Jump to content
SentalPL

"Brak wymaganego rekordu CNAME premium" - problem

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Posiadam kilka domen na Aftermarket.pl, postanowiłem dodać je również na Premium. Poza wpisaniem domeny w tym drugim trzeba dodać w AM wpis DNS typu CNAME z unikalnym kodem swojego konta. Zrobiłem to, jednak w Premium ciągle widnieje status "Brak wymaganego rekordu CNAME premiumMTM****x dla domeny"Dla pewności próbowałem różnych kombinacji, jednak obecnie jest na 99% poprawnie. W chwili pisania tego posta od dodania wpisu DNS minęło jakieś 12 godzin, jeśli rekord się zaktualizuje i będzie ok zamknę temat. Czy ktoś wie z doświadczenia w czym jest problem?

Z góry dziękuję.

 

Dla zasady zamazałem, co niepotrzebne :P

Ustawienia na AM:

AM.PNG.297c20aa008caaa550b28caaa0231f01.PNG

 

Komunikat na Premium:

premium.thumb.PNG.e351626569cc9922d90785da3453cef5.PNG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznij od sprawdzenia, czy domeny faktycznie kierują na te dnsy, na których ustawiłeś rekord.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, pb napisał:

Zacznij od sprawdzenia, czy domeny faktycznie kierują na te dnsy, na których ustawiłeś rekord.

Domeny kierują na parking... To się wyklucza? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 18.03.2018 o 16:49, pb napisał:

Jeśli kierują na dnsy parkingu, to oczywiście ustawianie cname na dnsaAM nie będzie miało żadnego efektu.

 

 

A jeśli domena nie kieruje na parking, na DNS w AM jest ustawiony rekord CNAME z Premium, a komunikat jest taki sam - to co może to oznaczać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 3.09.2018 o 17:15, grześko napisał:

 

A jeśli domena nie kieruje na parking, na DNS w AM jest ustawiony rekord CNAME z Premium, a komunikat jest taki sam - to co może to oznaczać?

 

Teoretycznie - nie odczekałeś wystarczająco długo przez dodaniem rekordu i zgłoszeniem domeny lub domena nie jest na dnsach AM. Praktycznie - nie wiem, bo nie podałeś nazwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretycznie. Bo praktycznie Premium odpytuje serwery DNS przypisane do domeny, a nie globalne. Zatem odczekiwanie 12 godzin zupełnie mija się z celem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×