Jump to content
prezes

OVH - ostrzeżenie

Recommended Posts

Firma, która stworzyła całkiem niezłą markę za granicą, w Polsce zatrudnia pracowników którzy popełniają błędy i narażają ją na utratę reputacji wiarygodnej firmy hostingowej.

Mam nieustanne problemy z OVH, wynikające z niekompetencji i braku rozezniania w przepisach prawa tego rejestratora i ich pracowników.

Czy wiecie, że OVH, pomimo, że prawo tego nie wymaga, samodzielnie "zamaskowało" adresy e-mail abonentów domen (które w większości przypadków i tak ukryte były), mówiąc bardziej obrazowo - bez zgody abonentów pozmieniała im e-maile na własne, do których nie wiadomo kto ma dostęp?

Wymyślili sobie, bo nie ma to pokrycia w przepisach polskiego prawa, że RODO wymaga od nich ukrycia naszych - abonentów - e-maili.

Posiadając pojedyncze wartościowe domeny zostałem odcięty od możliwości kliknięcia w link potwierdzający przy próbie wytransferowania domeny z obawy na burdel w tej firmie.

Link potwierdzający nie doszedł a firma z rozbrajającą szczerością przyznała, że nie mają mojego płaszcza i co im zrobię?

A zrobię, bardzo dużo, bo już planuję szereg pism do właściwych instytucji i rejestru.

Jednak to nie koniec historii.

Jako sposób na "aktualizację" mojego -abonenta- emaila zaproponowano mi zmianę e-mailu abonenta (traktowane jako zmiana abonenta).

Czyli: najpierw bezprawnie zmienili mój e-mail a teraz ja mam sobie ręcznie go zmienić na własny!

OK, zaktualizowałem e-mail na własny.

Pomimo, że jest to domena .pl, przeniesiona do OVH wiele miesięcy temu, teraz po zmianie e-maila nie mogę z kolei dostać ponownie kodu authinfo (poprzedni transfer był nieudany bo nie dostałem linka) bo OVH oferuje zabezpieczenie przed wytransferowaniem i przez 60 dni od "zmiany abonenta" (czyli zmiany e-maila abonenta z ich bezprawnego na mój własny) znów nie mogę dostać authinfo i przenieść się z tego informatycznego syfu.

Czym to śmierdzi? Odpowiedzcie sobie sami.

• Confused 1

Zacznij od pisma do NASKu :-) Nie mogą tak sobie zmieniać danych abonenta bez zgody właściciela. Nie mogą też nie wydać Ci kodu authinfo.

• Like 1