Jump to content
Karin

Celowa literówka w nazwie strony

Recommended Posts

Witajcie,

 

Będę wdzięczny za podpowiedź,  ponieważ mam pomysł na zakup jednej domeny, niemniej jednak nie jestem pewien czy tego typu zakup będzie zgody z prawem a odpowiedzi na tego typu pytanie nie znalazłem.

 

Mianowicie chciałbym zakupić domenę która składa się z imienia i nazwiska.com znanej osoby, powiedzmy celebryty. Ów celebryta ma swoją stronę internetową i on jak i strona internetowa nazywa się np:   johnlennon.com, natomiast ja chciałbym kupić domenę pod nazwą johnlenon.com . Jak widzicie zamiast dwóch "n" w nazwisku, chciałbym umieścić jedno "n", czy waszym zdaniem nikt mi nie zarzuci, że tego typu nazwa domeny jest chroniona prawem edc ?

 

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

lufthansa

 

Bardzo dziękuje za linki. Jasne rozumiem w teorii prawnicy do podobnie brzmiącej nazwy mogą się przyczepić i z nimi się raczej nie wygra.

 

Ale idąc tą ścieżką to wszelkie literówki w domenach, typu: omet, gezeta, ferari nie powinny być kupowane i tworzone bo zawsze ktoś nam może zarzucić, że podszywamy się po znaną markę.

 

Mnie oczywiście nie chodzi aby stworzyć markę, (johnlenon), która będzie sprzedawała produkty/usługi m.in poprzez swoją www o tej samej tylko nazwie, tylko aby zaparkować tą domenę i liczyć, że parę złotych z tego kapnie.

 

Czy w tego typu sytuacjach spotkaliście się z problemami dot. podobnych nazw domen ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Karin napisał:

Czy w tego typu sytuacjach spotkaliście się z problemami dot. podobnych nazw domen ?

 

Tak. Jeśli chcesz, zarejestruj, zaparkuj i liczy zyski, ale też licz się z tym, że domenę będziesz musiał w przyszłości skasować (wersja mini) oraz zwrócić cały zarobek (wersja midi) plus odszkodowanie (wersja maxi). Jeśli domena dużo zarobi, to może warto ryzykować, ale jeśli ledwo uzbierasz na przedłużenie, to nie ma sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różnie to bywa... czasem ktoś może nawet w ramach ugody zapłacić niezłe pieniądze... ja raz tak miałem...

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×