, jednak przy próbie pobrania AuthInfo oprócz informacji o oczekiwaniu powitało mnie takie ostrzeżenie"Warning: mail() has been disabled for security reasons in /home/admin/domains/gnum.pl/public_html/module/panel/lista-domen/authinfo.php on line 124". Także mogę już się spodziewać, że to nie nastąpi. Próbowałem również kontaktować się przez telefon bezpośrednio z retop.pl, ale oczywiście nikt nie odbierał.

Co powiniem zrobić w tej sytuacjii? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz do NASK i opisz sytuację, powinni zaproponować rozwiązanie i/lub postawić rejestratora do pionu.

Sprawdź najpierw na www.whois.pl kto jest w danych domeny w rubryce Rejestrator i czy to jest ta sama firma, co np. w regulaminie gnum.pl.

Edited by pb
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, pb said:

Napisz do NASK i opisz sytuację, powinni zaproponować rozwiązanie i/lub postawić rejestratora do pionu.

Sprawdź najpierw na www.whois.pl kto jest w danych domeny w rubryce Rejestrator i czy to jest ta sama firma, co np. w regulaminie gnum.pl.

Domenę mam .eu więc sprawdziłem na eurid i dowiedziałem się, że moja domena jest w kwarantannie i w ciągu nie całego miesiąca wygaśnie, pomimo, że na gnum mam wszystko opłacone...

Rejestratorem jest: http://consultingservice.pl/

Napisałem do nich maila, w razie czego napiszę jeszcze do eurid

 

12 minutes ago, Krzysztof_kf said:

 

Trzymać się od nich z daleka.

 

Domenę kupiłem ponad 2 lata temu, wtedy jeszcze złych opini nie było widać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to domena .eu, to najprostszym sposobem będzie pobranie kodu przez: https://my.eurid.eu/

Do tego nie potrzebujesz zgody ani interakcji ze strony rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×