Jump to content
scav

Przyszłość parkowania domen

Recommended Posts

2 godziny temu, Czyzis napisał:

Czy to prawda? kto ma jeszcze takie zdanie?

 

Prawda. Ja mam też takie zdanie.

 

2 godziny temu, Czyzis napisał:

Czy Twój pomysł na zwiększenie zysków z utrzymywanych domen w portfolio sprawdza się dalej?

Z tego co napisałeś, może wynikać, że po prostu przekierowałeś ruch na bardziej wartościowe domeny poprzez zakup innych domen?

 

Cytowany przez Ciebie post dotyczył zakupu nowych domen pod parking? Czego w tym nie rozumiesz? Co znaczy "po prostu przekierowałeś ruch na bardziej wartościowe domeny poprzez zakup innych domen"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1 hour ago, vul said:

Czego w tym nie rozumiesz? Co znaczy "po prostu przekierowałeś ruch na bardziej wartościowe domeny poprzez zakup innych domen"?

 

Wcześniej napisałeś: " Użyłem do tego celu mojego softu, doświadczenia i kwoty 7600 zł. "

 

Dlatego zastanawiałem się co takiego nowego wymyśliłeś, oczywiście nie musisz pisać, bo to tajemnica Twojego sukcesu.

Chciałem się tylko upewnić czy to było optymalizowanie samego parkowania, czy coś więcej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie było optymalizowanie. Po prostu rejestrowałem nowe domeny pod parking i podałem statystyki co z tego wyszło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki za wyjaśnienie, tzn, że szukałeś lepszych domen z ruchem i w ten sposób uzyskałeś większe zyski z parkowania, tak?

a co do oprogramowania, to piszesz sam, czy wykorzystujesz gotowe rozwiązania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyzis... raczej daj sobie spokój obecnie z parkowaniem, bo to jest już mało opłacalne w większości przypadków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

może wyjaśnię, że nie jestem zainteresowany parkowaniem domen, dlatego pytam o detale bo chcę wiedzieć więcej jak ludzie sobie radzą.

 

Moim zdaniem teraźniejszością i przyszłością dla zagospodarowania ruchu na domenach jest jego konwersja na sprzedaż a nie na reklamę, aby skrócić łańcuch, bo jest coraz więcej alternatywnych kanałów sprzedaży.

 

Pracowałem nad projektem, gdzie były sprzedawane powierzchnie reklamowe na billbordach, TV, itd.

Reklama to nie google czy parking, zwłaszcza w krajach rozwiniętych, gdzie jest więcej alternatyw.

Dlatego dziwi mnie, że dla ludzi z dobrymi domenami nie ma obecnie żadnego taniego rozwiązania ponad parking, a technicznie i technologicznie to da się zrobić, przy odpowiedniej skali.

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google bardzo restrykcyjnie podchodzi obecnie do reklam i do opłat za nie. To wszystko wynik tego, że mnóstwo ludzi robiło strony tylko pod reklamy, a nie rzeczywiście żywe organizmy. Jest mega ciężko z tym teraz. Z resztą też skala się zmieniła. Kiedyś taka pojedyncza stronka była ważna, teraz jest tylko kroplą w morzu.

 

Edit: Obstawiam też, że dużą rolę w tym wszystkim odegrał rozwój botów do klikania.

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Czyzis napisał:

Jakie sa rozwiazania domainerow w tej kwestii obecnie? 

 

Parking jest obecnie trudny i skomplikowany <screen>. Jeżeli nie masz wystarczająco dużo czasu (+ wolnych środków) na badanie i testy to lepszą alternatywą będą programy partnerskie. Aczkolwiek nie jest tak, że wystarczy mieć domenę z ruchem i kasa będzie spadała z nieba godzinami. Swoje trzeba wypracować.

Najlepiej znaleźć swoją niszę i powoli dłubać aż się dojdzie do perfekcji. Jeżeli w ogóle zapada decyzja aby zajmować się zawodowo ruchem. Powodzenia :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, vul said:

zapada decyzja aby zajmować się zawodowo ruchem.

Dziękuję za informację

Moim zdaniem podobnie jak w nieruchomościach w rynku wtórnym jest miejsce, tak i teraz w domenach, zwłaszcza, gdy tak wielu domainerów ma na co narzekać.

Wkrótce zaprezentuję ofertę, w której będzie możliwe znalezienie chociaż dla części domen z portfolio nowych zastosowań, przy nie angażowaniu czasu ze strony domainera.

Ciekaw jestem, czy są chętni by wykorzystać swoje domeny do czegoś więcej niż tylko parkowanie a zacząć już na poważnie sprzedawać, czyli zamienić parking w sklep.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Czyzis napisał:

[...]

Ciekaw jestem, czy są chętni by wykorzystać swoje domeny do czegoś więcej niż tylko parkowanie a zacząć już na poważnie sprzedawać, czyli zamienić parking w sklep.

 

Napisz coś więcej. Bo wygląda mi to na coś co już od wielu lat funkcjonuje (sklepy online, PP). Tak jak napisałem wyżej- parking nie jest najlepszą metodą na monetyzację swojego ruchu ale jest bardzo dobrą opcją aby wolne domeny zacząć masowo monetyzować. Plusuje tutaj przede wszystkim fakt, że raz zaparkowana domena nie wymaga (oprócz odnawiania) ingerencji. Jeżeli piszesz "wkrótce zaprezentuję ofertę itd..." to pozostaje mi tylko poinformować, że jestem chętny do rozmów. Masz ode mnie kilka tysięcy domen, które z przyjemnością rozważą Twoją propozycje. Pod warunkiem, że to wszystko będzie trzymało się sensu i kupy ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że sporo domen (czyt. stawek za poszczególne keywordy) zrobiło od około 30-50 dni zwyżkę ~30%. Może to na wskutek po-pandemicznych ruchów; ciężko gdybać. Informuję  tylko, że parking jeszcze nie umarł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×