Jump to content
dobre_domeny

internet.it

Recommended Posts

;)

 

Mozesz napisac cos wiecej na ten temat? ;)

 

myslalem ze mam zarejestrowane 2 domeny w home.pl - pokazalo mi, ze sa zarejestrowane itd - wpisalem sobie do swojego spisu domen i zostawilem sprawe, po jakims czasie chcialem je sprzedac znalazlem firme, wynegocjowalem cene, ponad 1k i wszystko bylo uzgodnione, ale cos mnie tknelo i sprawdzilem - okazalo sie, ze mam tylko domene sprzet-geodezyjny.pl , sprzetgeodezyjny.pl nie zarejestrowalo mi, za to zarejestrowalo komus pare tygodni pozniej ;)

 

ostatnio rowniez w home.pl taka sama sprawa pokazalo, ze kupilem paintballowy.pl - wystawilem na allegro, ale przypomniala mi sie wczesniejsza sprawa, sprawdzam domene i jest wolna ;) - dobrze, ze nikt nie zalicytowal

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja mam pytanie do Pani Anna Pulkiewicz:

 

Dlaczego skoro jeden użytkownik zarejestrował teoretycznie tą domenę u Państwa w firmie to dlaczego mi się udało ją zgłosić do rejestracji.

 

 

Zgodzę się że jeżeli jest pytajnik to jest niepewna kwestia, ale w takich sytuacjach powinniście to wyraźnie zaznaczyć (nie wystarczy ikonka) powinien być wyraźny tekst informujący o tym i ewentualnych następstwach. np.: "System nie ma 100% o wolnej domenie - czytaj więcej" wtedy klient widzi co i jak, z doświadczenia wiem że ikonka dużo mówi ale jednak nie zawsze ;). Dodatkowo w taki sytuacjach jak wiecie z jakimi domenami występuje problem wystarczy sprawdzić własna bazę zgłoszonych domen do rejestracji czy nie ma zgłoszenia i po temacie. Teraz 2 użytkowników u Państwa rejestruje jedną domenę i konflikt gotowy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja mam pytanie do Pani Anna Pulkiewicz:

 

Dlaczego skoro jeden użytkownik zarejestrował teoretycznie tą domenę u Państwa w firmie to dlaczego mi się udało ją zgłosić do rejestracji.

 

Dzień dobry o 7.30 rano w sobotę ;-).

 

Zgodzę się że jeżeli jest pytajnik to jest niepewna kwestia, ale w takich sytuacjach powinniście to wyraźnie zaznaczyć (nie wystarczy ikonka) powinien być wyraźny tekst informujący o tym i ewentualnych następstwach. np.: "System nie ma 100% o wolnej domenie - czytaj więcej" wtedy klient widzi co i jak, z doświadczenia wiem że ikonka dużo mówi ale jednak nie zawsze ;). Dodatkowo w taki sytuacjach jak wiecie z jakimi domenami występuje problem wystarczy sprawdzić własna bazę zgłoszonych domen do rejestracji czy nie ma zgłoszenia i po temacie. Teraz 2 użytkowników u Państwa rejestruje jedną domenę i konflikt gotowy ;)

 

Mamy nową ( od 18 kwietnia ) wyszukiwarkę i cały czas nad nią pracujemy. Mamy ikonkę ze znakiem zapytania ( przy wolnych domenach jest zielona piątka rzymska ), pracujemy nad napisem "może być dostępna", który zostanie umiejscowiony obok odpytanej nazwy ( zamiast "domena jest wolna" ) . Regulamin dopuszczający możliwość błędnego wyniku, poszerzymy o taką informację.

Liczymy na powodzenie usprawnienia odpytań najtrudniejszych zagranicznych domen pod stronie nowego dostawcy usług.

 

Wątek pokazuje 3 przykłady błędnych wyników, w Az.pl dla domeny .it, oraz:

 

"Heh, znam to. Zarejestrowałem uslugi-budowlane.com w NetArt, a tu bęc:"

"Zgodnie z "Regulaminem świadczenia usługi rejestracji domeny internetowej w

NetArt" zobowiązujemy się zwrócić Panu / Pani otrzymaną wpłatę".

