Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Złapane.pl - Ogłoszenia

Recommended Posts

Z przykrością informuję, że w związku z moim zwolnieniem lekarskim do końca tygodnia (pierwszym od ładnych paru lat, chyba za dużo pracuję...) mogą wystąpić opóźnienia w obsłudze aukcji oraz akceptowaniu nowych rejestracji, za co z góry przepraszam.

 

A na osłodę... szkują się zmiany, mam nadzieję, że już po weekendzie majowym:

– zwyczajne aukcje będą startować od 20 zł (a nie, jak było pierwotnie planowane, od 50 zł),

– pojawią się, wzorem dropped ;-), domeny premium (z opcji), startujące od 50 zł,

– pojawią się aukcje domen należących do osób spoza serwisu (tylko przyzwoite domeny, tylko sprawdzeni sprzedawcy! zawsze z authinfo :-),

– zmieni się domyślny czas trwania aukcji (na jaki? ankieta jeszcze nie rozstrzygnięta, ale zapewne na 3 dni),

– najprawdopodobniej nicki licytujących będą domyślnie ukryte,

– kilka zmian w regulaminie, głównie związanych z powyższymi rzeczami. :-)

 

Drobne usprawnienia i poprawki pojawiają się cały czas (wiem, wiem, niektóre czekają na swoją kolej), więc nawet o nich nie informuję. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetnie :D Czekam na fakture.

 

Gratuluję, przeszedłeś do historii. ;-)

 

A co do faktury – czekasz na pro-formę? Nie przewidziałem wysyłania faktur pro-forma, po prostu czekam na wpłatę, a potem przekazuję domenę i wysyłam fakturę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprasza się użytkowników serwisu o sprawdzenie w ustawieniach (pozycja „moje dane” w menu) czy zaznaczony jest kwadracik „Informuj mnie o zakończeniu aukcji oraz przebiciu mojej oferty”. Brak zaznaczenia może powodować niewysłanie maila po zakończeniu aukcji, w którym jest m.in. numer konta. Problem może dotyczyć przede wszystkim użytkowników zarejestrowanych pierwszego dnia, kiedy to przez chwilę opcja była domyślnie przy rejestracji wyłączona (jeszcze tego samego dnia ustawienie domyślne zostało zmienione na włączoną). Wszyscy, którzy wygrali aukcję a nie dostali maila proszeni są o kontakt mailowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiany, zmiany, zmiany! :-)

 

Od dziś ostatecznie będą wprowadzone następujące zmiany (część z nich już nieformalnie funkcjonowała):

– aukcje będą trwały trzy dni,

– aukcje będą się zaczynać i kończyć wieczorem (najczęściej między 19. a 22.),

– aukcje NIE będą kończyć się w weekendy (na pewno nie sobota-niedziela, może także piątek?) :-),

– nicki licytujących będą ukryte.

 

Zmiany dotyczą oczywiście *domyślnych* parametrów, które mogą być przy niektórych aukcjach inne. Ale to będą wyjątki, o ile w ogóle będą. :-)

Zmiany nie obejmują wystawionych już domen, a dopiero te wystawiane od dziś.

 

Wczoraj zmienił się też rergulamin serwisu (został dostosowany do nowych/planowanych funkcji) oraz została dodana polityka prywatności.

 

Oczywiście na bieżąco wprowadzane są też poprawki zauważonych lub zgłoszonych błędów oraz drobne usprawnienia serwisu. Mam nadzieję, że te szczegóły są widoczne i czynią korzystanie z aukcji przyjemniejszym. ;-)

 

To na razie bez zmian:

– aukcje nadal startują od 10 zł :-),

– aukcje użytkowników nadal będą pojawiać się tylko testowo.

 

Już niedługo:

– jasne zasady i prowizje dla aukcji użytkowników (jeszcze w tym tygodniu),

– minipanel do obsługi domen: lista wygranych domen wraz z ceną, możliwość zmiany NS i pobrania authinfo (do końca miesiąca),

– więcej aukcji premium (domeny zarejestrowane z opcji).

