Jump to content
koper

Opcje na własne domeny w AZ.pl

Recommended Posts

Witam,

 

sprawa wygląda następująco. Z tego co wiem zgodna z regulaminami NASKu jest praktyka zakładania opcji na własne domeny. Zdaje się też, że sporo osób to praktykuje w przypadku domen trzymanych na parkingach, które w czasie wygasania domeny zarabiają mniej niż różnica między kosztem opcji i rejestracji a kosztem przedłużenia.

W każdym razie: jakiś czas temu zarejestrowałem kilkadziesiąt opcji na własne domeny w AZ.pl, kilka z nich już zrealizowałem i przebiegało to tak, że po realizacji opcji domena wskakiwała do rezerwacji i była do zarejestrowania zdaje się za 9zł.

Dzisiaj - NIESPODZIANKA! Po realizacji opcji domena nie pojawiła się w rezerwacjach, a została w domenach zarejestrowanych i jedyna operacja jaką mogę na niej wykonać to przedłużenie (za 69/79/89zł). Fantastycznie, kupiłem opcję po to żeby przedłużyć domenę? Nie wydaje mi się. Zamierzam zrobić z tym porządek.

 

Faktem jest, że AZ dokłada do interesu jeżeli ktoś podchodzi do przedłużania w ten sposób (przy pomocy opcji). Nie jest to natomiast mój problem i skoro w momencie zakładania opcji nie było żadnych formalnych restrykcji, nie powinny być wprowadzane z powietrza, zwłaszcza w momencie kiedy niektórzy w opcje wsadzili sporo kasy.

 

 

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam,

koper

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

sprawa wygląda następująco. Z tego co wiem zgodna z regulaminami NASKu jest praktyka zakładania opcji na własne domeny. Zdaje się też, że sporo osób to praktykuje w przypadku domen trzymanych na parkingach, które w czasie wygasania domeny zarabiają mniej niż różnica między kosztem opcji i rejestracji a kosztem przedłużenia.

W każdym razie: jakiś czas temu zarejestrowałem kilkadziesiąt opcji na własne domeny w AZ.pl, kilka z nich już zrealizowałem i przebiegało to tak, że po realizacji opcji domena wskakiwała do rezerwacji i była do zarejestrowania zdaje się za 9zł.

Dzisiaj - NIESPODZIANKA! Po realizacji opcji domena nie pojawiła się w rezerwacjach, a została w domenach zarejestrowanych i jedyna operacja jaką mogę na niej wykonać to przedłużenie (za 69/79/89zł). Fantastycznie, kupiłem opcję po to żeby przedłużyć domenę? Nie wydaje mi się. Zamierzam zrobić z tym porządek.

 

Faktem jest, że AZ dokłada do interesu jeżeli ktoś podchodzi do przedłużania w ten sposób (przy pomocy opcji). Nie jest to natomiast mój problem i skoro w momencie zakładania opcji nie było żadnych formalnych restrykcji, nie powinny być wprowadzane z powietrza, zwłaszcza w momencie kiedy niektórzy w opcje wsadzili sporo kasy.

 

 

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam,

koper

 

Widac AZ tak zakombinowalo ze sprawdza abonenta domeny i abonenta opcji i w momencie kiedy to ta sama osoba to bach inna cena :)).Musieli cos zmienic w regulaminie na 300% bo by sie nie odwazyli na taki numer ;) Tak wiec jedyne wyjscie to zakladac u nich opcje na swoje domeny na "innego abonenta" i wtedy juz nie ma cudow musi byc cena 9zl .Ale to zawsze dodatkowy klopot i kombinowanie .

Ale z drugiej strony nie ma przymusu korzystania z uslug AZ jest tak konkurencja ze rynek szybko zweryfikuje takie praktyki oczywiscie jesli to co mowisz jest prawda, robie zastrzezenie bo nie sprawdzalem i nie korzystam z uslug az

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może skontaktuj się z BOK AZ.pl - być może to jakiś błąd? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuuu no tak to nie można robić...Jeśli tak właśnie mają wyglądać opcje w az.pl, to tylko na tym skorzystają inni rejestratorzy. Oj nieładnie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radze nie oszczedzac 2 zl i zakladac w Active24.pl .

Zakladalem jakis czas temu, rejestracja po opcji byla za 8.99 netto, a w regulaminie cyrograf, nie bylo innej mozliwosci.

