Jump to content
trzeźwy

Gdzie bezpiecznie sprawdzać domeny?

Recommended Posts

Wybaczcie, że odświeżam temat, ale znalazłem ciekawy artykuł

na ten temat tutaj:

http://techfox.pl/porady/jak-bezpiecznie-s...zed-rejestracja

 

Błagam, nie popadajmy w paranoje. To się nazywa mania prześladowcza i można to już leczyć :P

 

Żeby nie było OT sam miałem jeden przypadek kiedy to "zarezerwowałem" sobie domenę .com :P u pewnego nie cieszącego się zbyt dobrą sławą rejestratora, po czym dwa dni później ją opłaciłem i okazało się, że została ona o dziwo zarejestrowana u innego rejestratora (dodam, że byłby to cudowny zbieg okoliczności gdyby ktoś wpadł na ten sam pomysł bo nie była to generyczna domena). Takie sytuacje mogą się zdarzać, jednak wątpię aby komuś chciało się przeczesywać setki tysięcy (jeśli nie miliony) sprawdzanych codziennie we whois domen po to aby znaleźć kilka perełek, które będą się nadawały do rejestracji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

trzeba sobie uświadomić jedno; wałki były, są i będą - tam gdzie są pieniądze tam nie ma sentymentów, pytanie tylko o jaką stawkę toczy się gra, ile trzeba zaangazować pracy i środków i jak to się ma do ewentualnych zysków. Dla mnie to tak jak powiedział bartxx86 podpada pod jednostkę chorobową :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na home.pl nigdy nie miałem problemów, można spokojnie sprawdzać bez ryzyka, że ktoś od firmy śledzi logi i coś podchwyci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na home.pl nigdy nie miałem problemów, można spokojnie sprawdzać bez ryzyka, że ktoś od firmy śledzi logi i coś podchwyci.

 

własnie na home cos takiego mi się zdarzyło

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja również miałem taką sytuację, ale zakładam, że to przypadek.

 

Ja miałem taką sytuację z domeny.pl za czasów początków przygody z domenami. I nie wierzę, że to był przypadek...

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostępność od dłuższego czasu sprawdzałem na domeny.tv, nie było problemów.

 

Z reguły dostępność sprawdzam z konsoli ale zdarza mi się również korzystać ze wspomnianego serwisu - potwierdzam, bez jakichkolwiek problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem jakiś czas temu podobny przypadek. Ok. 1 w nocy na nazwa.pl znalazłem włamanie.pl - była wolna. Dość wcześnie rano chciałem ją zarejestrować, ale była już zarezerwowana. Nie sądziłem że inni też takie sytuacje mieli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, że została mi "podebrana" dość abstrakcyjna domena, którą sprawdzałem w sierpniu tego roku w nazwa.pl. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś by wpadł na taką nazwę (nie jest to ani poprawne słowo ani zlepek poprawnych słów), i to kilka dni po tym jak sprawdzałem jej dostępność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

myslalem ze ten problem sam sie rozwiaze i juz nikt nie bedzie tu pisal

zdajac sobie sprawe z tego ze nie jest sie jedynym poszukiwaczem wolnych domen nalezy chyba dzialac a nie plakac

jak wspomnieli juz wczesniej znacznie bardziej doswiadczeni zyciowo ludzie nalezy po prostu wrzucic sobie w rejestracje domenke przespac sie z tematem cale dwa tygodnie i zdecydowac

jezeli natomiast spisujemy je sobie w swoim magicznym notesie i liczymy ze nikt inny na taki lub podobny pomysl nie wpadnie no coz

albo tak zle oceniamy konkurencje albo tak wysoko oceniamy swoj spryt

jak widac po postach tu umieszczanych ocena przeciwnika i/lub samoocena jest co najmniej bledna ;)

jezeli kogos nie stac na rejestracje domeny po okresie rezerwacji to ostatnia (bzdurna) rzecza jaka powinno sie robic to oczerniac wszystkich dookola o "zlo" jakie nam zostalo

zastanowcie sie zanim napiszecie o "skradzionej", "podebranej" domenie nastepnym razem bo zachowanie niektorych jest troszku hmmm dziecinne ;)

pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

O co chodzi z tym "okresem rezerwacji"? Zamawiam to dostaje fakturę pro forma, rozumiem, że dopóki jej nie opłacę i rejestrator jej dla mnie nie zarejestruje to w dalszym ciągu ktoś inny może sobie ją zamówić?

 

A temat jest wg mnie jak najbardziej zasadny. Jeżeli po stronie rejestratora ktoś śledzi co ludzie sprawdzają to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten ktoś rejestrował daną domenę parę sekund przed nami w sytuacji gdy chcemy ją zarejestrować natychmiast po sprawdzeniu. Innymi słowy - jeżeli usuniemy tą granicę zaufania to nie ma już nic co skutecznie chroni kupujących domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sprawdzam na dropped. Nawet do głowy mi nie przyszło że rejestratorzy płacą za etat czyli ok 2000zł brutto(przykładowo) żeby przeglądać nasze nindże...

Share this post


Link to post
Share on other sites
O co chodzi z tym "okresem rezerwacji"? Zamawiam to dostaje fakturę pro forma, rozumiem, że dopóki jej nie opłacę i rejestrator jej dla mnie nie zarejestruje to w dalszym ciągu ktoś inny może sobie ją zamówić?

 

Domena .pl po rezerwacji jest blokowana na 14 dni w rejestrze i nikt inny nie może zamówić takiej domeny, może ją w tym czasie zarejestrować tylko ten abonent, który dokonał rezerwacji. U rejestratora taka zarezerwowana domena pokaże się w czasie tych 14 dni tak jakby była zajęta.

 

Ja sprawdzam na dropped. Nawet do głowy mi nie przyszło że rejestratorzy płacą za etat czyli ok 2000zł brutto(przykładowo) żeby przeglądać nasze nindże...

 

Nie potrzeba żywej osoby, automat używający słownika czy google keyword tool mógłby wyłapywać takie frazy, tyle, że to zawsze dużo mniejszy kredyt zaufania do rejestratora, stąd nie sądzę, żeby rejestratorzy coś takiego stosowali (ale nie jest to wcale wykluczone, że ktoś mógłby to stosować). Sam dlatego domeny, które rezerwuję albo rejestruję albo sam usuwam je z kolejki i z pamięci, a co mi przyjdzie do głowy to zaraz rezerwuję.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto obecnie sprawdzać domeny w DomenyTanio i Active24? Niedawno z wyszukiwarki na Domeny.tv usunięta została większość domen fukcjonalnych, co znacznie utrudnia sprawdzanie, czy nie są zajętę przez kk, co wpływa na skuteczność wyłapywania wartościowych spadających „peelek”, więc muszę znaleźć sobie inną ulubioną wyszukiwarkę. Czy przez ostatnie kilka lat podejrzenia wobec DomenyTanio i Active24 się potwerdziły, czy może wręcz przeciwnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×