Jump to content
trzeźwy

Gdzie bezpiecznie sprawdzać domeny?

Recommended Posts

Chciałem kupić 3 domeny (dodałem je do koszyka).

W chwili sprawdzenia na innym serwisie, domeny już były zarezerwowane.

Z kolei na active24 jakimś dziwnym trafem domeny wyparowały z koszyka i nie można ich już zarejestrować.

Prześlij do naszego BOKu informację i sprawdzimy co się stało.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy kiedyś zdarzyło się, że po sprawdzeniu przez Ciebie domeny w ACTIVE 24 ja lub ktoś z Pracowników naszej firmy zarejestrował domenę na siebie?

 

Tak, zdarzyło się.

 

Miało to miejsce dużo ponad miesiąc temu. hrd.pl miał awarię i nie działało api więc chciałem zarejestrować kilka domen eu w active24.pl.

Zraziły mnie jednak niejasne wybory serwerów w promocji oraz kilkanaście regulaminów, których nie chciało mi się czytać.

Po godzinie domeny te były już zajęte przez DD.

 

Nie twierdzę, że przeglądacie logi, bo były to domeny, które właśnie wygasły i być może też na nie się "czaiłeś", ale zawsze pozostaje "ale" ...

Co poniektórzy mogą odebrać jako nieetyczne rejestrowanie domen w firmie, w której się pracuje.

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie twierdzę, że przeglądacie logi, bo były to domeny, które właśnie wygasły i być może też na nie się "czaiłeś", ale zawsze pozostaje "ale" ...

Co poniektórzy mogą odebrać jako nieetyczne rejestrowanie domen w firmie, w której się pracuje.

Jeśli chodzi o spadające domeny, to przecież wiadomo, że każdy może się na nie czaić :)

 

Szczerze powiem - mam już dość ciągłych domysłów - i nie tylko dotyczących mnie, ale dotyczących kogokolwiek. Tak więc - jeśli masz wątpliwości - powiedz to wprost i wnieś sprawę do sądu o nieuczciwe / nieetyczne zachowanie. W przeciwnym wypadku - nie mów nic. Zawsze możesz też nie rejestrować domen w Active 24 i nie sprawdzać tu domen. Na pewno moi Klienci cenią sobie moje zaufanie w ich kierunku, więc i ja cenię sobie ich zaufanie do mnie.

 

Nie uważam też za nieetyczne rejestrowanie domen w firmie, w której pracuje - bo niby gdzie mam rejestrować? Zauważ też, że wielu rejestratorów nie godzi się nawet, żeby pracownicy konkurencyjnych firm korzystali z usług w ich firmach.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o spadające domeny, to przecież wiadomo, że każdy może się na nie czaić :)

 

Szczerze powiem - mam już dość ciągłych domysłów - i nie tylko dotyczących mnie, ale dotyczących kogokolwiek. Tak więc - jeśli masz wątpliwości - powiedz to wprost i wnieś sprawę do sądu o nieuczciwe / nieetyczne zachowanie. W przeciwnym wypadku - nie mów nic. Zawsze możesz też nie rejestrować domen w Active 24 i nie sprawdzać tu domen. Na pewno moi Klienci cenią sobie moje zaufanie w ich kierunku, więc i ja cenię sobie ich zaufanie do mnie.

 

Nie uważam też za nieetyczne rejestrowanie domen w firmie, w której pracuje - bo niby gdzie mam rejestrować? Zauważ też, że wielu rejestratorów nie godzi się nawet, żeby pracownicy konkurencyjnych firm korzystali z usług w ich firmach.

 

DD

 

Zadałeś pytanie a ja na nie udzieliłem odpowiedzi.

Z mojej strony koniec tematu. Na takim poziomnie nie bedę prowadził dyskusji.

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadałeś pytanie a ja na nie udzieliłem odpowiedzi.

Z mojej strony koniec tematu. Na takim poziomnie nie bedę prowadził dyskusji.