 

"ja tak ostatnio sprzedalem domne z home.pl -> tylko jak doszlo co do czego to okazalo sie, ze jej nie mam

tylko wstydu sie najadłem i stracilem ponad 1k zarobkow".

 

Podobne, błędne wyniki u największej konkurencji, zamykają wątek w sprawie nierzetelności. Domeny wolne, bardzo wartościowe, intuicyjne nazwy i niepowtarzalne, zawsze muszą budzić nieufność i powinny zostać sprawdzone w dostępnych serwisach Whois. Minuta dodatkowa, pozwoli na lepszą współpracę, pomiędzy klientem i dostawcą. Błędne odpytania są marginesem ( mniej niż ułamek procenta odpytań dostępności ).

 

Dlaczego nie sprawdzamy własnych zamówień? Kilka przypadków zdublowanych zamówień w wieloletniej historii firmy, nie skłoniła nas do implementacji takiego rozwiązania ( co nie oznacza ignorancji problemu ;-) ). Pracujemy nad poprawą i wdrożeniem wielu ciekawych narzędzi i funkcjonalności. Przykładowo, dziś pracujemy nad oprogramowaniem domeny .at po otrzymaniu uzyskanej ( jedynej w Polsce ) akredytacji. Zakres prac porównywalny z oprogramowaniem domeny .pl. Programiści pracują bez wytchnienia, wdrażają setki projektów, każdy ważny, każdy najważniejszy ;-).

 

Taką mozolną pracą, osiągniemy najwyższe standardy połączeń i odpytań.

 

Pracujemy naprawdę ciężko i wszystkie uwagi bierzemy sobie do serca.

 

Życzymy wszystkim najlepszych nazw, wypoczynku w zbliżający się weekend majowy!

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ania Pulkiewicz

Dyrektor Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

... 12 dzień i nadal nie mam żadnej odpowiedzi z AZ.pl

 

apropos "znaku zapytania" u mnie podczas składania zamówienia było widać "V" jak na załączonym obrazku.

 

Proponuję AZ całkowiecie WYŁĄCZYĆ oferowanie usług , które z założenia "mogą " być nie wykonane !

 

--

Jeżeli "kilku pracowników z AZ" potwierdziło osobiście kilka razy zamówienie i realizację ... to jest kłopot.

post-2082-1209385192_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Niestety z domeny nic nie będzie :

 

interitie1.jpg

 

jak widać jest ona zajeta od dawna .

 

Kiedyś w az.pl miałem podobną sytuację z domeną www.fly.dk ;)

 

też pokazywało,że jest wolna raz dwa zrobiłem przelew i...... dupa blada.

(a już widziałem się na karaibach ;) )

 

Także,z takimi błędami trzeba się liczyć,tym bardziej przy tak mocnych domenach.

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytajcie dokładnie ten wątek od początku. Szkoda bić pianę na dogadywaniu i otwieraniu otwartych drzwi.

 

To nie jest problem w technologii . ( jak widać jest marna )

To jest problem w pracowniakch AZ.pl , którzy kilkakrotnie mi potwierdzili i to osobiście, że już dysponuję tą domeną !

 

I TU JEST "pies pogrzebany" !

 

Mija 14 dni i ZERO reakcji z AZ.PL !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz minie 3 tydzień ... i cisza w AZ.pl

 

Dodam, że otrzymałem fakturę na w/w i opłacone usługi !

 

Może problem z twoim zamówieniem został wyjaśniony na forum przez Panią Dyrektor i dlatego nie ma reakcji ze strony az.pl? Wpłaciłeś kasę za domenę? Zawsze tak jest że cała akcja zaczyna się po wpłaceniu kasy, wtedy uruchamia się cała ta machina z rejestrowaniem domeny i jeśli az.pl natrafia na przeszkodę np. tak jak w Twoim przypadku że nie można zarejestrować domeny za którą zapłaciłeś to wtedy dostajesz e-mail z wyjaśnieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
myslalem ze mam zarejestrowane 2 domeny w home.pl - pokazalo mi, ze sa zarejestrowane itd - wpisalem sobie do swojego spisu domen i zostawilem sprawe, po jakims czasie chcialem je sprzedac znalazlem firme, wynegocjowalem cene, ponad 1k i wszystko bylo uzgodnione, ale cos mnie tknelo i sprawdzilem - okazalo sie, ze mam tylko domene sprzet-geodezyjny.pl , sprzetgeodezyjny.pl nie zarejestrowalo mi, za to zarejestrowalo komus pare tygodni pozniej :P

