Jump to content
Betman

Transakcje SEDO 3% zamiast 15%?

Recommended Posts

Rozumiem, że transakcje w ramach "transferu zewnętrznego" podlegają 3% opłacie zamiast tradycyjnego 15% za marketplace. Natomiast jeśli obie strony się porozumieją poza SEDO... a domena jest wystawiona na ich giełdzie... to SEDO sobie życzy 15%, czyli tak samo jak by do transakcji doszło bezpośrednio na ich platformie.

 

Pytanie więc ile czasu musi upłynąć pomiędzy usunięciem domeny z ich listingu a możliwością zawarcia transakcji z 3% opłatą?

 

P.S. Dodam tylko, że sam nie robiłem listingu tej domeny na SEDO tylko od lat wisi (dawno nieaktualna) oferta poprzedniego właściciela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie placilem prowizji do sedo bo to oni inicjowali zakup.

Czy mam rozumieć ze jesli sprzedam np przez Premium.pl wystawiona też u nich domenę to mam i zapłacić prowizję?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Betman napisał:

Natomiast jeśli obie strony się porozumieją poza SEDO... a domena jest wystawiona na ich giełdzie... to SEDO sobie życzy 15%, czyli tak samo jak by do transakcji doszło bezpośrednio na ich platformie.

 

Rozumiem, że chodzi Ci o sytuację gdzie jest złożona oferta w pierwszej kolejności na SEDO, nie dochodzi do transakcji a później strony mimo wszystko robią deal na tę samą domenę poza systemem giełdy SEDO? Bo za takie coś to wg mnie słusznie SEDO "sobie życzy" jeżeli dwie strony transakcji pierwszy raz zostały skojarzone za pomocą tej platformy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz.

 

Chodzi o sytuację, w której domena jest w listingu na SEDO natomiast znajdujemy klienta poza SEDO (np. klient nawet nie słyszał o istnieniu coś takiego jak SEDO) i chcemy tylko by SEDO pośredniczyło w transakcji przekazania domeny/zapłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×