Jump to content
trzeźwy

Gdzie bezpiecznie sprawdzać domeny?

Recommended Posts

Postanowiłem spytać was o to po dość dziwnych przypadkach na nazwa.pl, kiedy dość fajne dwie domenki potem jak sprawdziłem, czy są wolne (były), szybko zostały zarejestrowane na hoście nazwa.pl (w tym jedna przez nich samych); pytam się więc gdzie bezpiecznie sprawdzać domeny, które może za pierwszym razem nas nie uwiodą do rezerwacji/rejestracji i mamy pewność, że admini hosta pieczołowicie przeglądający logi nie zrobią to za nas :D ;

 

na dzień dzisiejszy -

nazwa.pl - OUT,

małe hasty - OUT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sprawdzam w nazwa.pl i jestem zadowolony :]

W active24.pl jest fajny duży wybór końcówek do sprawdzenia.]

W home.pl możesz wpisywać kilka domen na raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sprawdzam w nazwa.pl i jestem zadowolony :]

W active24.pl jest fajny duży wybór końcówek do sprawdzenia.]

W home.pl możesz wpisywać kilka domen na raz.

 

nie chodzi o samo sprawdzanie, chodzi o bezpieczne sprawdzanie, aby ci nie podkradano pomysłów na domeny, a tymi kradnącymi nie byli ludzie z hostów

Edited by trzeźwy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem o co chodzi, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby nazwa.pl podkradła mi sprawdzaną domenę. Mogę różne rzeczy powiedzieć o tym rejestratorze ale na pewno nie to, że monitorują sprawdzane domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postanowiłem spytać was o to po dość dziwnych przypadkach na nazwa.pl, kiedy dość fajne dwie domenki potem jak sprawdziłem, czy są wolne (były), szybko zostały zarejestrowane na hoście nazwa.pl (w tym jedna przez nich samych); pytam się więc gdzie bezpiecznie sprawdzać domeny,

 

Sprawdzaj na dns.pl :D

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie chodzi o samo sprawdzanie, chodzi o bezpieczne sprawdzanie, aby ci nie podkradano pomysłów na domeny, a tymi kradnącymi nie byli ludzie z hostów

 

active24,domenytanio i DD odpada

dropped.pl odpada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad onetem, w sumie też ostro kupczą domenami tam zarejestrowanymi, ale może przynajmniej nie sprawdzają logów ze sprawdzania domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierw po hostach, a reszte na zagranicznej stronie z partner.dns.pl

 

spróbuje tych z Singapuru, może nie będą się łasić :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
active24,domenytanio i DD odpada

A to niby dlaczego, jeśli wolno spytać?

 

Jeśli myślisz, że przeglądam logi sprawdzanych domen na active24.pl albo na domenytanio.pl, to zapewniam Cię że ani ja ani nikt inny z ACTIVE 24 tego nie robi! :D Dlatego zapraszam do sprawdzania domen, szczególnie w trybie hurtowym, na: active24.pl/hurt

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem chodzi Ci o domeny .pl? Musisz mieć na uwadze że domainerów którzy polują na adresy jest pewnie kilka tysięcy. Pomaga im w tym oprogramownie lub inteligencja (kurcze i każdy pewnie ma skode ;-) Każda domena to potencjalny zysk i duże pieniądze. więc się nie dziw jeśli spotka Cię taka sytuacja że ktoś w tym samym czasie wpadnie na te same nazwy i będzie szybszy w rezerwacji. Jeśli zobaczysz fajną nazwę to ją rezerwuj - to nic nie kosztuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli myślisz, że przeglądam logi sprawdzanych domen na...

 

ja jednak podziękuję ;)

jak również hostom, które obok zwykłe działaności zajmują się szerzeniem i sprzedażą własnych rozwiązań skryptowych, tam też nie wrzucam swoich aplikacji z oryginalnym kodem, nie wiem czego tylko ja uważam takie działanie za zdroworozsądkowe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak rozumiem chodzi Ci o domeny .pl? Musisz mieć na uwadze że domainerów którzy polują na adresy jest pewnie kilka tysięcy. Pomaga im w tym oprogramownie lub inteligencja (kurcze i każdy pewnie ma skode ;-) Każda domena to potencjalny zysk i duże pieniądze. więc się nie dziw jeśli spotka Cię taka sytuacja że ktoś w tym samym czasie wpadnie na te same nazwy i będzie szybszy w rezerwacji. Jeśli zobaczysz fajną nazwę to ją rezerwuj - to nic nie kosztuje.

