Jump to content
trzeźwy

Gdzie bezpiecznie sprawdzać domeny?

Recommended Posts

Tylko po co komu domena, która się zwalnia po testach i nie jest rejestrowana przez osobę, która ją testowała? :D To chyba świadczy o jej niskiej przydatności.

 

DD

 

Czy to, że domena spada świadczy o jej niskiej przydatnosci ? (patrz dropped.pl i listy usunętych domen na których lądują domeny z testów)

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to, że domena spada świadczy o jej niskiej przydatnosci ? (patrz dropped.pl i listy usunętych domen na których lądują domeny z testów)

Jeśli spada z testów i nie jest rejestrowana, to zwykle świadczy o jej niskiej przydatności (a przynajmniej niskiej przydatności dla testującego). Ale to już chyba OT. Dlatego nie kontynuuję :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko po co komu domena, która się zwalnia po testach i nie jest rejestrowana przez osobę, która ją testowała? ;) To chyba świadczy o jej niskiej przydatności.

 

DD

 

W tym wszystkim chodzi o to, że ktoś dostrzega potencjał w jakieś domenie, a ktoś nie, takich przypadków jest mnóstwo chociażby tu na forum, dla jednego domena x jest regfree, a drugi sprzedaje ją za 1k$, realna kasa, dla której może chce się jednak komuś przegladać logi (może mają ku temu jakiś skrypt, aby jednak się nie męczyć); w moim przypadku były to domeny pod serwis, nie pasowały mi za pierwszym razem bo tylko fajne brzmiały, później się zreflektowałem, ale było już za późno :D ktoś dostrzegł w nich potencjał i teraz wiszą na nazwa.pl

Edited by trzeźwy

Share this post


Link to post
Share on other sites
w moim przypadku były to domeny pod serwis, nie pasowały mi za pierwszym razem bo tylko fajne brzmiały, później się zreflektowałem, ale było już za późno ;) ktoś dostrzegł w nich potencjał i teraz wiszą na nazwa.pl

Ja myślę, że to jednak przypadek. Jak napisał domainer - na forum jest 2 tys. zarejestrowanych osób, sporo z nich może mieć podobne pomysły do Twoich. Niejednokrotnie sam tak miałem, że nawet nie zdążyłem wpisać domeny do wyszukiwarki a już się okazywało, że czasami kilka minut wcześniej ktoś zarejestrował taką samą domenę ;) Nie podejrzewam jednak nikogo o czytanie mi w myślach :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednak przezorny ubezpieczony, na dzień dzisiejszy wybieram ipmirror z Singapuru, do 50 domen w hurcie i pełny pakiet końcówek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak również hostom, które obok zwykłe działaności zajmują się szerzeniem i sprzedażą własnych rozwiązań skryptowych, tam też nie wrzucam swoich aplikacji z oryginalnym kodem, nie wiem czego tylko ja uważam takie działanie za zdroworozsądkowe

 

czy mógłbyś napisać o tym parę słów więcej, gdyż tak samo uważam, ze bezpieczeństwo to podstawa

 

ps. a wpisywanie w przeglądarkę nazwy, jako pierwszy krok?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. a wpisywanie w przeglądarkę nazwy, jako pierwszy krok?

 

tak, tu także uważaj, google skupuje wszystko hurtowo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się nad onetem, w sumie też ostro kupczą domenami tam zarejestrowanymi, ale może przynajmniej nie sprawdzają logów ze sprawdzania domen?

 

Nie sprawdzają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sprawdzają.

Z tego co sie orientuje, to Onet wspolpracuje z ktoryms z polskich rejetratorow...

 

Jednak fakt faktem, ze ja sobie tam sprawdzam domeny i jakos nie mam zastrzezen, czego np. o dropped / active24 / nazwa powiedziec nie moge. Nie mam zastrzezen co do tych rejestratorow, ale sam fakt, ze osoby z active24/dropped czasami chwala sie swoimi domenami o czyms swiadczy... Czasami lepiej dmuchac na zimne ;)

 

Tak juz OT, to u nas jest pewien dealer FIAT'a... Byla pare lat temu afera, bo b. czesto kradziono zakupione tam samochody. Co sie okazalo - pracownicy ddatkowe kluczyki umieszczali gdzies przy aucie i o tym procederze wiedzieli wspolpracujacy z nimi zlodzieje. Pozniej te same samochody lądowaly w tym samym salonie, ale jako auta uzywane...

 

Wczoraj jechalem autobusem do miasta... zazwyczaj znam kierowcow, wiec rzucam im z gory drobniaki,by sie ich poi prostu pozbyc i przy tym zawsze mowie "zgodne". Biora, wydaja mi bilet i nawet nie licza.... lecz wlasnie wczoraj jechal nieznany mi kierowca i gdy ja mu rzucilem garsc monet i powiedzialem "zgodne", ten na mnie popatrzal... pomilczal... i powiedzial "Pan o tym wie, ale ja tego nie wiem" i przeliczyl dokladnie grosz do grosza.

