Jump to content
FlashT

Artykuł 13 a indeksowanie w Google

Recommended Posts

Już 5 lipca wszystko się rozstrzygnie... czy Artykuł 13 wejdzie w życie. Chyba każdy wie o co chodzi i nie trzeba przedstawiać tematu. Ale zastanawia mnie jedna rzecz... kogo to będzie dotyczyło? Mam na myśli... czy obowiązek podatku od linków będzie ciążył na tych linkach, które prowadzą do serwisów w EU, czy raczej ze strony użytkownika z EU. To trochę istotna informacja. Może trochę uproszczę pytanie... czy jeśli mój serwis będzie hostowany na Biegunie Południowym, to czy w ogóle problem artykułu 13 będzie mnie oraz Google w stosunku do mnie dotyczył?

 

Pytanie głównie dotyczy indeksowania moich własnych autorskich treści w Google. Choć samo to, czy jeśli serwis jest poza EU i czy może wtedy sobie linkować co chce z EU bez żadnych konsekwencji również jest dość ciekawe.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję poszukać na google "article 13" albo "EU link tax"

 

W skrócie... Google będzie musiało płacić serwisom za to, że linkuje do nich. Czyli efektywnie po prostu przestanie linkować... albo w Google Europe, albo do stron, które są hostowane w Europie. Tego właśnie dotyczy pytanie. Możliwe, że w jeden dzień znikną wszystkie zaplecza oraz wszystkie mniejsze serwisy przestaną istnieć poprzez brak bezpośredniego ruchu. To też dobra wiadomość dla właścicieli literówek do serwisów, które mają wejścia bezpośrednie. Mogą stać się na wagę złota.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie małe sprostowanie... chodziło o Artykuł 11... ale 13 jest z nim ściśle powiązany. Lobbing dużych firm, żeby zabić te mniejsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GDPR / RODO :-)

 

https://www.journalnow.com/news/local/man-accused-of-racism-no-longer-employed-by-sonoco-after/article_081feb9a-4f15-53be-a4ae-dd91b4e43e26.html

 

 

Cytuj

 

451: Unavailable due to legal reasons

We recognize you are attempting to access this website from a country belonging to the European Economic Area (EEA) including the EU which enforces the General Data Protection Regulation (GDPR) and therefore access cannot be granted at this time. For any issues, contact contact@wsjournal.com or call 336-727-7211.

 

 

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×