Szkoda - bo jak przychodzi do konkretów, to rozmowa się urywa :) Czy uchybiłem Ci w czymś odpisując, że nie chcesz prowadzić dyskucji "na takim poziomie"? Czy obrzuciłem wyzwiskami? Czy w jakikolwiek inny sposób obraziłem? Poprosiłem tylko o argumenty.

 

Sam napisałeś, że chodziło o domeny spadające, czyli każdy miał dostęp do listy domen, które spadały i każdy mógł je zarejestrować lub spróbować to zrobić.

 

Szczerze - czy naprawdę uważasz, że czychałem aż sprawdzisz jakąś domenę i jak tylko zobaczyłem, że to robisz - zarejestrowałem ją? Odpowiedz krótka TAK lub NIE i temat będzie zamknięty.

 

I na koniec już - tyle razy tu powtarzano już, że domeny należy bookować co nic nie kosztuje.

 

Nic nie poradzę, że rejestruję dużo domen - mam za to przepraszać, że czasami zarejestruję domenę szybciej niż Ty??

 

Nie mam humoru dziś do żartów a do takich postów jak Twój nigdy nie będę miał.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie twierdzę, że przeglądacie logi, bo były to domeny, które właśnie wygasły i być może też na nie się "czaiłeś", ale zawsze pozostaje "ale" ...

 

na spadajace domeny .eu polowalo pewnie zawsze kilka osob

 

mi tez czesto sie zdarza, ze widze ze wlasnie sie zwolnila jakas eu np o 10.03

mysle czasem kilka minut czy jest warta rejestacji, a jak juz sie zdecyduje...to juz jest zarejesttrowana

to normalne;)

 

zrozumialbym 'Darki' Twoje oburzenie jesli domena byla by wolna od kilku dni...i ja sprawdziles w active , a po kilku minutach byla juz w rekach DD

to moglbys miec jakies podejzenia, ale gdy dana domena wlasnie spada ....kto pierwszy ten lepszy i tyle

 

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda - bo jak przychodzi do konkretów, to rozmowa się urywa :) Czy uchybiłem Ci w czymś odpisując, że nie chcesz prowadzić dyskucji "na takim poziomie"? Czy obrzuciłem wyzwiskami? Czy w jakikolwiek inny sposób obraziłem? Poprosiłem tylko o argumenty.

 

To był konkret w odpowiedzi na Twoje butnie zadane pytanie z pierwszej strony tego tematu.

W odpowiedzi na konkret przeczytałem, że mam się "zamknąć" i iśc do sądu. Śmieszne, prawda?

 

Nigdzie w mojej wypowiedzi nie stwierdziłem, że robisz to celowo i że mam do Ciebie jakieś pretensje, chciałem tylko zauważyć, że sam stwarzasz dwuznaczne sytuacje.

A potem się dziwisz, że powstają takie posty ... ?

 

na spadajace domeny .eu polowalo pewnie zawsze kilka osob

 

mi tez czesto sie zdarza, ze widze ze wlasnie sie zwolnila jakas eu np o 10.03

mysle czasem kilka minut czy jest warta rejestacji, a jak juz sie zdecyduje...to juz jest zarejesttrowana

to normalne;)

 

zrozumialbym 'Darki' Twoje oburzenie jesli domena byla by wolna od kilku dni...i ja sprawdziles w active , a po kilku minutach byla juz w rekach DD

to moglbys miec jakies podejzenia, ale gdy dana domena wlasnie spada ....kto pierwszy ten lepszy i tyle

 

 

Ryszard

 

A gdzie wyczytałeś, że miałem jakieś pretensje?

Wskazałem tylko, że takie sytuacje mają miejsce wbrew temu co napisał Daniel.

 

Przeczytaj cały temat od początku.

 

 

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdzie w mojej wypowiedzi nie stwierdziłem, że robisz to celowo i że mam do Ciebie jakieś pretensje, chciałem tylko zauważyć, że sam stwarzasz dwuznaczne sytuacje.

