Jump to content
Billy331

Casio-Zegarki.pl

Recommended Posts

3 godziny temu, Bazyli napisał:

 

Przykład:

Jeżeli kupiłem batonika Snickers, to mogę nim swobodnie dysponować. W celach reklamowych i informacyjnych mogę więc legalnie używać cudzego znaku towarowego. Tym samym informacja o batoniku może się pojawić na stronie www mojego sklepu, lub w drukowanych materiałach reklamowych.

 

 

 

Znasz przykład nazwy domeny, która jest znakiem zastrzeżonym, a zarejestrował ją ktoś bez porozumienia z właścicielem znaku, a przedstawia tam tylko towar tej marki?
Oczywiście chodzi mi o poważne marki, kiedy chciało się komuś z tym pójść do sądu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, damien napisał:

Znasz przykład nazwy domeny, która jest znakiem zastrzeżonym, a zarejestrował ją ktoś bez porozumienia z właścicielem znaku, a przedstawia tam tylko towar tej marki?
Oczywiście chodzi mi o poważne marki, kiedy chciało się komuś z tym pójść do sądu.

 

Podałem wcześniej przykład Pepsi. Najwyraźniej nie doczytałeś. Choć w tym wypadku chodziło nie o domenę a o baner.

Domena podobnie jak baner może być nośnikiem reklamy w zależnosci od tego jak zostanie użyta.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Billy331 napisał:

(...)  Czy zatem eobuwie.com.pl powinni usunąć logo adidasa z podstrony z ich produktem lub z karty produktu?

Poczytaj to, co zostało już napisane wcześniej. Informacyjne, a nawet reklamowe użycie czyjegoś znaku towarowego jest dozwolone.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Kangur napisał:

Poczytaj to, co zostało już napisane wcześniej. Informacyjne, a nawet reklamowe użycie czyjegoś znaku towarowego jest dozwolone.

 

Również po spelnieniu pewnych warunków...

:)

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Bazyli napisał:

 

Podałem wcześniej przykład Pepsi. Najwyraźniej nie doczytałeś. Choć w tym wypadku chodziło nie o domenę a o baner.

Domena podobnie jak baner może być nośnikiem reklamy w zależnosci od tego jak zostanie użyta.

Rozmawiamy o domenach, dlatego zapytałem o przykład domeny. Jeśli znasz, a sąd to przyklepał, racja będzie Twoja. Nie trzeba będzie szukać analogii.

 

Edited by damien

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minut temu, damien napisał:

Rozmawiamy o domenach, dlatego zapytałem o przykład domeny. Jeśli znasz, z sąd to przyklepał, racja będzie Twoja. Nie trzeba będzie szukać analogii.

 

 

Kangur podał już taki przykład...NaszaBiedronka.pl
Co prawda nie przestawia towaru ale przedstawia firme ( czyli TM )...

Orzeczenie potwierdza to co napisalem wyżej...Jak domena została użyta.

Art. 155. Zakres prawa ochronnego na znak towarowy

1. Prawo ochronne na znak towarowy nie rozciąga się na działania dotyczące towarów ze znakiem, polegające w szczególności na ich oferowaniu do sprzedaży lub dalszym wprowadzaniu do obrotu towarów oznaczonych tym znakiem, jeżeli towary te zostały uprzednio wprowadzone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez uprawnionego lub za jego zgodą.
2. Nie stanowi również naruszenia prawa ochronnego na znak towarowy import oraz inne działania, o których mowa w ust. 1, dotyczące towarów oznaczonych tym znakiem towarowym, jeżeli towary te zostały uprzednio wprowadzone do obrotu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego przez uprawnionego lub za jego zgodą.

 

Jaśniej już chyba nie można :

https://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/znaki;towarowe;innych;firm;-;czy;mozna;ich;uzywac,123,0,1347195.html

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nie wiem na ile ten artykuł jest rzetelny, ale faktycznie

Cytuj

Na przykład zakład napraw określonej marki pojazdów może mieć szyld z logo producenta, celem wskazania potencjalnym klientom zakresu świadczonych przez siebie usług.

Można by to podciągnąć również pod domeny.

Ale jak jest naprawdę? Nie chodziło mi o znak towarowy typu Biedronka, którego nie da się ochronić na innej płaszczyźnie niż handel, tak samo jak Naszego Smyka, Mojej Małpki itd, ale o brand, który ma oryginalną nazwę, jak np. Casio, Canon, Microsoft. Znasz sprawę, gdzie właściciel znaku walczył z abonentem domeny typu MójMicrosoft.pl i tę sprawę przegrał?

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, damien napisał:

Można by to podciągnąć również pod domeny.

Czy każdemu z osobna trzeba pisać żeby przeczytał to, co zostało już napisane wcześniej? Informacyjne, a nawet reklamowe użycie czyjegoś znaku towarowego jest dozwolone pod pewnymi warunkami. Jest jednak wyraźna różnica pomiędzy nazwą własnego przedsiębiorstwa, bądź własną marką, a wykorzystaniem czyjegoś znaku towarowego do wskazania klientom zakresu obsługiwanych marek innych firm.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×