Jump to content
DD

Propozycja nowych działów w Handel i Ogłoszenia

Czy jesteś za stworzeniem nowych działów w "Handel i Ogłoszenia"  

39 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za stworzeniem nowych działów w "Handel i Ogłoszenia"

    • TAK
      28
    • NIE
      5
    • Tak, ale w innej formie
      6


Recommended Posts

Łącznie oddano tylko 26 głosów.. widać, że nie wszystkich obchodzi ten dział, choć w sumie postujących w Handel i Ogłoszenia jest raczej sporo.

 

Aż 92.31% osób opowiedziało się za wprowadzeniem zmian.

 

Co dalej robimy z tym fantem? Czekamy aż wypowie się więcej osób (raczej nikłe szanse) czy wdrażamy zmiany?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Łącznie oddano tylko 26 głosów.. widać, że nie wszystkich obchodzi ten dział, choć w sumie postujących w Handel i Ogłoszenia jest raczej sporo.

 

Aż 92.31% osób opowiedziało się za wprowadzeniem zmian.

 

Co dalej robimy z tym fantem? Czekamy aż wypowie się więcej osób (raczej nikłe szanse) czy wdrażamy zmiany?

 

DD

 

czasu bylo wystarczajaco duzo na zabranie glosu

 

zmiany nie sa po mojej mysli, ale "głos ludu jest głosem bożym"

jezeli ktos chce podjac sie wprowadzania zmian to nie ma na co czekac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że co prawda jest dużo ruchu w dziale ogłoszeń, ale nie przekłada się to na realną sprzedaż. Więc dążenie do jak największej efektywności tego działu ma swoje uzasadnienie. Raczej nie ma co liczyć, że dzięki temu działowi uda się komuś sprzedawać domeny za duże pieniądze, to jest bardziej rynek kupujących. W związku z tym można pójść dalej, na forach, o których była mowa na początku tematu, są działy złóż ofertę, i działy z konkretną ceną domen, podzielone dla porządku wg przedziałów, ale tylko ze względu na dużą liczbę ofert.

 

Głównie chodzi o to, że podane są tam konkretne ceny domen, a nie ich przedziały. Więc może zamiast przedziałów, po prostu niech będzie podawana konkretna cena. Nazwa domeny i cena byłaby podawana w tytule tematu. Może przy takiej formie prezentacji ofert, będzie zawieranych więcej transakcji. Jak sądzę, taka była intencja tego tematu, więc ceny domen mogłyby być różne, ale określone. Ewentualnie można rozważyć drugi dział w rodzaju złóż ofertę, jeżeli okaże sie niezbędny. Czyli podział nie wg rodzaju domeny, zagraniczna, polska, tylko jak zostało zaproponowane dział z podaną ceną dla porządku podzielony na przedziały oraz dział złóż ofertę, jak potrzebny, aby był porządek. Jeżeli jest więcej domen, to przedział cenowy w tytule plus branża domen.

 

Dobrym zwyczajem z innych forów jest podawanie w temacie, że doszło do transakcji, bez szczegółów, tylko, że sprzedane, jest to reklama działu i zachęta do umieszczania ofert.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że co prawda jest dużo ruchu w dziale ogłoszeń, ale nie przekłada się to na realną sprzedaż. Więc dążenie do jak największej efektywności tego działu ma swoje uzasadnienie. Raczej nie ma co liczyć, że dzięki temu działowi uda się komuś sprzedawać domeny za duże pieniądze, to jest raczej rynek kupujących.

Zgoda.

 

W związku z tym można pójść dalej, na forach, o których była mowa na początku tematu, są działy złóż ofertę, i działy z konkretną ceną domen, podzielone dla porządku wg przedziałów. Ale chodzi o to, że podane są tam konkretne ceny domen, a nie ich przedziały. Więc może zamiast przedziałów, po prostu niech będzie podawana konkretna cena.

Wydaje mi się, że podanie konkretnej ceny może znacznie utrudnić niektórym sprzedawcom zadanie :blush: Z jednej strony masz rację, ale z drugiej te przedziały mają jednak ułatwić zadanie sprzedawcom. Nie wiem czy to się sprawdzi. Można myślę przenieść jeszcze jeden zwyczaj z forów zagranicznych - chodzi mi o tzw. "bin price", czyli po Polsku cena "Kup teraz". Cena ta określa oczekiwania sprzedawcy, co do ceny - po zaoferowaniu jej sprzedawca nie powinien odmówić sprzedaży domeny. Ta cena jednak nie wyklucza negocjacji i sprzedawca może zgodzić się też na mniejszą kwotę, jeśli tak postanowi (mogą być np. jakieś dodatkowe warunki, które go to tego skłonią). Może to byłoby rozwiązanie.

