Jump to content
Sign in to follow this  
lukaszet

Domena niedozwolona ?

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Znalazlem wczoraj atrakcyjne typo pewnej baaardzo znanej korporacji (w domenie narodowej, jednego z wiekszych europejskich krajow). I tak:

-wszystkie polskie serwisy umozliwiajace rejestracje w tej domenie informuja mnie, ze nazwa jest juz zajeta

-5 zagranicznych serwisow na ktorych sprawdzalem dostepnosc pokazuje, ze jest ona wolna

-Narodowy Rejestrator przy probie rejestracji informuje mnie, ze "domena jest zabroniona"

 

Spotkal sie ktos z podobna sytuacja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak, spotkałem się z taką sytuacją - wwwebay.es. rejestrator, u którego rejestrowałem .es'y pokazywał, że domena jest wolna, więc zamówiłem, opłaciłem i myślałem, że domena będzie moja. wtedy jednak otrzymałem informację, że domena jest zabroniona do rejestracji i kasę mi zwrócono. eurodns.com nie pokazuje ani, że domena jest zajęta, ani że jest wolna, nic nie pokazuje :-) ale jak sobie sprawdzisz na nic.es to otrzymasz info "Dominio prohibido" :-)

prawdopodobnie z Twoją domeną jest tak samo, po prostu jest zabroniona do rejestracji..

 

do moda: czy to aby dobry dział dla tego tematu?

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z czymś podobnym przy próbie rejestracji domeny irlandzkiej.

Dopiero później przeczytałem o ograniczeniach jakie one posiadają.

Może domena, którą chcesz zarejestrować też jest obłożona podobnymi rekstrykcjami ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokladnie domenator... dominio prohibido :D a domena o ktorej mowa to wwwgoogle.es. Rozumiem, ze Hiszpania dysponuje narzedziem prawnym umozliwiajacym zakazanie rejestracji pewnych domen.

Tak BTW przy szukaniu firm umozliwiajacych rejestracje *.ES trafilem na domainhost.pl. Przyjrzalem sie troche tej "firmie" i na 99% to firma-krzak. Wczoraj wyslalem maila z zapytaniem i jak na razie brak odpowiedzi. Ponadto brak jakiegokolwiek numeru telefonu na stronie. Zadzwonilem wiec pod numer ktory znalazlem w WHOIS, oczywiscie numer nieprawdziwy. Rejestracja domen *PL bez partnerstwa z NASK? Firma z Bialegostoku, a wplaty paypal trafiaja za granice. Na stronie jest mnostwo niescislosci...

Co myslicie o tym? Gdzie zglasza sie takie kwiatki? ;)

 

Pozdrawiam.

 

LZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiscie firma niemiecka moze miec przedstawicielstwo w Polsce, ale zeby zadnego telefonu?

 

poza tym na polskiej stronie domainhost.pl jest napisane:

 

domainnameregistrar

Ollenhauer Str.104

13403 Berlin, Niemcy

 

 

a mi niemiecki google pokazuje, ze pod tym adresem w Berlinie jest:

 

recreate domainmarketing

Ollenhauer Str.104

13403 Berlin

angebot@wedding-planer.de

 

i to bez wymaganych prawnie danych dotyczacych firmy

 

http://www.wedding-planer.de/kontakt.html

http://www.websitewiki.de/Recreate.de

 

a strona recreate.de nie wchodzi

 

 

wiec raczej to krzak jakis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×