Jump to content
pablo0102

Opinia która domena lepsza

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar stworzyć stronę która z jednej strony będzie blogiem a z drugiej moją wizytówką. Dylemat przed jakim stoję, to wybór domeny / rozszerzenia. Chciałbym poznać Wasze opinie. Zasięg strony - polska, więc nie wiem jak z rozszerzeniami... Mam do wyboru:

1. imienazwisko.com (pl zajęta) - na tą wersję patrzę jako na "markę własną"

2. Specjalizacja jaką się zajmuję, coś na wzór: mechaniksamochodowy.com (pl zajęta) - specjalizację oczywiście mam inną, tu dla przykładu - w tym przypadku plusem dla mnie są słowa kluczowe w domenie (pod pozycjonowanie), ale czy blog dobrze na tym wygląda?

3. Trzecia opcja do domena .pl ale fraza tylko zbliżona do mojej specyfiki, w formie przymiotnika, np: mechaniczny.pl, czy mechanicznie.pl - tu też kolejne pytanie, którą bralibyście opcje? frazę odpowiadającą na pytanie: "jaki" czy "jak"?

4. Czwarta ewentualność ku której się skłaniam, to postawić na opcji 2, wyrobić sobie pozycję w wyszukiwarkach i wtedy podpinać inne domeny..

Obecnie przygotowuję sobie kilka artykułów na początek, zanim postawię stronę.

Z góry dzięki za opinie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pytałem bo na obu są strony "firmowe". Pierwsza dotyczy adwokata a druga można powiedzieć konkurencja, tyle że nie w formie bloga, tylko oferty firmowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No więc dwa pierwsze punkty odpadają, skoro ludzie będą wchodzić na stronę innego człowieka / konkurencji zamiast na Twoją.

A co z nazwisko.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwisko.pl zajete. Oba człony z pkt 2 pisane oddzielnie w com i pl zajęte. 

Co do konkurencji to się nie martwie za bardzo. Nastawiam się na wartościową i unikatową treść. Konkurencja ma bardziej statyczne strony ofertowe. Ja stawiam na bloga plus social media (oni nie maja) ;).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to, co mają, a czego nie mają, tylko że Ty się napracujesz, a oni dostaną darmowy ruch. No chyba że nastawiasz się wyłącznie na ruch z wyszukiwarek, to wtedy nazwa domeny podobno nie ma znaczenia. ;-)

 

 

 

 

 

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praktycznie to lepiej utworzyć własną markę moim zdaniem. Jakąś taką, co wpada w ucho. Daje to ogromne korzyści w przyszłości, jak już marka będzie rozpoznawalna.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×