 

Chętnie usłyszę wszelkie uwagi. :-) Szczególnie uważnie będziemy obserwować reakcje na ukrycie nicków licytujących, ponieważ głosowanie dotyczące tej funkcjonalności nie było jednoznaczne (obecnie 25:21), silne argumenty są zarówno za jak i przeciw, a więc w razie zawirowań wokół tej funkcji jawność nicków może zostać przywrócona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
– jasne zasady i prowizje dla aukcji użytkowników (jeszcze w tym tygodniu),

 

Zgodnie z zapowiedzią, wyrobiłem się w tamtym tygodniu, ale ogłaszam to na forum już w nowym (po północy). :-)

Szczegóły: http://zlapane.pl/static.php?name=aukcjeuytkownikw

 

Wszelkie uwagi mile widziane (w temacie dot. aukcji użytkowników lub na mail).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś kolejna porcja usprawnień serwisu, m.in.

– aukcje obserwowane są wyróżnione na liście aukcji,

– aukcje z poszczególnych dni są od siebie oddzielone przerywaną kreską,

– informacja o aktualizacji opisu danej aukcji (dla obserwujących),

– poprawione kodowanie maili,

i kilka innych, bardziej kosmetycznych. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ważna informacja!

 

W związku z trwającymi mistrzostwami Euro 2008 postanowiłem, że aukcje nie będą się kończyć w dniach gdy gra drużyna Polski, czyli: 8.06, 12.06, 16.06, a także 19/20.06, 25.06 i 29.06. Dzięki temu, drodzy użytkownicy, nie musicie się martwić że przegapicie jakąkolwiek aukcję oglądając mecze naszej reprezentacji i świętując zwycięstwo po każdym z nich. ;-)

 

In other news:

 

Zapraszam do korzystania z nowo uruchomionej funkcjonalności przechwytywania domen na zlecenie użytkowników (pierwsza z domen zamówionych przez jednego z użytkowników została przechwycona już dziś :-), a wszystkich którzy chcą otrzymywać faktury na inne dane niż rejestrują domeny zachęcam do wypełnienia nowo dodanej części formularza z tymi właśnie danymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis jest chwilowo nieaktywny w związku z wykrytym błędem (dziękujemy za zgłoszenie!). Jeśli nie uda się przywrócić pełnej funkcjonalności w ciągu najbliższych godzin, trwające aukcje zostaną przedłużone. Za utrudnienia przepraszamy.

 

[edit] Obecnie aktywne są wszystkie funkcje serwisu poza edycją danych użytkownika. To ostatnie będzie przywrócone tak szybko jak to możliwe.

 

[edit2] Wszystkie funkcjonalności zostały przywrócone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniach 16-19 czerwca *być może* będę miał ograniczony dostęp do sieci, w związku z czym może być utrudniony kontakt w sprawach dotyczących serwisu oraz w rejestracji domen. Ale przerwy w działaniu strony nie przewiduję. Domeny które wciąż oczekują na opłacenie, a których rezerwacja kończy się przed 20.06 zostaną tymczasowo zarejestrowane na operatora serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wróciłem i nadrabiam zaległości. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, którzy słali mi ponaglające i/lub pełne oburzenia maile. ;-) Następnym razem wezmę do bagażnika wiadro internetu, będzie jak znalazł gdy hotspot padnie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam iPlusa - zawsze zabieram modem gdy gdzieś jadę :o Przydaje się też jako backup gdy pada Internet w domu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mała aktualizacja ogłoszeń...

 

Złapane.pl wzbogaciło się o kilka usprawnień i wiele poprawek funkcjonalności. Najważniejsze to:

– poprawiona lista aukcji archiwalnych (sortowanie, wyszukiwanie),

– nowa opcja w panelu – domeny do opłacenia (niestety nie biorę udziału w aukcjach, więc nie mogłem przetestować, ale ufam że działa ;)),

– usprawniona obsługa przechwytywania domen (chociaż wizualnie nic się nie zmieniło),

– poprawiony błąd przy odzyskiwaniu hasła i inne drobne błędy w mailach,

– kilka innych drobnych zmian.

