Jump to content
DD

Propozycja nowych działów w Handel i Ogłoszenia

Czy jesteś za stworzeniem nowych działów w "Handel i Ogłoszenia"  

39 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za stworzeniem nowych działów w "Handel i Ogłoszenia"

    • TAK
      28
    • NIE
      5
    • Tak, ale w innej formie
      6


Recommended Posts

Zainspirowany innymi wątkami i forami zagranicznymi pomyślałem, że może warto byłoby rozważyć dodanie kilku nowych poddziałów w dziale "Handel i Ogłoszenia".

 

O co chodzi

 

Dużo jest na forum zapytań o zakup domen, sporo też ofert, ale większość funkcjonuje na zasadzie - mam takie i takie domeny, złóż ofertę - pomyślimy, zobaczymy itd.. Nie sprzyja to dokonywaniu transakcji. Sprzedawca nie może / nie umie / nie chce określić ceny. Kupującemu też ciężko złożyć sensowną ofertę i zwykle do transakcji nie dochodzi. Poza tym najczęściej oczekiwania kupującego i sprzedającego po prostu się rozmijają.

 

Dlatego proponuję utworzenie następujących poddziałów (czy jak to się tam nazywa):

 

Sprzedam domeny (do 200 zł)

Sprzedam domeny (201-1000 zł)

Sprzedam domeny (1001-5000 zł)

Sprzedam domeny (5001-10000 zł)

Sprzedam domeny (10001-20000 zł)

Sprzedam domeny (20001-50000 zł)

Sprzedam domeny (50001-100000 zł)

 

Można też (co będzie chyba lepszym rozwiązaniem) dodać jeden poddział Sprzedam domeny (określona cena) a potem poddziały do tego działu:

 

do 200 zł

201-1000 zł

itd.

 

Sprzedaży podlegałyby dowolne domeny. W opisie trzeba byłoby podać informacje o rejestratorze, AuthInfo, fakturze itd. Dodatkowo przydałyby się limity - jeden temat dziennie na każdy poddział cenowy i maksymalnie 10 domen w poście (to spowoduje przesiew gorszych domen). Na działy od 5001 zł można wprowadzić nawet ograniczenie do 3-5 domen w poście.

 

Weryfikacja takich transakcji odbywałaby się później po prostu na forum w poszczególnych wątkach. Dodatkowo jest mechanizm "Reputation" - idealnie by się tu sprawdził. Sprzedawca miałby bowiem obowiązek zgodzić się na sprzedaż domeny w zaoferowanym przez siebie przedziale cenowym. Oczywiście w przypadku odmowy nabywca opisywałby to na forum w odpowiednim wątku. Myślę, że wystawiający trzymaliby się zasad.

 

Oczywiście w ramach przedziałów cenowych sprzedawca i nabywca negocjowaliby ze sobą ostateczną cenę, ale takie przedziały na pewno ułatwiłyby negocjacje i ostateczne porozumienie co do kupna / sprzedaży. Można też założyć, że cena przedziału to cena netto w przypadku sprzedaży przez firmy i w przypadku wystawiania faktur VAT.

 

Myślę, że taka platforma sprzedaży na forum byłaby przydatna i uzupełniająca do istniejących już platform aukcyjno - transakcyjnych. Taka platforma na forum nie miałaby ograniczeń co do rejestratorów, warunków, brak dodatkowych prowizji itd. A jeśli ktoś chce zawsze będzie mógł (już po ustaleniu warunków) wystawić aukcję na Allegro dla kupującego dla potwierdzenia transakcji lub skorzystać z usług escrow, które też są już dostępne na naszym rynku.

 

Napiszcie co myślicie o tym pomyśle.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

zeby nie siac zametu i niepotrzebnie rozbudowywac forum ja bym pozostal przy podziale:

a. cena kup teraz

b. zloz oferte

 

to tak moze na poczatek ;]

Edited by rok1978

Share this post


Link to post
Share on other sites
zeby nie siac zametu i niepotrzebnie rozbudowywac forum ja bym pozostal przy podziale:

a. cena kup teraz

b. zloz oferte

Moim zdaniem jest jeden problem z tak postawionym tematem - w przypadku "złóż ofertę" nic się nie zmieni, od tego już jest dział na forum, gdzie można się ogłaszać i czekać na oferty. Niech sobie zostanie tak jak jest.

