Jump to content
marekprive

rowerynaprad.pl pojazdynaprad.pl

Recommended Posts

rowerynaprad.pl

pojazdynaprad.pl

 

W dobie obecnego trendu i rozwoju rynkowego w sektorze rowerów ze wspomaganiem elektrycznym oraz pojazdów na prąd, zastawia mnie na ile waszym zdaniem atrakcyjne są w/w domeny, 
pozdrawiam! :)
Marek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 26.09.2018 o 21:56, Seler napisał:

Moim skromnym zdaniem to niezbyt udane domeny. Raczej stosuje się nazwę "rowery elektryczne" itp. 

Bardzo dziękuję za komentarz. Niestety domen rowery elektryczne nie uświadczysz wolnych. Piszesz, że raczej stosuje się nazwę "rowery elektryczne" itp. Czym jest w takim razie "ITP" jak nie rowery na prąd, rowery na baterie, pedelec lub e-bike? PS. http://naprad.eu/  ;) btw. W branży e-bike używa się oreślenia "na prąd" dlatego też są "pojazdy na prąd" i "rowery na prąd" no i branżowy portal jak wyżej. 

Dziękuję za posta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na fizyce czytałem książki o Winetou ;) więc specjalistą nie jestem ale chyba jest dosyć istotna różnica pomiędzy pojęciem: prąd elektryczny a energia elektryczna. Rowery elektryczne napędzane są energią elektryczną zmagazynowaną w akumulatorze. Prąd zaś to po prostu ruch ładunków elektrycznych stąd obie domeny brzmią dla mnie bez sensu. Może niech ktoś kto zna się na tym, lepiej to wyjaśni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 11.10.2018 o 09:16, przemowild napisał:

Na fizyce czytałem książki o Winetou ;) więc specjalistą nie jestem ale chyba jest dosyć istotna różnica pomiędzy pojęciem: prąd elektryczny a energia elektryczna. Rowery elektryczne napędzane są energią elektryczną zmagazynowaną w akumulatorze. Prąd zaś to po prostu ruch ładunków elektrycznych stąd obie domeny brzmią dla mnie bez sensu. Może niech ktoś kto zna się na tym, lepiej to wyjaśni.

hmm tez miłosnikiem fizyki nie jestem ale  siedzę w branży e-bike, czyli jak, mój rower elektryczny nie jest na prąd? :)
ROWER ELEKTRYCZNY = Pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany PRĄDEM O NAPIĘCIU nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h

PS. Jak najbardziej sformułowanie poprawne rowery na prąd = rowery elektryczne, ale gdybyśmy mieli być w 100% precyzyjni to nazwa prawidłowa brzmi PEDELEC 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×