 

Nazwa domeny i cena w tytule tematu. Jeżeli jest więcej domen, to przedział cenowy plus branża domen. Dobrym zwyczajem z innych forów jest podawanie w temacie, że doszło do transakcji, bez szczegółów, tylko, że sprzedane, jest to reklama działu i zachęta do umieszczania ofert.

Słusznie. Skoro będą już podawane przedziały to chyba nie zaszkodzi też informacja za ile konkretnie została sprzedana domena (oczywiście, jeśli któraś ze stron nie będzie chciała ujawnić informacji, to nie będzie to wymagane). Ale tak jak mówię - i tak będą przedziały, więc cena sprzedaży nie będzie jaką wielką tajemnicą. No może oprócz przedziałów 20001-50000 zł i 50001-100000 zł :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do Administracji i DawPi - da się technicznie te działy zrobić? :blush: W ogóle chcecie je dodać, bo w końcu decyzja należy do Was :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

te podziały cenowe są troszeczkę bez sensu, ponieważ ktoś wystawi domenę w przedziale od 0 do 200 zł (np. aukcja di.pl) wystawi ją tam od np 150zł(licytacja), a jeśli będą zainteresowani i cena przekroczy 200zł to co zostanie przeniesiona taka aukcja do działu od 200 do 400zł? :|

 

Na moje ciekawe działy by były:

aukcje spoza forum (np. allegro dropped itp)

aukcje na forum

 

Pozdro :blush:

Edited by haker_k

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na moje ciekawe działy by były:

aukcje spoza forum (np. allegro dropped itp)

aukcje na forum

 

Dokładnie, też własnie proponowałem dodać dział Aukcje DI i uważam, że byłby on dobrym uzupełnieniem działów proponowanych przez DD

 

Aukcje DI

Aucje inne

Przedziały cenowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można dodać dział Aukcji DI - faktycznie byłby to dobry pomysł, bo obecnie te aukcje odbywają się w innych wątkach, giną w tłumie innych ofert itd. Ale uważam, że jeśli aukcja, to już domena nie byłaby umieszczana w przedziale cenowym, bo wiadomo, że aukcja rządzi się swoimi - zupełnie odmiennymi prawami :blush:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najważniejsze aby podjąć konkretne i przemyślane kroki i nie zwlekać za długo ponieważ ten dobry pomysł zginie jak inne...

 

W oczekiwaniu na decyzje wystawiłem kilka domen do sprzedaży z formularzem jaki moim zdaniem jest odpowiedni. Oczywiście ilość domen to kwestia umowna:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=12135

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najważniejsze aby podjąć konkretne i przemyślane kroki i nie zwlekać za długo ponieważ ten dobry pomysł zginie jak inne...

 

W oczekiwaniu na decyzje wystawiłem kilka domen do sprzedaży z formularzem jaki moim zdaniem jest odpowiedni. Oczywiście ilość domen to kwestia umowna:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=12135

Bardzo fajna oferta :lol: W sumie to już coś namacalnego i widać mniej więcej jak to wygląda - mnie się podoba :blush:

 

Ten punkt bym trochę zmienił, zamiast AuthInfo: Tak dałbym AuthInfo: bezpłatnie lub AuthInfo: opłata 50 zł itd. Jakoś trzeba to uszczegółowić, bo to że domena ma AuthInfo jest jakby bezsprzeczne ;)

 

P.S Tak jak pisałem - konkretna lub przybliżona cena sprzedaży bardzo zachęca do kupna, dlatego ja zaraz wysyłam pierwsze zapytanie w sprawie Twoich domen ;) Zdaje się, że ten mechanizm naprawdę działa ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten punkt bym trochę zmienił, zamiast AuthInfo: Tak dałbym AuthInfo: bezpłatnie lub AuthInfo: opłata 50 zł itd. Jakoś trzeba to uszczegółowić, bo to że domena ma AuthInfo jest jakby bezsprzeczne :blush:

 

DD

 

Zdecydowanie - bezpłatnie lub dana kwota jest bardziej na miejscu. Poprawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×