OK - następnym razem, jak będę miał zamiar coś zarejestrować umieszczę najpierw tę informację na forum, żeby nie było dwuznaczności.. :) Litości.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem nadzieję ze nie napisze tutaj tak szybko.

mi również skradziono sprawdzaną wczoraj domenę. szkoda ze nie zarejestrowałem jej odrazu. fajna domena była.

firmykrajowe.pl

niedługo wam powiem gdzie ją sprawdzałem. pozdrawiam.

 

REJESTRUJCIE DOMENKI NATYCHMIAST. TAK SZYBKO ODCHODZĄ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moment, moment. Chcesz powiedzieć, że rejestrator, u którego sprawdzałeś stan domeny, ma być tym złodziejem? A to cham i prostak! I na dodatek burak, bo zna język polski...

 

Na przyszłość, rezerwuj domenę i masz 14 dni na zastanowienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
miałem nadzieję ze nie napisze tutaj tak szybko.

mi również skradziono sprawdzaną wczoraj domenę. szkoda ze nie zarejestrowałem jej odrazu. fajna domena była.

firmykrajowe.pl

niedługo wam powiem gdzie ją sprawdzałem. pozdrawiam.

 

REJESTRUJCIE DOMENKI NATYCHMIAST. TAK SZYBKO ODCHODZĄ

 

 

Ktos niedawno zalozyl temat ze kupi domene pod katalog z firmami.Zreszta to nie pierwszy raz kiedy sie skarzysz ze ktos Ci 'ukradl" domene.Rezerwuj masz 2 tyg na zastanowienie sie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi również skradziono sprawdzaną wczoraj domenę. szkoda ze nie zarejestrowałem jej odrazu. fajna domena była.

firmykrajowe.pl

niedługo wam powiem gdzie ją sprawdzałem. pozdrawiam.

 

firmykrajowe.pl zarezerwowałem wczoraj w dropped. Do kompletu z firmakrajowa.pl. Jakoś tak mnie naszło po przejrzeniu wątku o domenach pod katalog firm. Rozmawiałem nawet na czacie z rokiem, czy warto je zaregać.

 

Jako, że nie pracuje w dropped i nie mam podpisanej umowy z nask, wychodzi na to, że całą Twoją teoryje spiskową o kant dupy obić :wacko:

 

Gdyby przenieść realia tego biznesu na dziki zachód to już byś nie żył :) Wiadomo, kto pierwszy, ten lepszy...

Edited by zaan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele osób już mówiło - rezerwujcie domeny .pl, które sprawdzacie. Zero kosztów i spokojny sen gratis.. :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
miałem nadzieję ze nie napisze tutaj tak szybko.

mi również skradziono sprawdzaną wczoraj domenę. szkoda ze nie zarejestrowałem jej odrazu. fajna domena była.

firmykrajowe.pl

niedługo wam powiem gdzie ją sprawdzałem. pozdrawiam.

 

REJESTRUJCIE DOMENKI NATYCHMIAST. TAK SZYBKO ODCHODZĄ

Chłopie idź do apteki i kup coś na refleks.

To chyba jedyne wyjasnienie Twojego problemu.

Wielokrotnie padało stwierdzenie że liczą się sekundy.

Jak można w takiej sytuacji napisać że skradziono?

Może teraz przeprosisz tego co był zwyczajnie szybszy od Ciebie, nie wspominając o innych osobach z tego tematu?

Mnie nikt nie obraził ale chętnie bym przeczytał jakąś samokrytykę z Twojej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzam setki domen w Active24.pl i u innych rejestratorów, i jeszcze nigdy nikt mi żadnej nie ukradł. Jak mi się coś podoba to rezerwuję natychmiast i już. Proste jak konstrukcja cepa. Nie rozumiem na jakiej zasadzie ktoś sądzi, że domena będzie na niego czekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mamy to szczescie ze mozemy rezerwowac domeny wiec nie wiem w czym problem...