 

Mam jeszcze kilkanascie opcji w AZ.pl i chetnie bym je sobie przeniosl do A24.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze kilkanascie opcji w AZ.pl i chetnie bym je sobie przeniosl do A24.

 

Transferuj... opcje można transferować (o ile partner sobie to zaimplementował).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Transferuj... opcje można transferować (o ile partner sobie to zaimplementował).

Skoro już został podjęty temat transferu opcji, to informuję, że można transferować opcje do Active24.pl :) Na razie tylko via email do BOK, bezpośrednio do mnie lub na PW. W późniejszym czasie zostanie też wprowadzona możliwość transferu opcji przez stronę.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilkanaście/dziesiąt opcji w AZ kupowanych jeszcze po 200 zł netto i BOK zignorował moje dwa maile z prośbą o wydanie authinfo do tych opcji, mimo że w tym samym czasie na inne maile ode mnie odpowiadali bez opóźnień.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam kilkanaście/dziesiąt opcji w AZ kupowanych jeszcze po 200 zł netto i BOK zignorował moje dwa maile z prośbą o wydanie authinfo do tych opcji, mimo że w tym samym czasie na inne maile ode mnie odpowiadali bez opóźnień.

Ktoś zapomniał dodać odpowiednie obostrzenia i ograniczenia w regulaminie i teraz jedynym sposobem jest unikanie odpowiedzi.. :) Oh my God...!

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może skontaktuj się z BOK AZ.pl - być może to jakiś błąd? :)

 

DD

 

DD: łatwiej to powiedzieć niż wykonać.

 

Dam znać jak to się skończy ;) Jak przesadzą to zwinę wszystkie domeny do innego rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy mają wyjątkową zdolność zniechęcania do siebie klientów.

 

Jestem tym szczęśliwcem, który nigdy nie korzystał z az.pl ani z domeny.pl.

Mogę wam tylko powtórzyć to co mi napisał ostatnio mój nowy rejestrator, gdy mu napisałem, że prawdopodobnie będę musiał przenieść część zarejestrowanych u niego domen w inne miejsce:

Możesz przenieść nawet wszystkie domeny gdyż nie zamierzam tworzyć żadnych sztucznych utrudnień !

 

Nie chcę by zabrzmiało to jak reklama tej firmy ale miło robi się interesy z kimś takim tym bardziej, że to nie jedyny jego plus.

Nawet jeśli istnieje taka konieczność jak wyżej opisana, to nie chce się z takiej współpracy rezygnować.

Czego i wam życzę !

Share this post


Link to post
Share on other sites
DD: łatwiej to powiedzieć niż wykonać.

O tym nie pomyślałem :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciśnie mi się na klawisze "AZ to amatorszczyzna pierwsza klasa", ale nie chcę się powtarzać po raz setny, więc tego nie napiszę ;-) szczerze współczuję, że ktokolwiek jeszcze decyduje się na korzystanie z antyusług a*.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa się wyjaśniła.

 

O dziwo odpowiedź dostałem dość szybko z programista_at_az.pl, bo tam się zwróciłem.

Odpisano mi, że to problem jakiegoś skryptu i opóźnień i że domena ląduje w liście rezerwacji po dłuższym czasie i faktycznie - już jest do rejestracji.

 

Także ciśnienie mam znowu w normie. :D

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa się wyjaśniła.

No widzisz - wystarczyło spytać u źródła :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry!

 

"Ktoś zapomniał dodać odpowiednie obostrzenia i ograniczenia w regulaminie i teraz jedynym sposobem jest unikanie odpowiedzi.. []Oh my God...!

DD "

 

Dziękuję bardzo za uprzejmą uwagę. Z pewnością uchroni wielu przed Az.pl.

Szkoda tylko, że jest to nieprawdziwie, podana publicznie informacja, przez osobę ceniącą wartości.

Ta pierwsza uwaga, o tym, że to może być błąd, była bliższa prawdy ;-).

 

"Sprawa się wyjaśniła.

O dziwo odpowiedź dostałem dość szybko z programista_at_az.pl"

 

Naprawdę dziwne ;-). Skrypt nie realizował natychmiastowo informacji z Nask, parametry zostały już powiększone. Wystarczy zapytać.

Czasem pewna grupa robi wszystko aby publicznie kogoś wychłostać, wbrew szerokiemu rynkowi.

Nie zauważa wielu zmian, uzyskanej kolejnej akredytacji domeny AT, liberalizacji zasad, topnienia cen.

Wykorzystuje każdą sytuację.