 

ostatnio rowniez w home.pl taka sama sprawa pokazalo, ze kupilem paintballowy.pl - wystawilem na allegro, ale przypomniala mi sie wczesniejsza sprawa, sprawdzam domene i jest wolna :) - dobrze, ze nikt nie zalicytowal

 

 

akurat przeczytalem ten post i jestem wlascicielem

domeny: sprzetgeodezyjny.pl data rej 2008-03-09 (dropped) - a TY kiedy probowales?

 

na wszelki wypadek sprawdzilem teraz czy napewno ja mam;)

 

mialem tez podobne przypadki, ze formularz na stronie pokazal OK, ze zarezewowano....a domena przez kilka min nadal byla wolna u ineggo rejestratora...

i nie ryzykowalem i puscicilem drugi raz rezerwacje u innego rejestratora i tam oplacilem domene.

A u pierwszego rejestratora domena wisiala w rezerwacji - nie wiem skad ten blad (zdarzylo mi sie to kilka razy w az.pl - ale pewnie to nie ich wina, i ten problem maja tez inni rejestratorzy)

 

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

w az.pl takie wpadki są na porządku dziennym

 

jakoś 1,5 roku temu miałem tam "zarezerwowanych" kilkanaście 2-literówek ... oczywiście nie napalałem się ponieważ wiedziałem, że to ich błąd (ale widzę ze do dnia dzisiejszego go nie naprawili - po prostu masakra) - dzwoniłem udając głupiego, że się nie znam, faktury pro forma zapłacone za domeny i co teraz ? totalna porażka

 

dlatego też nie polecam az.pl ponieważ poza panelem nic tam dobrego nie ma :) wielką łaskę robią o wszystko

 

na drugi raz jak chcesz rejestrować domeny innych Państw to korzystaj z www.eurodns.pl

 

to tyle!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę czytajcie dokładnie cały wątek a potem dopisujcie odpowiedzi.

sorry przeoczyłem...Powinieneś dostać e-mail o niemożności zrealizowania zamówienia i propozycję zwrotu wpłaconych pieniążków...Może domena jest już Twoja? Sprawdzałeś whois? :) tak wiem żartuje sobie...Az.pl wciąż pracuje nad polepszeniem pracy BOK ale jak widać nieskutecznie no ale co by nie robić to i tak niestety nie otrzymasz domeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
akurat przeczytalem ten post i jestem wlascicielem

domeny: sprzetgeodezyjny.pl data rej 2008-03-09 (dropped) - a TY kiedy probowales?

Ryszard

nie pamietam Rysiu kiedy dokladnie ja "rejestrowalem", ale musialo to byc na pewno w styczniu. Mam nadzieje, ze ladnie ja sprzedasz, ja wynegocjowalem cos kolo 1,5k - tez nie pamietam dokladnie, tak ze nie godz sie na mniej :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna kwestia do wyjaśnienia. Macie pretensje, że rejestrator nie może zarejestrować zajętej domeny globalnej? Przecież w momencie składania zamówienia domena może być wolna. Nie opłacasz jej przez tydzień, w tym czasie w innym serwisie ktoś ją zamówi i opłaci i po zabawie. Nie róbcie z tego tematu wylewu żalów na wszystko i wszystkich.

 

Opisana sytuacja natomiast jest o tyle ciekawa, że przy próbach kontaktu (z BOK'iem) wypadałoby sprawdzić dane, cytuję, "u źródła" zanim udzieli się komuś potwierdzającej informacji, iż ma prawa do domeny.

 

Fakt faktem, jest to zapewne zgodne z regulaminem, jednak wiadomo - wiąże się z rozczarowaniem.

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×