 

Co do ceny Kup Teraz - dużo trudniej jest ustalić dla większej ilości domen (a i dla mniejszej też trudno) konkretnej ceny. Natomiast opierając się na przedziałach - jest już o wiele łatwiej (przynajmniej tak mi się wydaje). Myślę, że wiele osób ma domeny, które sprzedałoby za "kilkaset złotych", ale czy to jest 200 czy 700 czy może 999 zł - to już trudno ocenić. Przedziały rozwiązałyby te problemy.

 

W ogóle jestem za wprowadzeniem tych działów tylko na próbę - jak się nie sprawdzą, to trudno i do skasowania lub modyfikacji. Myślę, że warto zaryzykować. Ale jak wszyscy stwierdzą, że to marny pomysł, to oczywiście nie ma co próbować :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem za nowymi dzialami z podkategoriami cenowymi

 

czesto jest wlasnie problem z podaniem dokladnej ceny...a jesli juz sie domena znajdzie w danym przedziale...to juz wiadomo czego sie spodziewac;)

 

no i moze jeszcze jedna kategoria...."oddam ninje za zgrzewke pifka" :D

 

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie lepszym wyjściem jest zrobienie modyfikacji dla tego działu gdzie przy dodawaniu tematu/domeny wybierało by się zakres cenowy (lista rozwijana), który nas interesuje. Informacja o tym zakresie w kolumnie na liście + możliwe sortowanie. Wydaje się idealnym rozwiązaniem. Jedynym problemem byłoby.. kto to zrobi ;-).

Edited by eprojekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie lepszym wyjściem jest zrobienie modyfikacji dla tego działu gdzie przy dodawaniu tematu/domeny wybierało by się zakres cenowy (lista rozwijana), który nas interesuje.[...]

Z drugiej strony podział na oddzielne kategorie byłby bardziej przejrzysty - jeśli ktoś miałby określony budżet - szukałby tylko w wybranej kategorii.

 

Potrzebujemy więcej opinii pozostałych Użytkowników di.pl ! :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedaży podlegałyby dowolne domeny. W opisie trzeba byłoby podać informacje o rejestratorze, AuthInfo, fakturze itd.

Fajnie sie pisze, juz wymagalismy podania cen rejestratora, daty itd ale kazdy to olewal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie widze potrzeby podawania innych informacji niz nazwa domeny i rejestrator, zawsze mozna dopytac sie jezeli ktos jest zainteresowany - a tak to tylko wiecej czytania,

srednio podoba mi sie pomysl z kategoriami cenowymi bo znowu wiecej klikania - oczywiscie pomysl sam w sobie jest dobry, ale przy wiekszej liczbie ofert - za to bardzo jestem za ograniczeniem ilosci domen w poscie i postow

jezeli wprowadzac podzialy to moze na: aukcje i reszta - czy jakos tak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie sie pisze, juz wymagalismy podania cen rejestratora, daty itd ale kazdy to olewal.

Mnie bardziej chodziło tylko o rejestratora (żeby nie trzeba było samemu sprawdzać każdej domeny), info o AuthInfo (czy dostępne czy dodatkowo płatne) oraz czy będzie faktura czy sprzedaż na umowę.

 

Ale widzę, że i tak chyba pomysł się raczej nie przyjmie, więc nie ma to większego znaczenia :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Male zainteresowanie :D poza tym jak ktos jest zainteresowany kupnem to na pewno poswieci 10 sekund na sprawdzenie whoisa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Male zainteresowanie :D poza tym jak ktos jest zainteresowany kupnem to na pewno poswieci 10 sekund na sprawdzenie whoisa ;)

Tylko czy nie lepiej byłoby, żeby te informacje podał sprzedawca raz a nie 30 potencjalnych kupców każdy z osobna? Oszczędność czasu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam ze stworzenie odpowiednich działów cenowych to dobry pomysł i ułatwi wszystkim zainteresowanym życie. Po co poświęcać czas na szukanie informacji o domenie jak sprzedający może umieścić całe inf. w poście.

Nie wiem czy jest to wykonalne, ale wydaje mi sie ze dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie szablonowego wpisu, do którego wpisujesz stałe opcje np:

 

Wchodzę do kategorii (201-1000 zł) i wypełniam

 

Nazwa domeny:............

Rejestrator:.............

AuthInfo: opcja do wyboru Tak/Nie/ewentualnie, jaki koszt

Faktura:.................

Płatności:................

Uwagi:...................

 

 

Zainteresowani mają Wszystko mam na tacy i nie musze niczego szukać i poświęcać czasu na pytania itp. rzeczy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem sondę, żeby łatwiej można było oddać swój głos. W przypadku wyboru "Tak, ale w innej formie" proszę o podanie swojej propozycji i uwag.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
no i moze jeszcze jedna kategoria...."oddam ninje za zgrzewke pifka" ;)

 

Może się okazać, że będzie to jedna z popularniejszych kategorii.