Przykro nam czytać słowa konkurencji, trochę chyba za szybko wstukane w klawiaturę.

 

Szeroki rynek zarejestrował w zeszłym miesiącu kolejne kilkanaście tysięcy domen polskich i zagranicznych.

Czytając forum, czasami zastanawiam się czy w tej samej firmie pracuję ;-)).

 

"BOK zignorował moje dwa maile z prośbą o wydanie authinfo do tych opcji, mimo że w tym samym czasie na inne maile ode mnie odpowiadali bez opóźnień".

 

Jeden z tych listów był napisany wczoraj ;-).

Kody authinfo dla opcji są jawne, dostępne na liście opcji, wystarczy kliknąć na wybraną opcję...

Pracujemy nad poprawą BOK. Bardzo zależy nam na poprawie BOK, powolutku mamy nadzieję nam się uda.

Obserwujemy wzrosty sprzedaży o kilkaset procent. Będziemy pracować na wzrost skuteczności BOK z mozołem przyjmując krytykę ;-).

 

na inne maile ode mnie odpowiadali bez opóźnień".

 

;-)

 

Wątek nie powinien trafić na forum a do BOK az.pl, została szybko udzielona przez programistę odpowiedź.

Informowałam na forum, prosząc o zgłaszanie reklamacji, próśb o wyjaśnienie, interwencje na apulkiewicz@az.pl .

Informuję wszystkich użytkowników forum, o tylko 2 listach na przestrzeni 6 ostatnich miesięcy. Forum widać jest wygodniejsze.

 

Kody authinfo dla opcji są jawne i ogólnodostępne. Nic niestety nie zakombinowaliśmy.

Nie po raz pierwszy pozostaną tylko słowa, słowa nieprzemyślane, krzywdzące:

 

"Chyba ktoś się nie wyspał...

Widac AZ tak zakombinowalo ze sprawdza abonenta domeny i abonenta opcji i w momencie kiedy to ta sama osoba to bach inna cena

Mam jeszcze kilkanascie opcji w AZ.pl i chetnie bym je sobie przeniosl do A24.

Jestem tym szczęśliwcem, który nigdy nie korzystał z az.pl

ciśnie mi się na klawisze "AZ to amatorszczyzna pierwsza klasa"

Ktoś zapomniał dodać odpowiednie obostrzenia i ograniczenia w regulaminie i teraz jedynym sposobem jest unikanie odpowiedzi.. Oh my God...!

informuję, że można transferować opcje do Active24.pl

DD"

 

 

Trochę więcej wiary w Az.pl i optymizmu życzę wszystkim ;-).

 

Ania Pulkiewicz

 

Dyrektor Az.pl

 

 

ps

 

Domainer, dziękuję za życzliwą wypowiedź z dnia 17 kwietnia, tym cytatem świadczącym o kulturze zamykam ten wątek:

 

"Szkoda mi az.pl wciąż jakieś gromy się sypią w stronę tego rejestratora a az.pl chce być najlepsze, wciąż modyfikują i zmieniają przez to zdarza im się popełniać błędy. Teraz zrobili nową wyszukiwarkę i ceny 77 gorszy. Tylko ten nie popełnia blędów kto nic nie robi a home.pl nic nie robi - ten rejestrator po prostu jest, ma wysokie ceny i ubogi panel w ktorym cieżko mi się połapać a panel az.pl to ocean możliwości. Nie wiem czemu macie problemy z BOK ja mimo częstej korespondencji nie miałem nigdy kłopotów a nawet z czatem też nie, mimo że osoby na czacie nie mają duzej wiedzy he....Az.pl zmieniło politykę 25 domen, jawnych kodów authinfo a do tego pani dyrektor odpowiada na forum na zarzuty forumowiczów kiedy wszyscy rejestratorzy oprócz active24.pl mają w nosie co tu piszemy - łącznie z Home.pl"

Edited by Anna Pulkiewicz

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Ktoś zapomniał dodać odpowiednie obostrzenia i ograniczenia w regulaminie i teraz jedynym sposobem jest unikanie odpowiedzi.. []Oh my God...!

DD "

 

Dziękuję bardzo za uprzejmą uwagę. Z pewnością uchroni wielu przed Az.pl.

Szkoda tylko, że jest to nieprawdziwie, podana publicznie informacja, przez osobę ceniącą wartości.

Ta pierwsza uwaga, o tym, że to może być błąd, była bliższa prawdy ;-).