 

Co do tlumaczen Pana Daniela, to ja Panu to samo odpowiem - "Pan o tym wie, ale ja tego nie wiem" - to a propos Pana zapewnien, ze nie zagladacie w logi itd ;) Znajoma, ktora jest prawnikiem, mowi mi zazwyczaj tak, gdy probuje sie tlumaczyc(pomimo ie wlasnie nic nie zrobilem), ze tlumacza sie zawsze winni ;)

 

Na koniec jest to tez pod zastanowienie dla Was rejestratorow... Bo nawet jesli np. takie Active24 jest "czyste", to pomimo wszystko cierpi na tym z winy konkurencji. Stracic zaufanie jest bardzo latwo, ale zaskarbic sobie zaufanie jest baaardzo trudno (cos o tym wiem, bo sam prowadze firme)

 

Pozdrawiam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stracic zaufanie jest bardzo latwo, ale zaskarbic sobie zaufanie jest baaardzo trudno (cos o tym wiem, bo sam prowadze firme)

Czyli jak często klienci tracili zaufanie do Ciebie? Wszędzie węszysz spiski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie dlaczego nie sprawdzacie bezpośrednio w NASKu poprzez whoisa na dns.pl czy na porcie 43?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli jak często klienci tracili zaufanie do Ciebie? Wszędzie węszysz spiski.

 

Tak sie wlasnie sklada, ze klienci stracili zaufanie do konkurencji i przeszli do mnie ;)

 

Co do spiskow, to wskaz mi :

a) czy to ja tylko wskazuje tych rejestratorow?

;) podaj inne przyklady tych moich teorii spiskowych, skoro wszedzie tylko spiski wesze

c) zauwaz, ze nic zlego nie napisalem o tych firmach, wiec nie wiem, czemu tylko do mnie jakies aluzje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do tlumaczen Pana Daniela, to ja Panu to samo odpowiem - "Pan o tym wie, ale ja tego nie wiem" - to a propos Pana zapewnien, ze nie zagladacie w logi itd ;) Znajoma, ktora jest prawnikiem, mowi mi zazwyczaj tak, gdy probuje sie tlumaczyc(pomimo ie wlasnie nic nie zrobilem), ze tlumacza sie zawsze winni ;)

 

Na koniec jest to tez pod zastanowienie dla Was rejestratorow... Bo nawet jesli np. takie Active24 jest "czyste", to pomimo wszystko cierpi na tym z winy konkurencji. Stracic zaufanie jest bardzo latwo, ale zaskarbic sobie zaufanie jest baaardzo trudno (cos o tym wiem, bo sam prowadze firme)

A ja się cieszę, że jak pokazuje pewna sonda, Active 24 ma jednak zaufanie wśród inwestorów domenowych ;) Za zaufanie serdecznie dziękuję!

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja się cieszę, że jak pokazuje pewna sonda, Active 24 ma jednak zaufanie wśród inwestorów domenowych ;) Za zaufanie serdecznie dziękuję!

 

DD

 

Nie kwestionuje tego faktu i wrecz gratuluje ;) Sam znajomym polecam wlasnie Was, pomimo, ze na razie nie korzystam (ostatnio chcialem, ale nie bylo u Was inetersujacej mnie promocji). Dodam, ze pierwsza polska domene, jaka kilka lat temu zarejestrowalem, to byly wlasnie domenytanio.pl ;)

 

Nie krytykuje rowniez firmy Active24, tylko wskazuje na problem, ktory moze jeszcze nie jest wazny, albo go wrecz nie ma, ale kiedys moze nie byc juz tak rozowo. Obym okazal sie tylko zapobiegliwym nadgorliwcem...

 

Juz jako NTD/OT napisze, ze podoba mi sie podejscie firmy Active24 z jednego powodu - staracie sie jako chyba jedyni, wspolpracowac z klientami. Pytacie o propozycje dla NASK itd. Gdybym mial Was porownac do rynku telekomunikacyjnego, to Wy jestescie takim Dialogiem ;) Az to Tele2 ... Roznice widac zdecydowanie ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie kwestionuje tego faktu i wrecz gratuluje ;) Sam znajomym polecam wlasnie Was, pomimo, ze na razie nie korzystam (ostatnio chcialem, ale nie bylo u Was inetersujacej mnie promocji). [...]