 

Poważnie.

Pomysł z przedziałami cenowymi raczej dobry. Ktoś kto ma budżet 1k nie będzie szukał ofert w przdziale np. >5k

Zrobi się trochę porządku.

 

 

zagłosowałem :D

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za stworzeniem działów podanych przez DD.

 

Możnaby stworzyć w tej kategorii również dział "Aukcje DI".

Jest kilka osób, które wystawiają swoją domenę na aukcji DI, ale ginie ona wśród wielu innych ofert oraz aukcji w innyh serwisach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy jest to wykonalne, ale wydaje mi sie ze dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie szablonowego wpisu, do którego wpisujesz stałe opcje np:

 

Wchodzę do kategorii (201-1000 zł) i wypełniam

[...]

Tak - taki standardowy szablon byłby bardzo pomocny i ułatwiłby życie zarówno sprzedającym jak i kupującym. Jeśli domen byłoby np. 10 i każda miałaby takie same parametry (AuthInfo, rejestrator itd.) wtedy wystarczyłaby informacja 1 raz i lista domen do tego.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak - taki standardowy szablon byłby bardzo pomocny i ułatwiłby życie zarówno sprzedającym jak i kupującym. Jeśli domen byłoby np. 10 i każda miałaby takie same parametry (AuthInfo, rejestrator itd.) wtedy wystarczyłaby informacja 1 raz i lista domen do tego.

 

DD

To jest dobre i można rozważyć.

Da się tak DawPi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formularz > zdecydowanie tak, na tym oprzeć wszystko

 

Kupno > zdecydowanie tak samo jak Sprzedaż, wymóg podania przedziału, za dużo zamieszania jest w dziale Kupno

 

Informacje o domenie:

nazwa, rejestrator, kod auth-info, forma płatności

 

Działy dla każdej kategorii cenowej > idea ciekawa > aktualnie za mało ofert, za dużo klikania > w przyszłości może

może lepiej > wybieramy w formularzu przedział > w nazwie tematu, na początku pojawia się przedział [100-200 zł]

[100-200zł] Sprzedam 10 domen - turystyka

 

W nazwie tematu: obowiązkowo liczba domen i branża, może być też wybór: różne

Jak 1-2 domeny to nazwy domen w temacie, jak więcej to ilość i branża

 

Zostawienie oddzielnego działu > bez deklaracji przedziału cenowego, jeżeli ktoś nie chce określać > rynek zweryfikuje

 

Czyli mamy:

Sprzedaż z ceną

Sprzedaż bez ceny

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Zostawienie oddzielnego działu > bez deklaracji przedziału cenowego, jeżeli ktoś nie chce określać > rynek zweryfikuje

 

Czyli mamy:

Sprzedaż z ceną

Sprzedaż bez ceny

Dobre propozycje z tematami itd. Ale pozostawienie przedziału "Sprzedaż bez ceny" trochę się obawiam - większość ofert (z lenistwa) może tam wylądować. A tak będzie większa mobilizacja. Zresztą luźne tematy sprzedaży domen bez limitów cały czas będzie przecież można zakładać, ale nie w tej części forum. Takie moje zdanie na ten temat ;) Po prostu całą ideą tych przedziałów są właśnie.. przedziały :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, tylko co w przypadku, gdy reklamujemy domenę, która jest na aukcji np. na dropped, nie wiemy za ile może zostać sprzedana, więc może oddzielny dział z informacjami o aukcjach.

 

Inna sprawa: na NamePros, są linki reklamujące sprzedaż domen, nie w tematach, ale jak linki google, po prawej stronie, forum może też coś takiego wprowadzić i zarabiać na reklamie aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się, tylko co w przypadku, gdy reklamujemy domenę, która jest na aukcji np. na dropped, nie wiemy za ile może zostać sprzedana, więc może oddzielny dział z informacjami o aukcjach.

Jak ktoś jest zainteresowany zakupem przez dropped.pl, to niech tam zajrzy ;) Nie ma co spamować forum takimi ofertami. Ewentualnie może oddzielny dział na aukcje di.pl, allegro.pl i dropped.pl nie byłby głupim pomysłem ;)

 

Inna sprawa: na NamePros, są linki reklamujące sprzedaż domen, nie w tematach, ale jak linki google, po prawej stronie, forum może też coś takiego wprowadzić i zarabiać na reklamie aukcji.

Niech Admini forum zadecydują o takiej opcji :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×