 

Już niedługo kolejne zmiany, w tym wygodna obsługa aukcji użytkowników. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś kolejna porcja zmian. :-)

 

Najważniejsze zmiany dotyczą aukcji użytkowników, a oprócz nich:

– informacja o terminie opłat, mail przypominający na 24h przed terminem oraz inne poprawki w zakładce 'do opłacenia',

– bezwzględne egzekwowanie pięciodniowego terminu opłacenia domeny; po tym terminie okres kwarantanny (3 dni), kiedy będzie można 'odzyskać' domenę za 200% końcowej kwoty aukcji, a po tym czasie przepadek domeny,

– domeny przechwycone na zlecenie są również uwzględnione na liście domen do opłacenia,

– nowy favicon ;-)

 

Więcej o zmianach dotyczących aukcji użytkowników zamieściłem tutaj:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=12090...amp;#entry97582

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informuję, że z dniem dzisiejszym zostają zdjęte ograniczenia co do daty rejestracji i wygaśnięcia domen wystawianych na aukcję przez użytkowników. Obie daty są widoczne na stronie aukcji, więc ograniczenia stały się w zasadzie zbędne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprzejmie informuję, że aukcja świeżo złapanej, trzyliterowej domeny bez niepożądanych znaków ;-) atg.pl, oraz kilka aukcji domen użytkowników które ruszą o 22:00 i również kończą się 23.12.2008 to ostatnie aukcje domen w tym roku. Mając na uwadze świąteczno-noworoczny wypoczynek użytkowników postanowiłem zawiesić aukcje do 4.01.2009 włącznie, za to od poniedziałku, 5.01.2009, aukcje ruszą pełną parą i znajdą się na nich m.in. domeny przechwycone w okresie „pauzy” (nie dotyczy domen zamówionych przez jednego tylko użytkownika, ale i w tych przypadkach terminy płatności mogą zostać wydłużone na życzenie).

 

Życzymy wesołych świąt, niezapomnianego sylwestra, no i miłego odpoczynku od aukcji domen. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uprzejmie informuję, że aukcja świeżo złapanej, trzyliterowej domeny bez niepożądanych znaków ;-) atg.pl, oraz kilka aukcji domen użytkowników które ruszą o 22:00 i również kończą się 23.12.2008 to ostatnie aukcje domen w tym roku. Mając na uwadze świąteczno-noworoczny wypoczynek użytkowników postanowiłem zawiesić aukcje do 4.01.2009 włącznie, za to od poniedziałku, 5.01.2009, aukcje ruszą pełną parą i znajdą się na nich m.in. domeny przechwycone w okresie „pauzy” (nie dotyczy domen zamówionych przez jednego tylko użytkownika, ale i w tych przypadkach terminy płatności mogą zostać wydłużone na życzenie).

 

Życzymy wesołych świąt, niezapomnianego sylwestra, no i miłego odpoczynku od aukcji domen. :)

Troszkę żal.pl chwalić się, że wkońcu złapałeś 3-literówkę, gdy 95% łapie Dropped... (sorry za szczerość), pozatym ja nie widzę potrzeby "odpoczynku" - wystarczyło wydłużyć czas aukcji, żeby kończyły się w nowym roku, a każdy by licytował w święta - gdy ma wolne w pracy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troszkę żal.pl chwalić się, że wkońcu złapałeś 3-literówkę, gdy 95% łapie Dropped... (sorry za szczerość)

 

Bo dropped ma opcje na 95% spadających trzyliterówek? ;-)

 

, pozatym ja nie widzę potrzeby "odpoczynku" - wystarczyło wydłużyć czas aukcji, żeby kończyły się w nowym roku, a każdy by licytował w święta - gdy ma wolne w pracy :)

 

Uhm, a ja kiedy miałbym wolne od pracy, między wystawianiem aukcji? :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troszkę żal.pl chwalić się, że wkońcu złapałeś 3-literówkę, gdy 95% łapie Dropped... (sorry za szczerość), pozatym ja nie widzę potrzeby "odpoczynku" - wystarczyło wydłużyć czas aukcji, żeby kończyły się w nowym roku, a każdy by licytował w święta - gdy ma wolne w pracy :)

A ja nie wiem co to za jakiś żal.pl i jakaś drętwa gadka o chwaleniu się :) Po prostu poinformował że taka i taka aukcja będzie wtedy i wtedy. Po co potem odpowiadać na pytania "a kiedy aukcja przechwyconej domeny?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajnie gdyby tylko nie to że domena którą rzekomo złapane.pl mi przechwyciło (lecz dostałem emaila że więcej osób było nią zainteresowanych to trafi na aukcję) trafiła na publiczną aukcję zamiast na prywatną ;| ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
fajnie gdyby tylko nie to że domena którą rzekomo złapane.pl mi przechwyciło (lecz dostałem emaila że więcej osób było nią zainteresowanych to trafi na aukcję) trafiła na publiczną aukcję zamiast na prywatną ;| ;]

Coś sie zmienilo? myslalem ze wszystkie na publiczną lądują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×