Zapraszam w takim razie do wątku z opiniami i uwagami na temat Active 24 ;)

http://www.di.pl/index.php?showtopic=7310

 

Chętnie wysłucham propozycji nowych promocji bezpośrednio od Klientów! ;)

 

Nie krytykuje rowniez firmy Active24, tylko wskazuje na problem, ktory moze jeszcze nie jest wazny, albo go wrecz nie ma, ale kiedys moze nie byc juz tak rozowo. Obym okazal sie tylko zapobiegliwym nadgorliwcem...

Konstruktywna krytyka jest zawsze mile widziana ;) I rozumiem Twoje obawy, jednak zważywszy, że wkrótce NASK będzie udostępniał aktualną listę zarejestrowanych domen oraz biorąc pod uwagę fakt, że istnieje możliwość rezerwacji domeny .pl na 14 dni, to Twoje obawy będą już bezpodstawne. Bo każdy będzie wiedział, co rejestrują inni, kiedy, gdzie itd.

 

Juz jako NTD/OT napisze, ze podoba mi sie podejscie firmy Active24 z jednego powodu - staracie sie jako chyba jedyni, wspolpracowac z klientami. Pytacie o propozycje dla NASK itd. Gdybym mial Was porownac do rynku telekomunikacyjnego, to Wy jestescie takim Dialogiem ;) Az to Tele2 ... Roznice widac zdecydowanie ;)

Dzięki za miłe słowa - dobrze wiedzieć, jeśli coś się robi dobrze. Oczywiście, jeśli coś się robi źle - też warto o tym usłyszeć nim będzie za późno na poprawę ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co sie orientuje, to Onet wspolpracuje z ktoryms z polskich rejetratorow...

 

Hmmm, a możesz jaśniej? O jakiej współpracy mówisz? Bo (chociaż zależy, co masz na myśli) śmiem twierdzić, że się mylisz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postanowiłem spytać was o to po dość dziwnych przypadkach na nazwa.pl, kiedy dość fajne dwie domenki potem jak sprawdziłem, czy są wolne (były), szybko zostały zarejestrowane na hoście nazwa.pl (w tym jedna przez nich samych); pytam się więc gdzie bezpiecznie sprawdzać domeny, które może za pierwszym razem nas nie uwiodą do rezerwacji/rejestracji i mamy pewność, że admini hosta pieczołowicie przeglądający logi nie zrobią to za nas ;) ;

 

na dzień dzisiejszy -

nazwa.pl - OUT,

małe hasty - OUT

 

 

POTWIERDZAM!!!

Kilka dni temu w NAZWA.PL sprawdzałem dostępność pewnej ciekawej domeny. Nie zarejestrowałem jej jednak. Dzisiaj wchodzę i oczom nie wierze... domena zajęta.. sprawdza whois i kogo widzę... NETART!!! Domena została zarejestrowana dzień po tym jak sprawdzałem jej dostępność ;)

 

Wszystkim którym zdarzyła się podobna sytuacja proponuję od czasu do czasu sprawdzić na nazwa.pl czy jest dostępna domena

 

SiedziAdminZNetartZRekaWMajtachIPrzegladaLogi.pl ewentualnie jakas inna, bo ta jutro może być już zajęta ;)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nie Ty jeden interesujesz się domenami.

 

2. Doba ma 24 godziny, 1440 minuty, a 86400 sekund - A na rejestrację domeny wystarczy 30 sekund.

 

3. Nie czytasz regulaminu. Można było zarejestrować, a niekoniecznie płacić za domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można było zarejestrować, a niekoniecznie płacić za domenę.

 

A jak to sie robi? Z checia bym sobie zarejestrowal kilka tysiecy domen i za to nic nie zaplacil.

Share this post


Link to post
Share on other sites
POTWIERDZAM!!!

Kilka dni temu w NAZWA.PL sprawdzałem dostępność pewnej ciekawej domeny. Nie zarejestrowałem jej jednak. Dzisiaj wchodzę i oczom nie wierze... domena zajęta.. sprawdza whois i kogo widzę... NETART!!! Domena została zarejestrowana dzień po tym jak sprawdzałem jej dostępność ;)

Podaj nazwę tej domeny. I NetArt prawdopodobnie nie jest abonentem tej domeny a WHOIS podany jest jedynie jako kontakt techniczny. Dla osób prywatnych nie pokazują się dane w WHOIS.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli myślisz, że przeglądam logi sprawdzanych domen na active24.pl albo na domenytanio.pl, to zapewniam Cię że ani ja ani nikt inny z ACTIVE 24 tego nie robi! :)[/url]

 

Chciałem kupić 3 domeny (dodałem je do koszyka).

W chwili sprawdzenia na innym serwisie, domeny już były zarezerwowane.

Z kolei na active24 jakimś dziwnym trafem domeny wyparowały z koszyka i nie można ich już zarejestrować.

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×