No właśnie - moja pierwsza reakcja była chyba sprawiedliwa, wyważona i nie była krzywdząca - wręcz starałem się pomóc w pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy pisząc:

 

Może skontaktuj się z BOK AZ.pl - być może to jakiś błąd?

 

A moja druga wypowiedź pojawiła się po słowach pb:

 

"Mam kilkanaście/dziesiąt opcji w AZ kupowanych jeszcze po 200 zł netto i BOK zignorował moje dwa maile z prośbą o wydanie authinfo do tych opcji, mimo że w tym samym czasie na inne maile ode mnie odpowiadali bez opóźnień."

 

Ta wypowiedź mnie zaniepokoiła i może niepotrzebnie i zbyt pochopnie połączyłem fakty, że nagle rejestracje po opcjach zamieniają się na przedłużenia i że nie przesyłacie kodów AuthInfo na prośbę swoich Klientów. I za to przepraszam - może należało zachować większą powściągliwość! Można powiedzieć - poniosło mnie.. cóż, jestem tylko człowiekiem :D

 

No ale przy okazji spytam - czy Az.pl wydaje kody AuthInfo do założonych opcji bez żadnych dodatkowych warunków i opłat?

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

[No ale przy okazji spytam - czy Az.pl wydaje kody AuthInfo do założonych opcji bez żadnych dodatkowych warunków i opłat?]

 

Tak, Az.pl wydaje kody Authinfo do założonych opcji bez żadnych dodatkowych warunków i opłat. W celu pobrania kodu należy jedynie na liście założonych opcij kliknąć nazwę opcji.

 

[i za to przepraszam[/b] - może należało zachować większą powściągliwość! Można powiedzieć - poniosło mnie..]

 

Dziękuję.

 

Ania Pulkiewicz

Dyrektor Az.pl

Edited by Anna Pulkiewicz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, Az.pl wydaje kody Authinfo do założonych opcji bez żadnych dodatkowych warunków i opłat. W celu pobrania kodu należy jedynie na liście założonych opcij kliknąć nazwę opcji.

Ja również dziękuję za odpowiedź Pani Dyrektor :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
"BOK zignorował moje dwa maile z prośbą o wydanie authinfo do tych opcji, mimo że w tym samym czasie na inne maile ode mnie odpowiadali bez opóźnień".

 

Jeden z tych listów był napisany wczoraj ;-).

 

Otóż nie jest to prawdą. Pierwszy mail został napisany 8.04.2008, nie otrzymałem odpowiedzi. Korzystając z okazji, jako że na mail dotyczący innego tematu, wysłany 9.04, doczekał się natychmiastowej odpowiedzi, to w odpowiedzi na tę odpowiedź, nadal 9.04, napomknąłem że czekam na odpowiedź na ten poprzedni mail. Oba *te* maile zostały zignorowane. Wczoraj napisałem kolejny, będący kopią tego pierwszego. Na ten z kolei dostałem odpowiedź już dziś. Widać forum czasem jest skuteczniejszym kanałem komunikacyjnym niż BOK, przy całej mojej sympatii do Pani Dyrektor. ;-)

 

Kody authinfo dla opcji są jawne, dostępne na liście opcji, wystarczy kliknąć na wybraną opcję...

 

Tak, *teraz* tak jest, o czym właśnie dziś zostałem poinformowany (wraz z przeprosinami i informacją że poprzedni mail został „błędnie zinterpretowany”). Wcześniej tak nie było, stąd mój poprzedni mail.

 

Trochę więcej wiary w Az.pl i optymizmu życzę wszystkim ;-).

 

Ja jak najbardziej wierzę w AZ, głosowałem na tę firmę w rankingu najlepszych rejestratorów (prowadzonym na tym forum), za co oczywiście zostałem posądzony o przynależność do anonimowej grupy tajnych agentów nasłanych przez AZ. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprawa wygląda następująco. Z tego co wiem zgodna z regulaminami NASKu jest praktyka zakładania opcji na własne domeny.

 

Niestety, jest to niezgodne z pkt 4.regulaminu opcji. To, że aktualnie opcje na własne domeny są akceptowane nie oznacza, że np. po wejściu domeny w postępowanie NASK nie uzna warunków umowy za niespełnione. Zwrot pieniędzy za opcję raczej będzie małym pocieszeniem.

 

Edit: Mój brat właśnie założył opcje na moją domenę, a to niewdzięcznik! I w dodatku musiałem mu pomóc w ramach pełnomocnictwa, bo sam nie bardzo się orientuje. :D

Edited by MiKeyCo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×