 

jasne, mnie po prostu zastanowiło, kto potem je zarejestrował, to że ktoś może na nie wpaść, to oczywiste, ale ludzie z hosta, na którym je sprawdzałeś, są przypadki i "przypadki" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja jednak podziękuję :D

To znaczy, że zarzucasz mi kłamstwo?

 

Czy kiedyś zdarzyło się, że po sprawdzeniu przez Ciebie domeny w ACTIVE 24 ja lub ktoś z Pracowników naszej firmy zarejestrował domenę na siebie?

 

Wolę jasne sytuacje i brak niedomówień. Jeśli nie lubisz sprawdzania domen w serwisach Active 24, to oczywiście masz do tego święte prawo, ale jeśli sugerujesz, że nie będziesz tego robił, bo ktoś może "ukraść" Twoje pomysły na domeny, to nie jest to już w porządku.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy tu już na forum wątek o jednym panu, który sprawdzał domeny w home.pl i po kilku dniach (!) domena "już" była zajęta. Niektórzy nie dostrzegają, że w tym biznesie dni to lata świetlne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To znaczy, że zarzucasz mi kłamstwo?

 

czy ja coś takiego zasugerowałem? po prostu to dla mnie będzie zdroworozsądkowe, a udowodnienie czy ktoś przegląda logi pod tym kątem, czy nie, jest przecież nie do przeprowadzenia; każdy kto ufa twojemu słowu będzie nadal korzystał z usług active24, a nawet teraz poczuje się bardziej bezpieczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy ja coś takiego zasugerowałem? po prostu to dla mnie będzie zdroworozsądkowe

OK - jak wolisz -oczywiście nie przymuszam nikogo do sprawdzania domen na stronach Active 24 :D Zresztą - takie hurtowe sprawdzanie tylko niepotrzebnie obciąża nasze serwery ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to niby dlaczego, jeśli wolno spytać?

 

Jeśli myślisz, że przeglądam logi sprawdzanych domen na active24.pl albo na domenytanio.pl, to zapewniam Cię że ani ja ani nikt inny z ACTIVE 24 tego nie robi! :D

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

 

Panie Danielu to tak jakby zrobić alkoholika sprzedawcą w sklepie monopolowym... i wie Pan dobrze o czym mówie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Danielu to tak jakby zrobić alkoholika sprzedawcą w sklepie monopolowym... i wie Pan dobrze o czym mówie.

Porównanie nie na miejscu :D Naprawdę nie wiem - trzeba umieć oddzielić pewne sprawy - ja to właśnie robię. Zresztą gdyby było inaczej, to Active 24 nie miałby takiego powodzenia wśród "domainerów" ;)

 

Ale koniec tego tłumaczenia. Nie chcę nikogo na siłę do niczego przekonywać. Lepiej wrócę do przeglądania logów... [żartowałem] ;)

 

Teorie spiskowe zawsze pojawiają się na forach, ich częstotliwość jest różna, ale ich pojawianie się jest niemal tak samo pewne jak śmierć i podatki :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze wątpie w wertowanie logów przez rejestratorów, szczególnie tych dużych - przecież to są OGROMNE liczby odpytań, z czego 98% nic nie warte. Kto miałby nerwy to sprawdzać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykład: domeny zwalniające się z testów... W tej chwili nikt poza NASKiem i partnerem u którego dana domena się zwalnia nie wie co i kiedy się zwolni...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykład: domeny zwalniające się z testów... W tej chwili nikt poza NASKiem i partnerem u którego dana domena się zwalnia nie wie co i kiedy się zwolni...

Tylko po co komu domena, która się zwalnia po testach i nie jest rejestrowana przez osobę, która ją testowała? :D To chyba świadczy o jej niskiej przydatności.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×