 

ja wczoraj pomyslalem sobie ze sex.pl i praca.pl mi sie bardzo podoba wchodze.... sprawdzam..... i ktos mi je ukradł. Zastanawiam sie czy sprawy nie oddac na policje :):)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wczoraj pomyslalem sobie ze sex.pl i praca.pl mi sie bardzo podoba wchodze.... sprawdzam..... i ktos mi je ukradł. Zastanawiam sie czy sprawy nie oddac na policje :):)

 

pozdrawiam

WHO IS Thief ? :P

a sexpraca.pl sprawdzałeś? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że odświeżam temat, ale znalazłem ciekawy artykuł

na ten temat tutaj:

http://techfox.pl/porady/jak-bezpiecznie-s...zed-rejestracja

 

Czy rozwiązanie, o którym jest mowa w tym artykule jest bezpieczne

tak jak napisał jego autor?

 

Czy sprawdzane w ten sposób domeny nie trafiają na listę nxdomain.pl

i/lub inne listy, dzięki którym byłaby możliwość rejestracji sprawdzanej

domeny przez inną osobę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Wybaczcie, że odświeżam temat, ale znalazłem ciekawy artykuł

na ten temat tutaj:

http://techfox.pl/porady/jak-bezpiecznie-s...zed-rejestracja

 

Czy rozwiązanie, o którym jest mowa w tym artykule jest bezpieczne

tak jak napisał jego autor?

 

Czy sprawdzane w ten sposób domeny nie trafiają na listę nxdomain.pl

i/lub inne listy, dzięki którym byłaby możliwość rejestracji sprawdzanej

domeny przez inną osobę?

 

"Rozwiązania" o którym pisze autor (nazwijmy go "beksą") tego artykułu jest bezpieczne - podobnie jak sprawdzanie wolnej domeny u rejestratora.

 

Najlepsze jest to:

Takie sytuacje zdarzają się niezmiernie często. Ja sam padłem wielokrotnie ofiarą cwaniaków, którzy z uporem maniaka i w sposób ciągły przeczesują logi i historię DNS udostępniane, bądź sprzedawane im przez prawie wszystkich sprzedawców domen i wyszukują domeny, które mają ich zdaniem wartość handlową, po czym natychmiast je kupują i oferują niedoszłym klientom po niewiarygodnie wysokich cenach!

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Rozwiązania" o którym pisze autor (nazwijmy go "beksą") tego artykułu jest bezpieczne - podobnie jak sprawdzanie wolnej domeny u rejestratora.

 

To w jaki sposób są zbierane dane na nxdomain.pl ? Myślałem,

że to domeny sprawdzane we who.is i na stronach rejestratorów.

 

Poza tym na poprzednich stronach tego wątku można przeczytać,

że zbieranie informacji o sprawdzanych domenach na stronach

rejestratorów jest technicznie możliwe :)

 

Interesuje mnie sposób, do którego podałem wyżej linka:

 

A zatem do dzieła, sprawdźmy czy domena jest wolna w bezpieczny sposób.

 

1. Jeśli jesteś szczęśliwym użytkownikiem Windows wejdź do okna linii poleceń (uruchom je poprzez komendę cmd. Dla niewtajemniczonych: kliknij Start > Uruchom... > wpisz cmd i wduś Enter) i uruchom następującą komendę: nslookup -type=ns twojadomena.com. Jeśli pojawi się dodatkowa informacja nt. domeny czyli jej adres IP lub/i informacja o serwerach DNS to oznacza to, że domena jest już zarejestrowana. W przeciwnym razie domena jest wolna i możesz ją zarejestrować.

2. Jeśli używasz Linuxa, MacOS X lub innego Unixa użyj polecenia: whois twojadomena.com

 

Czy jest techniczna możliwość aby domena sprawdzana w ten sposób

trafiła na listę nxdomain.pl i inne tego typu listy, o których mogę nie wiedzieć? :)

 

Pomijam fakt co myśli o przechwytywaniu domen autor tego artykułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×